Ohlasy k zápasu
út 20.11.2018 | Anna Marie Kokrhounová, Martin Stebel

Dominik Graňák po prohře v Třinci: Venku se trápíme, ztrácíme body

Přímý souboj o vršek tabulky zvládli v úterní dohrávce lépe Oceláři a Východočechům se z třineckého ledu nepodařilo odvézt ani jeden bod. Za stavu 1:2 měl na hokejce vyrovnávací trefu i kapitán Dominik Graňák, který však proti Hrubcovi neuspěl. Špatná venkovní série se tak Mountfieldu natáhla o další zápas.

Až do poslední chvíle zůstával zápas otevřený. Co vám podle vás chybělo?
Nejjednodušeji by se dalo říct, že góly. Šancí měl Třinec víc, Jarda Pavelka tam toho hodně pochytal. Měli více přesilovek a myslím, že to byl důvod, proč nás párkrát dostali pod delší tlak.

Má na vaši hru vliv prostředí, ve kterém hrajete?
Celkově se více trápíme v zápasech venku. Doma máme výsledky velmi dobré, ale venku, ačkoliv hra někdy není úplně nejhorší, ztrácíme body. Nevím ale, jestli tohle byl ten zápas, kdy bychom si mohli říct, že naše hra byla dobrá.

Vnímali jste utkání jako přímý souboj o druhé místo?
Z tohoto pohledu určitě ne, alespoň já osobně jsem to tak nevnímal. Být druhý, třetí nebo první po dvacátém prvním kole ještě nic znamenat nemusí, obzvlášť při tom, jak je teď tabulka vyrovnaná. Deset bodů je mezi druhým a řekněme dvanáctým týmem, takže toto nějakou velkou roli nehrálo. Spíše to, že jsem už chtěli zabodovat a hlavně vyhrát venku.

„Přesilovky hrál Třinec dobře a měl jich hodně.“

51 Dominik Graňák (o šancích soupeře)

V 53. minutě jste se i vy dostal do obrovské šance. Jak vypadala z vašeho pohledu?
Nevím, jestli jsem měl víc času, ale myslím, že rozhodnutí střílet hned bylo správné. Puk se ke mně odrazil velmi rychle, ale přesně na hokejku, takže jsem měl ideální šanci. Byl ale trochu ve vzduchu, nevěřil jsem si, že bych ho trefil úplně přesně. Nesoustředil jsem se na to, kam střílím, ale spíš na to, abych ho trefil. A tam to musí jít nahoru. Brankář udělal velmi dobrý zákrok, byl tam opravdu rychle.

Překvapil vás svým zásahem?
Přiznám se, že to bylo tak rychlé, že jsem si ani neuvědomil a ani jsem nepřemýšlel nad tím, jestli mě překvapil nebo ne. Soustředil jsem se na puk a abych ho trefil do brány, což jsem udělal, ale nebylo to dostatečně kvalitní na to, abych dal gól. Kdybych vystřelil nahoru, neměl by už možnost to betonem chytit.

Byl to tedy zápas neproměněných šancí?
Je pravda, že v první třetině jsme dali tyčku, na druhé straně Třinec měl šancí také dost. Mnohokrát se stalo, že se to ani nedostalo do brány a na poslední chvíli jsme to nějak zblokovali nebo vypíchli. Už tam bránu ale měli několikrát odkrytou, protože přesilovku hráli dobře a hráli jich hodně...