Ohlasy k zápasu
ne 4.11.2012 | Martin Doležal, Sanny Muharem

David Roupec: Ústí dokázalo proměnit své šance

V rámci osmnáctého kola první hokejové ligy se na královéhradeckém ledě představilo druhé Ústí nad Labem. Lví souboj nakonec vyzněl lépe pro hosty, kteří dokázali využít celkem čtyři přesilové hry. Východočeši se marně snažili dostat do tempa, Ústečtí hráli to, co potřebovali. „Čekali na naše fauly a chyby, to rozhodlo,“ hovoří po utkání zklamaný obránce David Roupec.

Dá se říci, že pohledný hokej se hrál v podstatě jen v první třetině?
Je to tak. Ústí na nás vlétlo, hrálo dobře. Počkalo si na přesilovky, které s přehledem využilo. Měli jsme trošku smůlu, že jsme nedokázali proměnit některé šance, a to rozhodlo. Jak jsme dostali pátý čtvrtý gól, nešlo s tím nic dělat.

Ústečtí dokázali využít rovnou čtyři početní výhody, přestože jejich kombinace nebyla tak výborná. Ukáže se právě v tomto ohledu síla mužstva?
Těžko říci. Soupeř má výborné hokejisty. Jsou skvělé sehraní a jakoukoliv chybu dokáží potrestat, což se dnes potvrdilo. Zároveň je to daleko zkušenější mančaft.

Ústí hrálo tedy to, co chtělo a vy jste se tomu nedokázali přizpůsobit?
Přesně tak, hráli hru, kterou chtěli. Počkali si na naše fauly a trestali chyby. Utekli nám o dva góly a s tím už se jen těžko něco dělá. Možná kdybychom dokázali snížit, mohlo to ještě vypadat jinak. Bohužel se tak nestalo.

Jak bys porovnal tento zápas s tím předešlým v Ústí nad Labem? V čem byl odlišný? Kromě výsledku…
V předchozím utkání jsme měli více štěstí a především pracovali lépe v defenzívě. Také jsme dokázali ubránit ústecké početní výhody, což se nyní říci nedá.

V některých situacích to vypadalo tak, že akci chcete dovést až do „kuchyně“. Je to tak?
To je problém, který nás provází od začátku sezóny. Máme šikovné hokejisty, ale to je bohužel někdy trest za to, že nám chybí trošku důraz před bránou, kde by se nám to hodilo. Chceme to vozit až před prázdnou branku, někdy to není ale úplně vhodné.

Hraje v tom roli třeba i nějaká nesoustředěnost v zakončení?
Nechci mluvit za ostatní kluky, ale je to trochu možné. Teď už s tím však nic neuděláme, nevyšlo to. Chybělo nám trochu štěstíčka.

Ty jsi hráčem Třince, v Hradci už ale nějakou dobu působíš. Jak jsi zde spokojený?
Zatím se mi tu líbí. S panem Markem jsem hovořil naposledy někdy v dubnu (směje se). Myslím si, že jsme si tady sedli jako parta a hrajeme stále lépe. Věřím, že díky lepším výkonům se ještě zvedneme.

Jsi spokojen se svým vytížením? Dostáváš se i na přesilovky, trávíš na ledě hodně času…
Dostávám hodně prostoru a za to jsem rád. Oproti loňské sezóně se to výrazně zlepšilo, což mě může jenom těšit. Pak se to projeví i na bodování.