Rozhovory
po 25.3.2013 | Martin Voltr

Další neděle, další porážka. Rozhodla už první třetina, míní Zdeněk Čáp

Po dvou venkovních zápasech před sebou junioři měli tentokrát dvojboj na domácím kluzišti. Vstoupili do něj vítězně a rázem se vyšvihli do čela tabulky baráže, jenže potom jim PZ Kladno udělilo lekci z produktivity. Čeká je tak hodně náročný poslední týden. „Musíme si říct, jak to chceme hrát, protože zatím je to jako na houpačce. Jeden zápas hrajeme dobře, druhý špatně,“ říká obránce Zdeněk Čáp, který juniorce v závěru sezóny vypomáhá jako již stálý člen prvoligového A-týmu.

Co bylo podle tebe hlavní příčinou porážky s Kladnem?
První třetina! Začali jsme dobře a měli jsme šance, ale ty jsme bohužel neproměnili a pak jsme si to nechali utéct. Bohužel, když nedáme první gól, tak asi nedokážeme vyhrát. Říkali jsme si, že když získají puk, hned ho hází na střed. My jsme ale zbytečně propadali a jezdili nám sami na bránu, jednou dokonce dva na nikoho...

Od druhé třetiny jste měli územní převahu, často jste soupeře tlačili v jeho pásmu. Byl vám velkou překážkou brankář Kameš?
Gólman je podržel, ale my jsme spíš neměli to štěstí, aby nám tam něco spadlo. Navíc nás ve třetí třetině dost rozhodil gól na 2:5. Zrovna ve chvíli, kdy jsme ještě věřili, že to můžeme stáhnout a otočit.

Tvou střelu, která ve druhé třetině znamenala snížení na 1:3, tečoval některý z kladenských hráčů?
Vůbec nevím. Dobře si mě hlídali a střely mi vyklekávali. Při gólu jsem střílel jsem zpoza hráče, takže jsem moc dobře neviděl, jestli to třeba netečoval někdo z našich kluků. Je jedno, kdo dá góla, napsali ho mě.

Fanoušci si mohou říkat, jestli jste Kladno nepodcenili...
Myslím, že určitě ne. Stejně jako před každým zápasem jsme měli video, říkali jsme si, co a jak. Ale bohužel, zase přijde neděle a zase prohrajeme.

Myslíš, že to má nějakou souvislost?
To nevím, ale prostě jsme v neděli dvakrát prohráli. Pořád to ale máme ve vlastních rukou. V pátek musíme porazit Vsetín a v Ústí by se mělo rozhodnout.

Baráž je před posledním týdnem hodně vyrovnaná. Co říkáš na to, že se PZ Kladno vrátilo do hry o postup?
Také má dobré hráče, hodně nám ujížděli z brejků. Myslím, že všechny týmy jsou vyrovnané. Máme tady šikovné kluky ročníku 94, ale nevím, proč si nevěříme a nechodíme do brány tak, jak jsme si říkali. Musíme to změnit, hrát svoji hru. V úterý na to zase vlétneme a připravíme se na Vsetín. Bude to důležitý zápas, musíme vyhrát.

Očekáváš, že Vsetín bude venku jiný tým než doma?
Doma je hnali fanoušci, teď uvidíme, jestli za nimi nějací přijedou. My ale máme také vlastní diváky, tak doufám, že nás poženou, i když jsme prohráli. Ale musíme si říct, jak to chceme hrát, protože zatím je to jako na houpačce. Jeden zápas hrajeme dobře, druhý špatně. Musíme to nějak ustálit.

Královéhradecký kraj podporuje mládežnický hokej