čt 22.1.2009 | Michal Luňák

David Nedorost: ,,Dvě vstřelené branky potěší”

Když se v 57. minutě utkání dočkala Kometa zaslouženého vyrovnání z hole Alexandra Lhotského tak si zřejmě každý hradecký fanoušek řekl, alespoň to dohrát do remízy po šedesáti minutách. O necelé dvě minuty později však bylo vše jinak. Do šikovného nahození Martina Filipa vložil svou hůl David Nedorost a ČEZ stadion explodoval nadšením vyjma skupinky oněmělých fanoušků Komety Brno. ,,Martin Filip to tam nahodil a já do toho je zkusil nastavit hokejku. Spadlo to tam a jsme za to rádi," popisoval rozhodující okamžik utkání šťastný střelec vítězné branky. Středeční utkání se hrálo ve vynikající atmosféře o kterou se po dlouhé době postarali hradečtí fanoušci. ,,Bylo hodně lidí a hlavně nám hodně pomáhali, jelikož se celý zápas fandilo," ocenil fanoušky hradecký útočník. Další utkání čeká na hokejisty HC VCES v sobotu kdy zajíždějí do Benátek nad Jizerou.

Po středečním utkání mohlo mít důvod ke spokojenosti pravé křídlo hradeckého útoku David Nedorost. V zápase vsítil dvě branky včetně té rozhodující na 3:2. ,,Když bych bral hodnocení podle gólů tak spokojený jsem, ale jinak to byl pro mě zase těžký zápas. Hrál jsem ve čtvrté řadě a neměl moc střídání. Za první dvě třetiny jsem se nemohl dostat pořádně do tempa a to je pak vše složité. Takže z tohoto pohledu nic moc, ale ty dva góly samozřejmě potěší,“ začal své hodnocení David Nedorost.

Více prostoru na ledě dostal David po odstoupení Patrika Moskala. ,,Do té třetí řady jsem se posunul v průběhu závěrečné třetiny a bylo to pro mě lepší. Navíc přišla ta branka na 3:2.“

David Nedorost vstřelil v utkání dvě branky. Jak by je popsal? ,,První gól padl po pěkné žabičce od Martina Filipa. Já tam byl docela sám a chtěl jsem rychle vystřelit. Pak jsem si to rozmyslel a udělal jsem blafák. Druhý gól bych přičítal z mé strany náhodě. Já tam byl dobře bráněný a neměl moc možností. Martin Filip to tam nahodil a já do toho je zkusil nastavit hokejku. Spadlo to tam a jsme za to rádi.“

Od druhé třetiny Kometa svírala domácí na jejich polovině ledové plochy. Jaké pocity měl v tu chvíli David Nedorost? ,,Ono to asi tak vypadalo, ale bylo to i pod vlivem toho vedení 2:0. My jsme se tak nikam moc nehrnuli. To nám docela dlouho vycházelo, ale pak jsme bohužel dostali dvě slepené branky. To bylo v době kdy měla Kometa hodně navrch a my se báli alespoň o těch remízových 2:2. Nakonec to ještě dopadlo tak, že jsme vyhráli.“

Po brance na 2:2 si trenér Pazourek vzal oddechový čas. Jak probíhal, byl trenér nepříjemný na své svěřence? ,,Ne, tam nešlo aby nám trenér něco vytýkal. Jen nám dal nějaké pokyny a snažil se nás uklidnit. Naším cílem do té koncovky bylo alespoň udržet ten remízový stav.“

Jak vnímal David Nedorost atmosféru v ČEZ stadionu? ,,To byla paráda. Bylo hodně lidí a hlavně nám hodně pomáhali, jelikož celý zápas se fandilo. Byla to hodně velká změna oproti minulým zápasům doma. Bylo by dobré kdyby to všem vydrželo.“

Jak se David cítil v retro dresech? ,,Žádný problém to nebyl a bylo to příjemné. Jen pár kluků mělo problém s tím, že nemohli mít své oblíbené číslo (směje se). Pan Souček (vedoucí mužstva) nám však přidělil čísla nějak podobná těm co nosíme normálně a šlo se na to.“

V sobotu čeká hradecké hokejisty cesta do Benátek nad Jizerou. Tedy za soupeřem který dokázal hokejisty HC VCES již dvakrát v letošní sezóně porazit. Jak těžké utkání to bude? ,,No určitě hodně těžké. Je to hodně soupeř který výborně bruslí a hraje agresivně. Tedy styl co nám moc nesedí. My si raději zahrajeme technický hokej jako třeba dnes. Budeme se snažit něco uhrát a nepřerušit tu naší pěknou sérii zápasů bez prohry,“ uzavřel střelec dvou branek v utkání s Kometou Brno.