Preview k zápasu
čt 16.3.2017 | Radek Staněk

Čtvrtfinále se přesouvá do Litvínova. Kdo se ujme vedení v sérii?

Extraligové play off je již v plném proudu a po dvou dnech oddechu se do boje vrací i Mountfield. Tomu se po úvodní domácí porážce podařilo soupeři vrátit úder a po výhře 3:0 se vrátit do hry. Série se tak stěhuje do Litvínova za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. Důležitá třetí bitva startuje na Zimním stadionu Ivana Hlinky v pátek v 17:20.

HC VERVA Litvínov – Mountfield HK, pátek od 17:20: ON-LINE

Čtvrtfinále pro Mountfield začalo pondělní porážkou. Přestože šli domácí do vedení, Vervě se podařilo třemi góly zápas otočit a dovést do vítězného konce, čemuž nezabránilo ani Džerinšovo snížení na 2:3 v poslední minutě.

V druhém zápase tak byl Hradec pod tlakem, ale ani ten mu nezabránil k vítězství 3:0. Zápas pak vyvrcholil několika ostrými šarvátkami. Zatímco na litvínovských brankách se jedním bodem podílelo sedm hráčů, Hradečtí mají mezi sebou čtyři dvoubodové borce, mezi nimi je i dvougólový Andris Džerinš.

Andris Džerinš: Šli jsme do toho jako tým

Právě lotyšský forvard se ujal hodnocení úvodních dvou vystoupení – uvědomuje si především důležitost a specifičnost zápasů ve vyřazovacích bojích. „V play off jde hlavně o výhru a nezáleží, jak se k ní dostanete. Nám se to v úterý povedlo a jsme tomu rádi. Ale víme, že nás čekají dva venkovní zápasy a musíme se na ně připravit,“ je si vědom lotyšský útočník.

Jeho gól na 2:0 byl zkoumán videorozhodčím, zda při něm nedošlo k úmyslnému kopnutí do kotouče. Věřil forvard v uznání gólu? „Nebyl jsem si jistý, ale nebyl v tom úmysl, protože jsem ve stejnou chvíli brzdil. Ale gól byl uznán a jsem spokojen,“ má jasno hradecký hráč, jenž si zároveň nemyslí, že by tento okamžik byl rozhodující. „Nejdůležitější bylo, že jsme do toho šli jako tým a začali mnohem lépe než v prvním zápase, zintenzivnili jsme hru a nakonec vyhráli,“ hodnotí Džerinš.

Důležitou personou druhého mače byl i brankář Patrik Rybár, který zaznamenal čisté konto. Jeho přínos i ve světle prvního utkání lotyšský reprezentant okomentoval. „Všichni děláme chyby, takže ho musíme podpořit. Chytal velmi dobře, myslím, že bychom mu za toto vítězství měli poděkovat,“ tvrdí hradecká pětadvacítka.

Nyní se zraky upínají k venkovním zápasům. Co od nich zkušený hráč očekává? „Důležitá bude obrana, ale nikdy nevíte, jak se zápas bude vyvíjet. Někdy začnete lépe, jindy hůře. Prostě musíme být připraveni,“ uzavírá Andris Džerinš.

Do Litvínova míří i hradecký fanklub. Přidáte se?

I na ledě Vervy se budou moci hráči Mountfieldu spolehnout na velkou podporu. V pátek i v sobotu budou z Hradce Králové vypraveny autobusy. V pátek je sraz u vrátnice zimního stadionu ve 12:45, odjezd pak ve 13:00. Rezervovat místa si můžete na e-mailové adrese vyjezdy@fanclubhchk2007.cz, kde uvedete celé vaše jméno (případně jména dalších fanoušků, které přihlašujete). Všechny informace o akci a činnosti fanklubu naleznete přímo na oficiálním webu fanklubu. Vstupenky fanklub nezajišťuje.

kolodatumdomácíhosté   
ČF1 po 13.3.2017 Mountfield HK Litvínov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)   
ČF2 út 14.3.2017 Mountfield HK Litvínov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)   
ČF3 pá 17.3.2017 Litvínov Mountfield HK 17:20    
ČF4 so 18.3.2017 Litvínov Mountfield HK 17:30    
ČF5 út 21.3.2017 Mountfield HK Litvínov 18:00    
Příp. ČF6 čt 23.3.2017 Litvínov Mountfield HK 17:20    
Příp. ČF7 so 25.3.2017 Mountfield HK Litvínov 17:00    
Sestavy z minulého utkání
Janus – Sörvik, Kubát, Gula, F. Pavlík, Pilař, Sklenička, Frolo – Martynek, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, J. Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, K. Reichel, Doležal. Trenér: Radim Rulík.
Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Pavlas – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.