Ohlasy k zápasu
pá 22.11.2019 | Adam Kodet | Foto: Ronald Hansel

Bod je málo, ale lepší něž žádný, smutní Petr Zámorský

Lvi na horkém brněnském ledě po vyhrocené první třetině a po pasivní druhé nabrali dvougólové manko a s nadějemi na bodový zisk to pro ně vypadalo neslavně. Do třetí periody ale nastoupili motivovaní a dvěma využitými přesilovkami dokázali zápas dovést do prodloužení. V něm taktéž v početní výhodě dokonal hattrick Martin Zaťovič a po slibném závěru tak Mountfield vydoloval ze souboje dvou týmů s černou sérií jediný bod. Podle Petra Zámorského, který byl na ledě u obou vstřelených gólů, jich ale mohlo být o něco víc.

Petře, gratulace k získanému bodu. Není to ale po tom průběhu přece jen trochu slabá náplast?
Myslím, že bod je pro nás málo, mohli jsme jich získat víc. Na druhou stranu musíme zůstat pokorní vůči soupeři, ve druhé třetině nás jasně přehrál. My musíme sbírat každý bod, jeden je sice málo, ale zase lepší než žádný.

Začátek byl hodně nervózní, bylo znát, že ani jeden tým se nenachází v optimální formě?
Je pravda, že na obou stranách není zrovna pohoda. Nejspíš to zapříčinilo ten opatrný start od obou týmů.

Od poloviny třetiny to na ledě hodně jiskřilo a bylo k vidění několik strkanic a šarvátek, ze kterých pak vyplynuly fauly. Nebyli jste až příliš přemotivovaní?
To bych neřekl. Každý tomu chce dát sto procent, takové potyčky z toho pak vyplynou. Každý chodí do soubojů, v naší situaci, ve které momentálně jsme, musíme hrát takto.

Do jednoho z těch konfliktů jste se dostal i vy, když jste se vydal bránit Aleše Jergla, dokonce jste v souboji přišel o dres a musel hrát s náhradním. Byla to nějaká komplikace?
Přišlo mi, že už byl dohraný pozdě. Pak už se to tam semlelo, nějak jsme se vzájemně pochytali a už to jelo. Náhradní dres mi v ničem nevadil, pověrčivý nejsem.

„Hážeme to po sobě a nakonec se k signálům, které máme nacvičené, ani nedostaneme.“

24 Petr Zámorský (o nesouladu v přesilovkách)

Kometě se sice výsledkově nedařilo, ale přesilovky má pořád smrtící a vstřelila z nich všechny branky. Jak těžké bylo tyto situace bránit?
Měli jsme to na videu, věděli jsme, jak to hrají a jaké mají signály. Zkrátka se tam staly tři chybičky, ze kterých jsme dostali tři góly. Je to špatné, ale musíme jít dál.

Na druhou stranu sami jste také využili dvě početní výhody. Na tom se dá stavět, že?
Snad se od toho odrazíme. Pořád je to ale v přesilovkách takové, že nemáme klid na holi. Hážeme to po sobě a nakonec se k některým signálům, které máme nacvičené, ani nedostaneme. Je to těžké.

Brno letos ztratilo pár dobře rozehraných zápasů, byli jste si toho při vstupu do třetí třetiny vědomi?
Chtěli jsme to urvat. Věděli jsme, že sílu máme, a chtěli jsme to otočit. Šli jsme do toho naplno a když nic jiného, přineslo nám to alespoň ten bod.

V každém zápase hrajete v jiné sestavě, tentokrát se složení formací promíchalo i během zápasu. Není těch změn přece jen trochu moc?
V tom bych problém neviděl. S většinou kluků už jsme pospolu druhou sezónu, takže se dobře známe. Stejně tak každý z nás dobře zná náš systém. Ve druhé třetině byl soupeř jednoznačně lepší, takže do té třetí bylo potřeba se sestavou něco udělat.

„Každý den to pilujeme na tréninku, zaměřujeme se hlavně na střední pásmo. Myslím, že to bude jen lepší.“

24 Petr Zámorský (o změně herního systému)

Zmínil jste systém, který se před pár zápasy hodně pozměnil. Už jste si na nový herní styl zvykli?
Každý den to pilujeme na tréninku. Zaměřujeme se hlavně na střední pásmo, říkáme si u videa, jak to hrát. Myslím, že to bude jen a jen lepší.

Když sečteme i duely Ligy mistrů, máte v nohou už spoustu zápasových minut. Nemůže vám dojít šťáva?
To si nemyslím. Měli jsme velmi kvalitní letní přípravu a v týmu je většina mladých kluků, takže sil máme dost. Je odehraných něco přes dvacet zápasů, takže se vůbec nemůžeme bavit o tom, že by nám docházely síly.

V neděli se vracíte domů, kde čekáte šest kol na tříbodový zisk. Jak k zápasu přistoupit?
Jednoznačně potřebujeme 3 body. Nic jiného nebereme, vše ostatní by byla ztráta. Věřím, že se na to dobře připravíme a že ten jeden získaný bod proti Brnu bude odrazovým můstkem. Body potřebujeme jako sůl a doma pořád prohrávat nemůžeme.

Čeká vás momentálně poslední Litvínov, je postavení v tabulce v tak vyrovnané soutěži vůbec nějaké měřítko?
Není. Litvínov má velkou kvalitu hlavně v útoku, mají tam skvělé hráče. Dnes už je ale každý tým strašně silný. Když jsem začínal, tak to bylo znát a když se hrálo proti týmu, který byl dole, jeli jsme si tam vyloženě zahrát. Teď se musí hrát pořád naplno. Každé ošizení souboje se trestá.