Ohlasy k zápasu
po 18.9.2017 | Petr Šatalík

Byl to těžký zápas, za výsledek a tři body jsme rádi, přiznává Andris Džerinš

Lvi si připsali první plnohodnotné vítězství a hned se jim dýchá o něco lépe. Hrdinou zápasu s Oceláři se stal Bedřich Köhler, který zaznamenal tři branky, ale jak podotkl trenér Sýkora, jde o výhru celého mužstva. Například Andris Džerinš nejčastěji z Hradeckých naskakoval na led – třicetkrát. Při druhé brance si připsal asistenci, když rozjel akci parádní křižnou přihrávkou. A nebýt skvělého zákroku Hrubce na konci druhé třetiny, skóroval by po přistrčení Jaroslava Bednáře.

Andrisi, máte za sebou první výhru v základní hrací době, jaké utkání s Třincem bylo?
Byl to opravdu hodně těžký zápas. Nebyl moc hezký, ale jsme šťastní z výsledku a ze zisku tří bodů. Teď už se musíme soustředit zase na další utkání.

Pokud něco Hradec trápí, jsou to začátky duelů, které má velmi špatné. Co je třeba udělat pro to, aby byl tento nešvar odstraněn?
Ano, musíme se víc soustředit na vstupy do zápasů. Když se na ty obdržené branky podíváte, tak jsou to takové nehezké góly. Měli bychom se na to pořádně zaměřit.

Klíčová byla branka v přesilovce a ubráněné oslabení

Rozhodující pro duel se ukázal být závěr druhé, respektive začátek třetí třetiny, kde se Třinečtí nevyvarovali faulům a působili hodně frustrovaným dojmem. Bylo důležité, že jste v této části utkání byli psychicky odolnější?
Nevím, je pro mě těžké je z tohoto pohledu hodnotit. Pro nás bylo klíčové, že jsme dali gól v přesilové hře a potom ubránili oslabení. To byl nejdůležitější krok na cestě k výhře. A samozřejmě Béda (Bedřich Köhler) odehrál parádní zápas, dal první gól a pak opravdu válel, nakonec dosáhl hattricku.

Bedřich Köhler podal proti Ocelářům skutečně fantastický výkon, jak byste definoval jeho hru?
To je hrozně snadné (směje se). Hraje takovým jednoduchým stylem. Je velmi rád co nejblíž k bráně, z tohohle prostoru dal dva góly. Pro nás je tam důležitý i v přesilovkách. Tentokrát ukázal, že je dobrý také do brejků. Určitě je skvělý hráč.

Nezáleží na tom, kdo a jak skóruje, dokud budeme vyhrávat

V posledním zápase jste dal gól, který byl dost podobný tomu třetímu, jenž Bedřich Köhler vsítil tentokrát. Sám střelec říkal, že jste pro něj byl inspirací…
Nevím, to opravdu řekl? (směje se) Tak to mu děkuji. Ale když se na to podíváme s odstupem, ono je úplně jedno, kdo a jak skóruje, dokud budeme vítězit.

Myslíte, že vítězství nad Třincem bude důležité pro další vývoj sezóny?
Tahle výhra je to nejdůležitější pro tento den. Příští zápas bude zase ten další nejdůležitější. Musíme jít pomalu a šplhat pozvolna nahoru.

Fanoušci jsou vždy s námi a fandí i když zrovna nevyhráváme

V příštím kole na vás čeká Olomouc, která začala podobně jako Mountfield sérií porážek. Jaké to bude utkání?
Nevím, ještě jsem je v téhle sezóně neviděl. Pokud si vzpomínám z loňska, byl to tvrdě pracující tým, hrají důrazně. Sezónu odstartovali špatně, ale musíme být připravení. Upřímně, je teď pro mě těžké na ten zápas myslet, užívám si ještě naši výhru (směje se). Myslím, že naši trenéři odvedou dobrou práci a řeknou nám, jak hrají.

Jak hodnotíte fanoušky, kteří v ČPP Aréně opět vytvořili skvělou kulisu a chvílemi naháněli husí kůži?
Myslím, že atmosféra je tu vždycky pěkná. Lidé, kteří přijdou na zápas nás opravdu podporují a nezáleží na tom, jaké je skóre, jestli prohráváme nebo vyhráváme, vždy jsou s námi a fandí. Pro nás už to není nic nového, hodně si to užíváme a mají za to náš vděk.