Ohlasy k zápasu
ne 2.2.2020 | Daniel Krátký

Chtěl jsem se ukázat, prozrazuje Oscar Eklund po derby

Moc chtěl proti svému bývalému zaměstnavateli Oscar Eklund uspět. Byl aktivní směrem dopředu, dostával prostor během přesilových her. Dokonce vstřelil také gól. Leč to na body Mountfieldu nestačilo. Pardubice totiž i podruhé v sezóně vykradly Hradec Králové, tentokráte po výhře 4:3.

Oscare, v derby jste podlehli Dynamu 3:4, jak byste utkání zhodnotil?
Byl to těžký zápas, oba celky opravdu chtěly vyhrát. My to však nezvládli, odevzdali jim body. Byli jsme měkčí než Pardubice.

Závěr byl pro aktéry na ledě velmi napnutý, že?
Pro každého to byl emotivní souboj, speciálně však pro mě. Opravdu jsem chtěl vyhrát, ale to se nám proti Dynamu nepovedlo. Myslím si, že jsme po celý průběh zápasu byli lepším týmem. Oni ale byli silnější kolem branky. Podařilo se jim z tohoto prostoru dát rozhodující gól, na který jsme již bohužel nedokázali zareagovat.

Vstřelil jste první branku v dresu Lvů, jaký to byl pocit?
Cítil jsem se výborně. Viděl jsem, že máme šanci, a tak jsem vyrazil k brance. Dostal jsem dobrou přihrávku od Cingiho (Lukáše Cingela) a vystřelil. A naštěstí se trefil.

„Pochopitelně jsem jim chtěl ukázat, že jsem dobrý hráč.“

63 Oscar Eklund (o motivaci proti bývalému mužstvu)

Váš gól musel posvětit videorozhodčí, byl jste si jistý, že bude uznán?
Nebyl. Vůbec jsem neviděl, kam můj pokus směřoval. Vystřelil jsem a následně upadl, protože jsem byl zezadu hákovaný. Když jsem vstal, tak jsem viděl kotouč za čárou. Nezbývalo mi nic jiného než doufat. Vůbec jsem nevěděl, jestli rozhodčí branku uznají.

Odehrál jste první duel proti svému bývalému zaměstnavateli, jaké to pro vás bylo?
Samozřejmě jsem chtěl moc vyhrát, ale bohužel jsme nebyli natolik silní. Pochopitelně jsem se jim chtěl také ukázat. Ale to nejenom jim. Chtěl jsem ukázat také lidem z Hradce, že jsem dobrý hráč.

Na závěr trochu odlehčíme, zůstal jste bydlet v Pardubicích, nebo jste se přesunul do Hradce? A jak se vám tu líbí?
Přestěhoval jsem se sem do Hradce. Moc se mi tu líbí, máme se tu s rodinou moc dobře. Všichni se tu o mě navíc moc hezky starají.