Ohlasy k zápasu
so 28.12.2019 | Lukáš Foff

Spadly nám tam brambory, což rozhodlo, směje se Marek Mazanec

Devět vteřin po úvodním gólu Perreta přišla nepříjemná odpověď v podání Dvořáčka. Byla to ale střela, se kterou Marek Mazanec nemohl nic dělat. Hradecký gólman se z toho nepoložil, ba naopak v bráně předváděl skvělé kousky a deptal střelce Sparty. Nakonec kotouč za jeho záda dostal ještě Jiří Smejkal, ale to nic nezměnilo na tom, že Marek Mazanec a s ním i celý Mountfield HK zakončili rok 2019 nejlépe, jak to bylo možné.

Marku, podruhé v sezóně se týmu podařilo vyhrát za plný počet bodů alespoň dvakrát za sebou. To je ideální konec kalendářního roku, že?
To jo, máme neskutečnou sérii dvou vítězství za sebou (směje se). Je skvělé to takhle ukončit a musíme si to přenést i do nového roku. Hlavně bychom měli spadnout z hrušky, protože porazit Spartu, to zvedá nosy nahoru. My je ale musíme strčit zpátky do hlíny a začít hrabat.

Začátek zápasu byl výborný, navíc Jordann Perret vstřelil úvodní gól, jenomže po devíti sekundách bylo vyrovnáno. To musela být studená sprcha…
To je hokej, tak to někdy bývá. Odrazily se jim tam dva puky a David Dvořáček to pěkně trefil. Každopádně na nás vlítly hned po buly a za to si srovnání zasloužili.

Zápas měl místy velkou kvalitu, změnili jste něco ve vaší hře?
Já bych to úplně nepřeceňoval… Hráli jsme sice krásně dopředu a měli spoustu šancí, ale zlomové bylo, že nám tam spadly nějaké brambory, které jsme naházeli před bránu, a oni neproměnili tutovky, když ujížděli sami. Jinak to ale bylo slušně zvládnuté po taktické stránce.

Výsledek vypadá celkem jednoznačně, ale asi jste se v bráně hodně zapotil, že?
Jak jsme tlačili a tlačili, tak sparťané si občas hodili puk a ujeli. Je vidět, že když je přestane bavit si s pukem hrát, tak to začnou házet na bránu z každé pozice, strkat hokejky do brankoviště, což je strašně nepříjemné. Jsou všichni hrozně moc šikovní, mají rychlost i techniku a je nepříjemné proti nim hrát.

„Koukyho musím vyzdvihnout, že se svými 150 centimetry a 46,5 kily dělá práci, kterou by zastal dvoumetrový chlap.“

2 Marek Mazanec (o Petru Koukalovi)

Vaši spoluhráči se vám ale snažili pomáhat, konkrétně Petra Koukala jste hodně chválil, když se doslova plazil po ledě, aby zblokoval střelu…
Koukyho musím vyzdvihnout, že se svými 150 centimetry a 46,5 kily dělá práci, kterou by zastal dvoumetrový chlap. To je super!

Na konci roku se tradičně bilancuje, tak jaký byl pro vás kalendářní rok 2019 a působení v Mountfieldu?
Měli jsme slabší začátek a zápasy byly obrovské přestřelky, ale pak se to trochu uklidnilo. Měli jsme série pěti výher i pěti proher, bylo to zkrátka nahoru – dolů. Jinak to ale podle mě nebude ani teď, takže se musíme snažit, abychom měli víc toho nahoru než dolů.

A z vašeho osobního pohledu? Začátek angažmá zřejmě nebyl podle vašich představ…
Já vůbec nechytám jinak, než jsem chytal na začátku. Jde o to, že se změnila naše hra. Chodí na mě víc střel, ale nejsou to tak tutové rány jako na začátku. Předtím z 20 střel jich bylo 16 gólových, teď je to z 30 tak 10. Mně se chytá lépe. Sice nedáváme tolik gólů, ale na druhou stranu nedostáváme bůra.

Co byste na závěr popřál fanouškům a spoluhráčům do nového kalendářního roku 2020?
Štěstí, zdraví, ať jsou všichni spokojení a ať je baví hokej.