Ohlasy k zápasu
út 19.11.2019 | Daniel Krátký

Marek Mazanec po postupu: Výborná reprezentace i pro město

Ve dvou osmifinálových zápasech obdržel Marek Mazanec z hokejek německého šampióna z Mannheimu pouze jeden gól, a byl tak rozhodně jedním z hlavních klíčů k postupu do čtvrtfinále Champions Hockey League. Po zápase však ani moc neslavil. „Já už neměl sílu na radování, posledních pět minut jsem sotva stál na nohou,“ prozrazuje s úsměvem po postupu vyčerpaný hradecký brankář, který po utkání svým spoluhráčům děkoval za vynaloženou urputnost.

Na konci utkání to vypadalo, že jste ani neslavili. To jste tak unavení?
Už jsem neměl sílu na radování. Pět minut před koncem jsem si hnul s kyčlí, takže jsem sotva stál na nohou. Byl jsem hrozně rád, že už to máme za sebou, protože hrát dva zápasy na dva góly vzadu, to je hrozně psychicky náročné. Není potřeba si lhát, ta otázka už padla několikrát, jestli cítím nějaký tlak. Tlak, ať chci nebo nechci, tam je. Když dáváme jeden gól, tak se to prostě valí a valí a čeká se, než nám někdo ujede. Ale kluci dělají do obrany, co můžou. Holt nám to tam moc napadá, ale já věřím, že to tam za chvíli začnou sypat.

Byla první třetina proti Mannheimu vaší nejtěžší za Hradec? Protože jste předváděl mnoho neskutečných zákroků.
Nemyslím si, že byla úplně nejtěžší. Zas tolik gólovek tam nebylo. Měli tam jednu situaci, kdy měli tři dorážky, jednou nám ujeli dva na jednoho, to jsem měl kliku, když jsem mu puk jen tak tak vypíchl. A myslím, že tam měli ještě jednu nějakou gólovku, takže tak dramatické to není. Ale každopádně trošku jsme s tím počítali, že na nás vlétnou. Ale musíme se tam o to postarat jinak, musíme na ně taky vlétnout.

„Je to úspěch hlavně kvůli tomu v jaké jsme dece. Nemůžeme dát góly v české lize a vyhrát. O to důležitější je takovou sérii ukopat.“

2 Marek Mazanec (o postupu)

Od druhé třetiny se však váš výkon zlepšil. Je to tak?
Pak jsme se rozhodně zvedli, druhá třetina byla fantastická. V ní toho na nás moc neměli, nějaká gólovka tam byla, ale samozřejmě něco chytit musím. Třetí třetina už zase byla taková jakž takž. Škoda, že nevydržíme hrát zodpovědný hokej celých šedesát minut. Ale je na čem stavět a nemůžu nikomu upřít snahu.

Ale zase jste hráli proti německému mistrovi s mnoha hráči, kteří nastoupili v NHL.
Mannheim hraje fakt hrozně nepříjemný hokej. Z mého pohledu, když stojím v bráně je to nepříjemné. Mají tam šikovné kluky a nebojí se si dát pěknou nahrávku a pak když nic nemají, tak to narvou do brány a jedou na dorážku. Je vidět, že nad tím přemýšlí a věří si. Jsem rád, že jsme to s nimi ukopali, že jdeme v Lize mistrů dál a chci poděkovat klukům za urputnost, kterou se do toho snaží dávat.

„Pro mě to určitě není přípravná soutěž. Je plná výborných hráčů, týmů a profesionálů, kteří ví, co dělají. Přece jenom se jmenuje Liga mistrů.“

2 Marek Mazanec (o Lize mistrů)

Je pro vás postup úspěch, protože jste mezi nejlepšími osmi týmy Evropy?
Je to úspěch hlavně kvůli tomu v jaké jsme dece. Nemůžeme dát góly v české lize a vyhrát. O to důležitější je takovou sérii ukopat. Doufám, že půjdeme ještě dál! Pro mě to určitě není přípravná soutěž. Je plná výborných hráčů, týmů a profesionálů, kteří ví, co dělají. Přece jenom se soutěž jmenuje Liga mistrů, takže když se posuneme mezi osm nejlepších, tak je to úspěch a i výborná reprezentace pro město.

Ve čtvrtfinále vás čeká švýcarský Zug, jaký to bude podle vás soupeř?
Úplně nevím, abych byl upřímný, nikdy jsem nebyl ve Švýcarsku, že bych tam hrál více zápasů. Párkrát jsem sice nastoupil proti národnímu mužstva Švýcarska. Nemyslím si, že to bude moc rozdílný hokej od toho našeho.