Preview k zápasu
po 19.11.2018 | Anna Marie Kokrhounová

Další souboj tabulkových sousedů. Východočeši míří do Třince

První domácí zápas po reprezentační pauze vyšel hokejistům Mountfieldu na výbornou. Kometu Brno deklasovali 6:3, připsali si důležité body do vyrovnané extraligové tabulky a zaznamenali posun na druhé místo. Hned v úterý je ale čeká další zápas s blízkými konkurenty. V dohrávce 18. kola se totiž postaví proti Třinci, který se nachází o pouhou příčku pod Východočechy. Oceláře navíc požene kupředu šňůra pěti vítězných zápasů a domácího prostředí. Utkání startuje v 17:00.

„Nemůžeme počítat s tím, že každý zápas dáme šest branek.“

24 Petr Zámorský (o dalším utkání v Třinci)

Do nedělního zápasu se dvěma asistencemi zapsal také Petr Zámorský. V obou případech puk končil na hokejce Radka Smoleňáka. „Víme, že Radek je velmi kvalitní hráč, hlavně v předbrankovém prostoru, takže se toho snažíme využívat. Teď nám to tam dva zápasy napadalo, po nějakém signálu, který jsme měli sehraný z tréninku. Je to jeden ze signálů, které chceme hrát, takže jsem rád, že to zatím funguje,“ komentuje souhru s navrátilcem zadák Mountfieldu, který je s dvaceti body nejproduktivnějším hráčem Východočechů.

Již podruhé v letošní sezóně se Hradeckým podařilo vyzrát na úřadující Kometu Brno. Šest gólů ale vstřelili v tomto ročníku poprvé. „Myslím, že jsme se na zápas dobře připravili. První třetina byla nahoru dolů, tam to bylo docela vyrovnané. Od druhé třetiny jsme už hráli ten hokej, který jsme chtěli, i když s chybičkami. Jsme rádi, že bereme tři body a porazili jsme takhle silný tým,“ uzavírá 20. kolo hradecká opora.

Následné utkání čeká Hradec již v úterý s dalším soupeřem z vršku tabulky. „Třinec má teď formu, vyhrál několik zápasů v řadě… Musíme dobře odpočinout a v úterý do Třince pro nějaké body,“ říká, ale ví, že se nedělní scénář nemusí opakovat. „Nemůžeme počítat, že nám to každý zápas takhle odskočí, že dáme šest branek. Snažíme se držet plánu, který máme nastavený. Už bylo na čase, aby nám to takhle napadalo. Potřebovali jsme to, abychom se chytli a jsme rádi hlavně za tři body,“ uzavírá Petr Zámorský.

Domácí šňůra vystřelila Oceláře vysoko

Vstup do sezóny se Ocelářům nepovedl ideálně. V zářijových zápasech dokázali zvítězit pouze jednou. Následně se Třineckým však začalo dařit a v posledních osmi utkáních pokaždé bodovali. Pět vítězství navíc čítá šňůra, kterou se v úterý pokusí natáhnout o další zápas.

Vše začalo v Olomouci, kde domácí přehráli 6:3. Následovala série čtyř domácích utkání, ve které ztratili Oceláři bod pouze jednou, když zvítězili s brněnskou Kometou 4:3 až v prodloužení. Předešlé dva zápasy ale ovládli již v základní hrací době. Nejprve přišla ubojovaná výhra s Karlovými Vary 2:1, poté vítězství 5:3 proti Liberci.

V posledním zápase si doma poradili s Litvínovem 4:2 a v tabulce se drží na 3. místě s čtyřiatřiceti body. Dva duely navíc Třinecké ještě čekají v domácím prostředí. Úterní proti Východočechům, následně v pátek proti Vítkovicím, jejichž bodový zisk se momentálně rovná.

Podporu Třinec nachází i u obránců

LukášKrajíček
Zkušený obránce vede produktivitu týmu s 5 góly a 10 asistencemi

Pozice brankářské jedničky patří v Třinci jednoznačně Šimonu Hrubcovi, který se v extralize drží s úspěšností 92,53 % mezi gólmanskou elitou. Pouze ve dvou případech ho mezi třemi tyčemi vystřídal Peter Hamerlík, jednou Petr Kváča.

Třinecký útok nachází podporu i v zadních řadách týmu. Nejproduktivnějším hráčem Ocelářů je totiž zadák Lukáš Krajíček s bilancí 5+10. Ten také na ledě stráví nejvíce času ze svých spoluhráčů, a to průměrně 22:20 minut za zápas. Naopak na druhé straně svým gólmanům pomáhá 29 zblokovanými střelami Milan Doudera.

Za obránci však útok nezaostává. Nováček v třineckém dresu Roberts Bukarts nasbíral čtrnáct kanadských bodů (4+10), o dva body méně Martin Adamský, který je ale nejlepším střelcem týmu s osmi přesnými trefami. Dvanácti body mužstvu přispěl také Tomáš Marcinko (4+8).

Letos zatím Oceláři Hradci gól nedali

V loňské sezóně spolu tito soupeři změřili síly včetně semifinálové série desetkrát. Pětkrát o vítězi muselo dokonce rozhodnout prodloužení či nájezdy. V této disciplíně byli úspěšnější Oceláři s bilancí 3:2. První letošní vzájemný duel, který se odehrál pod Bílou věží, ale ovládli Východočeši po trefách Zámorského a Chalupy. Naopak Třinečtí puk za záda Jaroslava Pavelky neusměrnili ani jednou.

Statistické okénko – Třinec…

• … se chlubí nejlepší přesilovku v lize s úspěšností 26,67 %. Mountfield se nachází až na jedenácté pozici.
  • … je nejméně trestaným týmem soutěže. Třinci bylo uděleno pouhých 158 trestných minut.
  • … má třetí nejvyšší průměr vstřelených branek na zápas. Průměrně do sítí soupeřů nastřílí 2,89 gólů.
  • … se pyšní třetí příčkou v Radegast Indexu. Počet bodů nasbíraných v letošní sezóně činí 428.
  • … se v brankovišti může spolehnout na čtvrtého nejlepšího gólmana soutěže. Šimon Hrubec se blýská úspěšností 92,53%.