Ohlasy k zápasu
pá 10.1.2020 | Natálie Fišerová

Debutant Jakub Muška: Snažím se předvést v co nejlepším světle

V zápase proti Mladé Boleslavi hradečtí hokejisté neuspěli, Jakub Muška si ho přesto bude pamatovat do konce života. V dresu Mountfieldu HK totiž naskočil do prvního extraligového utkání. Premiéru si zadák, který hájí letos barvy prostějovských Jestřábů v Chance lize, užil v místech, kde udělal své první hokejové krůčky...

Jakube, byl to pro vás první extraligový zápas, jak jste se během něho cítil?
Ze začátku jsem byl samozřejmě trošku nervózní. Klub na Facebooku zveřejnil, že nastoupím, a tak mi psala spousta známých, že se přijdou podívat, že drží palce. Postupně během prvního druhého střídání to ze mě spadlo. Snažil jsem si to užívat, jen škoda že nebylo na konci vítězství za tři body. Měli jsme k tomu dobře našlápnuto, bohužel jsme si ale sami zápas prohráli.

Na začátku utkání jste byli velmi aktivní, mohl vám pomoci i gól Radka Smoleňáka v úvodu. Poté jste ale nechali Mladou Boleslav vstřelit tři góly...
Měli jsme dobrých deset patnáct minut, kdy jsme Bolku de facto do ničeho nepustili. Oni pak změnili trošku hru, vytáhli dva hráče, občas tam sjížděli i se třetím. Hráli to jednoduše do pásma a v brejcích nám hodně hrozili, měli jsme s tím problémy. Bohužel jsme tam udělali dvě okýnka, které využili. Je to škoda, myslím si, že jsme zápas měli dotáhnout do vítězného konce. Hlavně za stavu 2:0 jsme si měli třetí třetinu pohlídat lépe.

V utkání jste měli k dispozici několik přesilovek, ale ani jednu jste nevyužili. Co vám k tomu chybělo?
Bolka hrála oslabení velmi aktivně. Neměli jsme moc času na připravení akce a finální přihrávky. Chyběl nám taky klid, soupeř nám hned na úvod přesilovky vyhodil puk. Poté měl aktivní forčeking a my se nemohli usadit v jejich pásmu. Myslím, že to byl právě ten kámen úrazu.

„Jsem rád, že trenéři ukázali na mě. Snažím se jim předvést v co nejlepším světle.“

4 Jakub Muška (o nominaci na zápas)

Pro vás jako odchovance to byl určitě speciální zápas. Jak si vážíte důvěry od trenérů?
Já tu začínal asi ve třech letech na malé hale. V zápase se nás sešlo dost odchovanců, asi šest kluků, co tady byli od dorostu. Byli jsme tu tři obránci z mladšího dorostu, co jsme tady dvakrát vyhráli mistra republiky. I v tomto je to super, že tu dostáváme příležitost. Jsem rád, že trenéři, když je tu teď marodka, ukázali na mě. Snažím se jim předvést v co nejlepším světle.

Jaké je to pro vás být s kluky v kabině? Vypsal jste nějakou odměnu?
Před zápasem tam od Radka Smoleňáka něco padalo za vítězství, bohužel to nevyšlo. S kluky se znám, absolvoval jsem tu přípravu loni i letos. Myslím si, že v kabině je všechno v pohodě a bez problémů.

Tento rok nastupujete za Prostějov v Chance lize. Můžete porovnat její rychlost, styl hokeje oproti extralize?
Tady je určitě hokej o dost více o systému a o tom, jak každý dodržuje pokyny trenérů. V první lize je to dost rozlítané, spíše o rychlosti a nastřelování puků. Tady se systém mění v průběhu zápasu, skoro každé střídání. V tom je největší rozdíl.

Teď máte za sebou první extraligový zápas. Jaké plány a cíle máte do budoucna?
V sobotu jedu na zápas do Prostějova. V neděli uvidíme, jestli budu tady. Určitě se budu snažit dostat do A-týmu, hrát tu stabilně co nejdéle a co nejvíce.