Rozhovory
pá 25.9.2015 | Petr Šatalík

Bod? Spravedlivá dělba, myslí si po utkání se Spartou Jaroslav Kudrna

Hradecký matador s jednadvacítkou na zádech v pátek proti ex-holešovickému týmu ukázal, co to znamená být ve správný čas na správném místě. Jaroslav Kudrna nejprve velké množství hradeckých fanoušků přítomných v O2 areně nabudil na konci druhé třetiny gólem do šatny, posléze zachraňoval kůži Východočechů ve třetí sérii nájezdů, kde museli bezpodmínečně skórovat. Odchovanec Hradce sice uspěl, ale extra bod bral nakonec pražský celek.

Se Spartou jste sehráli vyrovnaný zápas, nakonec jste podlehli až na nájezdy. Jste se zápasem spokojeni?
Utkání bylo vyrovnané, měli jsme vždycky o gól navrch. Ale Spartě se podařilo pokaždé srovnat, bohužel i v poslední třetině, kdy jsme si dostatečně nepohlídali soupeře v obranném pásmu a ten z dorážky vyrovnal. Máme bod a myslím, že je to asi spravedlivá dělba.

V minulém utkání jste byli často trestaní, dávali jste si na to v pátek větší pozor, zapracovali jste na tom?
Myslím, že jsme na tom určitě zamakali (usmívá se). Dostali jsme se v tomto hodnocení do popředí ligových tabulek, a to není nikdy dobře. Těch gólů, co jsme dostali z oslabení, byla spousta, takže jsme si na to chtěli dát proti Spartě pozor. Myslím, že to byl celkem solidně odehraný zápas z obou stran.

Po první periodě jste vedli 1:0. Co jste si říkali v kabině? Chtěli jste se zaměřit hlavně na defenzívu?
Ne, to rozhodně ne. Soustředit se při jednobrankovém vedení po první třetině jenom na defenzívu, to prostě nejde. Chtěli jsme hrát aktivně a přidat nějaké branky, ale kdykoliv jsme nějaký gól dali, tak Sparta bohužel vždycky vyrovnala. V závěru rozhodla trošku naše nezodpovědnost, nesoustředěnost. Teď nás to samozřejmě mrzí.

Utkání končilo nájezdy, ve kterých jste letos zatím nevyhráli. Nestraší vás to trošku?
Nemyslím, že by těch porážek na nájezdy bylo nějak mnoho. Zatím nájezdy rozhodovaly ve dvou utkáních, tam nám to nevyšlo. V pátek se dařilo mladému Slovákovi (Martinu Réwayovi). Sice jsme několikrát srovnali sérii, ale on měl den a dal tři krásné góly z nájezdů. Štěstí a um byly na jeho straně, klobouk dolů před ním.

Fanoušky bylo v O2 areně hodně slyšet, přijeli za vámi v hojném počtu...
Chceme fanouškům určitě poděkovat, patří jim velký dík. Jsme za jejich podporu velice rádi. Mrzí nás, že jsme jim nedopřáli vítězství, ale ještě jednou jim chci hrozně moc poděkovat. Atmosféra byla taková, jako bychom byli doma.