Ohlasy k zápasu
pá 23.11.2018 | Radek Staněk, Jan Vavřina

Bitka? Dali bychom si do huby jako chlapi, tvrdí Radek Smoleňák

Dlouho se Hradec proti Litvínovu nemohl střelecky prosadit, pak se ale utrhl. V závěrečné třetině nasázel tři branky během šesti minut a rozhodl o další domácí výhře. Pod úvodní branku Mountfieldu se asistencí podepsal Radek Smoleňák, který na sebe strhl pozornost v závěru, kdy se snažil vyzvat na souboj hostujícího kapitána Trávníčka po jeho faulu na Pichého.

Proti Litvínovu jste se navzdory převaze dlouho nemohli prosadit, obrat nakonec nastartovala vaše asistence u trefy Tomáše Vincoura. Jak hodnotíte tuto situaci?
Celý zápas byl spíš boj, nic pro oko fajnšmekra. U gólu jsem dostal puk za branku, Vinny (Tomáš Vincour) si křikl a v podstatě intuitivně jsem mu kotouč poslal. On dokáže být občas šikovný, takže to zametl (usmívá se). Pak jsme přidali další góly a zápas se zlomil v náš prospěch.

Verva dlouho odolávala, pak se ale poměrně rychle zlomila. Překvapilo vás to?
Neřekl bych, že se zlomila. Proti Litvínovu je vždy těžké hrát. Často to může vypadat, že máme převahu, ale přijde chyba a oni jsou schopni ji okamžitě potrestat. Sice to bylo 3:1, ale hned jsme inkasovali a obávali se o výsledek, protože mají spoustu šikovných hráčů, kteří dokážou dát gól z ničeho.

V závěru rozvířil emoce faul hostujícího Trávníčka, kterého jste chtěl vyzvat na souboj. Jak jste to celé viděl?
On tam vlétl, myslím, docela zbytečně. Já byl nejblíže, začali jsme si nadávat. On hraje tvrdě dvacet let, ale tenhle hit nebyl úplně fér. Ale takových situací je v sezóně spousta, takže bych z toho nedělal kovbojku.

„Vinny si křikl, já mu puk poslal a on dokáže být občas šikovný.“

70 Radek Smoleňák (o gólové spolupráci s Tomášem Vincourem)

Byl jste každopádně našlápnutý. Jak by to dopadlo, kdyby nezasáhl rozhodčí?
Tráva (Michal Trávníček) není nějaký nazdárek, myslím, že z tý chemičky je docela našláplej (směje se). Prostě bychom si dali po hubě jako chlapi. Podle mě by se takové situace právě takhle a hned měly řešit. Je to daleko férovější, než kdyby se to přeneslo do dalšího zápasu, kde by se někdo třeba chtěl mstít.

Bral jste celou věc i tak, že je potřeba ukázat, že jste tým a postavit se za spoluhráče?
V danou vteřinu jsem na to nemyslel. Prostě jsem naučený, že když se něco takového semele a jsem nejblíže, tak se k tomu musím postavit jako chlap. Takový je život, kluci se občas poperou v hospodách a my na ledě. Ale v mládí jsem býval divočejší.

Touto výhrou jste potvrdili skvělou domácí formu, ale venku vám to moc neklape. Čím si to vysvětlujete?
Možná změnou časových pásem. Jet přes půl Evropy do Třince není sranda (směje se). Ale vážně, určitě se nám hraje líp doma, kde nás fanoušci vyblázní a burcují. Samozřejmě je naše chyba, že se nedokážeme vybláznit i venku, protože jsme profíci. Musíme začít vyhrávat i tam, protože kdyby se nám to dařilo, tak jsme první a kolem nás široko daleko nikdo. Teď jedeme do Liberce, to je skvělá výzva, protože mají výborný tým, navíc posílili o dva nové zbojníky. Musíme hrát zarputile a každý na 150 %. Bez toho to nejde.

Děkovačka po výhře nad Litvínovem

Tak dlouho se volá Radek Smoleňák, až mezi vás dorazí 😀 Rozhovor se Smolim bude za chvíli na našem webu, mezitím si můžete užít děkovačku s Maxem 🙂

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Pátek 23. listopad 2018