Ohlasy k zápasu
ne 8.9.2019 | Jan Brůna

Debutant Tomáš Voráček: Hradec je pro mě nová výzva

Mountfield po výhře ve Švédsku tentokrát výsledkově nezvládl duel proti Frölundě, když jí na domácím ledu podlehl těsně 3:4. První zápas za Východočechy odehrál Tomáš Voráček, který je v klubu na měsíční zkoušce. Co k utkání řekl a jak se cítil? Jaké jsou jeho cíle v novém působišti a jak se těší na začátek extraligy?

Máte za sebou úvodní střetnutí za Hradec. Jak se vám hrálo?
Bylo to docela složité – první zápas, navíc v novém týmu a ještě po dlouhé době. Měl jsem tam pár špatných momentů, proto jsem se snažil hrát jednoduše, dohrávat souboje a mít blízko protihráče. Potom už se to trochu zlepšilo, ale bohužel jsme prohráli. Myslím, že se nemáme za co stydět, ke konci jsme sahali alespoň po remíze. Zkrátka to nevyšlo a my se teď musíme připravit na start extraligy.

Jak se vůbec seběhl váš příchod? Proč právě Hradec a plánujete tu setrvat déle?
Určitě bych tady chtěl zůstat, ve Spartě mi to zkrátka nevyšlo. Už bych se v tom ale dále nechtěl rýpat. Tohle je pro mě nová výzva a udělám maximum, abych týmu pomohl k dobrým výsledkům. Za měsíc uvidíme, jak to bude vypadat.

K zápasu CHL: Překvapila vás něčím Frölunda?
Já jsem o nich nic moc nevěděl... Samozřejmě švédské týmy hrají hodně podobným stylem – blízko u sebe, pomáhají si, jsou dobří na puku a vyhrávají spoustu osobních soubojů, z čehož pramenily i naše chyby. Prostě vstřelili více branek a my jim k tomu gratulujeme.

Připravovali jste se nějak speciálně? Přeci jen Frölunda vám měla co vracet…
Chystali jsme se stejně jako na každého jiného soupeře. Víme o jejich síle, mají hodně šikovných hráčů, dobrých i v přesilovkách. Dostali se k několika únikům, ale skvěle nás podržel Mazi (Marek Mazanec).

„Začátek jsme neměli nejlepší. V šatně jsme na sebe museli zařvat.“

22 Tomáš Voráček (o vývoji první třetiny)

Vstup do zápasu nebyl ideální, inkasovali jste dvě branky. Čím to bylo?
Víme, že začátek jsme neměli nejlepší. V šatně jsme na sebe museli zařvat. Do druhé a třetí třetiny už jsme šli připravenější a vypadalo to úplně jinak.

Právě ve druhé části jste měli několik šancí. Proč to neskončilo gólem?
Myslím, že tam chyběl důraz v zakončení a naše lepší postavení. Ještě máme týden na vypilování a pokusíme se to zlepšit.

Teď máte v CHL dvě výhry a dvě porážky. Jak to zapadá do postupových ambicí?
Cíle klubu jsou co možná nejvyšší. Chceme jít zápas od zápasu, musíme být každé utkání koncentrovaní, ať je to extraliga nebo Liga mistrů.

Poslední dva duely vás čekají proti Grazu. Jak se na takového soupeře připravit?
Oni hrají hodně důrazný kanadský styl hokeje, je tam několik hráčů z Ameriky. Na to se musíme nachystat. Ale teď je na řadě extraliga, až přijde CHL, tak se připravíme zase na ni. Nyní je cílem začít dobře proti Liberci.

Těšíte se už hodně?
Určitě ano. Teď si ještě trochu oddechneme a pak do toho vletíme naplno. S Libercem to je vždy plné emocí, osobních soubojů… Bude to hodně podobné Frölundě; vypjaté!