Ohlasy k zápasu
ne 23.2.2020 | Petr Šatalík, Natálie Fišerová

Naháníme každý bod. Nutně je potřebujeme, ví Marek Mazanec

Znovu držel naděje Hradce na bodový zisk. Z pětadvaceti ran na svou klec nechal projít za svá záda jen dvě a úspěšně čelil pěti nájezdům, nestačil pouze na dva. Úspěšnost svých zákroků znovu vyšrouboval přes 90 %. Přesto ani Marek Mazanec nedokázal utnout černou šňůru porážek, která hokejisty Mountfieldu svazuje. V duelu s Boleslaví nakonec musel sklonit hlavu před soupeřem i on.

Marku, co scházelo k úspěchu v duelu s Bruslaři?
Nemyslím, že by nám něco chybělo, Boleslav hrála výborně před bránou, clonili mi celý zápas, taková byla jejich hra. Z toho vytěžily branky. Možná jsme mohli víc střel zblokovat, ale takhle prostě v moderním hokeji padají góly.

Jak jste viděl druhé dějství? Práce jste měl poměrně dost...
Trochu nám v té třetině chyběl pohyb, Boleslav zapnula, takže si vytvořila tlak, hodně střílela na naši bránu.

„V Boleslavi často rozhoduje jedna špinavá branka.“

2 Marek Mazanec (o utkáních na ledě Bruslařů)

Ve ŠKOENERGO Aréně jste nevyhráli více než dva roky. Nesedí vám styl Středočechů?
Hrají dobrý defenzivní hokej, většinou je vzadu podrží brankář a vepředu hrají urputně. Zápasy s nimi často bývají o jednom gólu. Je to dost často o bojovnosti. Někomu tam pak nakonec spadne nějaká špinavá branka a to většinou rozhodne.

Jaký byl plán do závěrečné dvacetiminutovky?
Cílem bylo vyrovnat, prohrávali jsme o jeden gól a chtěli jsme z tohoto utkání vytěžit co nejvíc, takže alespoň ten jeden bod jsme udělali a v nájezdech to pak bohužel nevyšlo.

V nastavení jste neměl jediný zákrok...
Boleslav na mě v prodloužení ujela asi třikrát, ale paradoxně ani jednou nezakončili, pokaždé jim puk ujel, nebo upadli. Takže zaplať pán bůh za to (usmívá se).

„V případě, že by mi nájezdy nešly, bychom se s Lukym prostřídali.“

2 Marek Mazanec (o nasazování brankářů Hradce na samostatné nájezdy)

Proti Vervě šel do branky na penalty Štěpán Lukeš. Jak se přihodilo, že jste tentokrát v bráně zůstal?
Minule mu ty nájezdy proti Litvínovu moc nevyšly, tak jsem si říkal, že začnu já a uvidíme, jak to půjde. V případě, že by se mi nedařily, bychom se prostřídali.

Máte za sebou čtyři porážky v řadě...
Nutně potřebujeme body! Musíme se v tabulce udržet tam, kde jsme, nebo postoupit trochu výš. Naháníme teď každý bod, takže prohrát pátý zápas by nebylo ideální. Musíme jít do dalšího utkání s tím, že nic jiného než výhra neexistuje.