Rozhovory
so 2.10.2010 | Petr Neckař

Brankář Filip Luňák nejen o parádní třetí třetině

Další domácí zápas zvládli hradečtí hokejisté na výbornou. Nad týmem HC Chrudim totiž zvítězili 4:2. Hned po skončení třetí třetiny jsme pozvali k redakčnímu mikrofonu brankáře domácího týmu Filipa Luňáka.

Stál jste dnes celou dobu v „zádech“ hradeckého týmu, dá se tedy říct, že jste měl největší přehled. Jak z vašeho pohledu utkání hodnotíte?
Začali jsme hrozně. V první třetině jsme se dostali pod obrovský tlak, naštěstí jsme tu třetinu ale zvládli. Vedli jsme v ní 2:1. Trochu nezaslouženě, protože Chrudim nás přestřílela, přetlačila, každopádně jsme tu třetinu vyhráli. Myslím si, že nás to trochu nakoplo, protože druhou třetinu jsme zvládli skvěle. Odehráli jsme ji vepředu. Dostali jsme soupeře pod tlak. A pak přišla skvělá třetí třetina. Dnes jsme neproměnili pár přesilovek, občas to bylo hodně statické, každopádně třetí třetinu hodnotím jako parádní. Dali jsme v ní dva góly, což rozhodlo zápas.

Vraťme se ještě trochu zpět – zatímco v první třetině jste měl řadu příležitostí k aktivitě, v druhé se hrálo hodně na polovině soupeře. Jak jste vnímal druhou třetinu?
V těch prvních sedmi osmi minutách tam nějaké ošemetné šance měli, pak už to ale bylo skvělé. Potom už jsem si skoro nešáhl na puk. Je škoda, že jsme neproměnili ještě nějaké šance.

Třetí třetina začala vstřelením třetí branky domácích. Znamenal ten gól splnění rady, kterou vám dal trenér o přestávce?
Myslím si, že jo. Trenér nás nabádal, ať nahazujeme z rohu. Naštěstí ten gól padnul.

Pak jste dali čtvrtou branku, poté jste měli další velkou šanci, ale z rychlého protiútoku jste dostal gól – na 4:2. Jak jste tu situaci viděl?
To byla osudná chvíle, kdy jsme mohli zvýšit na 5:1, ale místo toho jsme na druhé straně dostali branku a stav utkání byl 4:2. Martin Táborský si dobře kleknul do střely, aby mi pomohl, v tu chvíli mi to ale bohužel zakryl a zbytečně jsem šel dolů. Blažek to dobře zpracoval.

Jaký pro vás byl závěr zápasu?
Byli jsme v oslabení, ale všechno jsme přežili. Posledních dvanáct minut jsme hráli opravdu parádně. Střední pásmo bylo naše. V obraně jsme hráli líp než v první třetině. Neměli skoro žádné šance. Zvládli jsme to výborně. V závěru utkání jsme stříleli rány přes celé hřiště, čímž jsme ušetřili nějaký čas.

Kdybyste dnes měl některého ze spoluhráčů vyzdvihnout, kdo by to byl?