Ohlasy k zápasu
so 29.12.2018 | Anna Marie Kokrhounová, Jan Vavřina

Stavební kámen je dobrý, chválí gólmany Filip Pavlík

Rok 2018 se hráčům Mountfieldu podařilo zakončit vítězně. Dlouho to sice vypadalo, že branky se v základní hrací době fanoušci nedočkají, v padesáté minutě ale gólové ticho přece jen Hradečtí rozsekli. Ke gólové trefě mohlo dojít už mnohem dříve, ale střela z hokejky Filipa Pavlíka až do odkryté branky nedoputovala. To ho však mrzet nemuselo. V posledním zápase roku totiž Mountfield přece jen Olomouc porazil 1:0.

Poslední zápas kalendářního roku 2018 se hradeckým hokejistům povedl. Na první a zároveň poslední branku utkání si však fanoušci počkali až do 50. minuty, když olomouckou síť rozvlnil Matej Paulovič. „Byl to opatrný hokej z obou stran. Čekalo se až do konce, že padne jeden gól, který bude i vítězný. Celkově byl zápas hodně těžký a bylo to nahoru dolu,“ komentuje náročnost utkání bek Filip Pavlík. „Když dal Maťo gól, určitě jsme věřili, že bude stačit. Protože jsme padesát minut hráli 0:0. Snažili jsme se hrát stejně, možná jen méně riskantně a nepolevovat z naší hry,“ prozrazuje svou víru v úspěšný konec utkání.

V středečním utkání ve Zlíně padlo deset branek. V sobotu pouze jedna a to do olomoucké sítě. „Ve Zlíně jsme měli osm vyloučených, což jsme chtěli změnit. Když hrajeme oslabení, bere nám to síly. Celkově jsme chtěli zlepšit pohyb. V Zlíně nám to moc nelepilo, nejezdilo. Chtěli jsme se do toho doma obout víc, abychom získali body,“ popisuje klíč k úspěchu. Přesto ale Hradeckým pomohla i trocha hokejového štěstíčka. „Štěstí jsme měli více my. Jedna střela nám propadla a jim ne, takže jedině dobře.“ říká Filip Pavlík o fotbalovém výsledku 1:0.

Sám obránce s číslem čtyřicet pět mohl poslat svůj tým do vedení už v druhé třetině. V přesilové hře se dokonce dvakrát ocitl před olomouckým gólmanem v nebezpečné palebné pozici. V utkání se Zlínem Smoleňákovu přihrávku do prázdné proměnit dokázal, proti Olomouci se mu to však nepovedlo. „Nepropadlo to tam. Podařilo se nám to zahrát stejně jako ve Zlíně. Tam to propadlo, teď bohužel ne. Branislav Konrád se tam dobře přesunul. Já jsem střílel mezi nohy a on stihl sklapnout betony, takže to vychytal,“ popisuje důvod svého neúspěchu.

„Hrají upracovaný hokej, snaží se to ubojovat a ubruslit.“

45 Filip Pavlík (o hře Olomouce)

I když se Hanákům v poslední době nedaří a na kontě mají již čtyři prohry v řadě, Hradečtí zápas nepodcenili. „Olomouc je výborný tým, který tuhle čtvrtinu hrál velice dobře. Z třinácti zápasů asi osmkrát vyhráli. Věděli jsme, že přijede silné mužstvo. Připravili jsme se na ně stejně, jako na každý tým. Ale jsme rádi, že jsme vyhráli,“ říká hradecký zadák.

„Olomouc kombinačně moc nehraje. Hrají upracovaný hokej, snaží se to ubojovat a ubruslit. Je to fyzicky náročné,“ popisuje styl utkání rodák z Třince. V zádech měli Východočeši znovu fantastického Jaroslava Pavelku, který si v zápase s Olomoucí připsal druhou domácí nulu za sebou. „Jarda je výborný gólman, takže víme, že se o něj můžeme opřít. Chytá dobře. Máme dobré gólmany, takže stavební kámen je dobrý,“ chválí hradeckého gólmana, který byl v zápase s Olomoucí mužem utkání.

Do dalšího extraligového duelu nastoupí Hradečtí až po novém roce. „Rok se zatím vyvinul dobře. V tabulce jsme na dobrých příčkách, které se nám daří hájit. Spokojenost je. Musíme si to přenést do dalšího roku, aby to fungovalo stejně. V tabulce je to na sobě naštosované, takže každý bod se počítá. V lednu máme dlouhou sérii, kdy hrajeme skoro ob den,“ hledí do budoucnosti defenzivní opora Mountfieldu. Před dalším ostrým duelem ale čekají hráče ještě silvestrovské oslavy. „Jedeme domů za rodinou, takže budeme v rodinném kruhu,“ říká o Novém roce Filip Pavlík.