Rozhovory
st 9.11.2011 | Sanny Muharem

Děláme zbytečné fauly, lamentuje kapitán Martin Koudelka

Netradičně v úterý přivítali Východočeši na svém ledě mostecké hokejisty. Pro oko diváka nepříliš lichotivý zápas nakonec skončil výhrou svěřenců trenéra Jiřího Mičky v poměru 4:2. O dvě branky se také postaral druhý hradecký útok ve složení Budínský – Koudelka – Moskal. Kapitán týmu Martin Koudelka musel v minulých týdnech překonávat zdravotní peripetie, ale již se vrátil do sestavy a mimo jiné zaznamenal jednu asistenci.

Martin Koudelka v sezóně 2011/12
Zápasy Branky Asistence Body +/- Tr. min.
18 3 12 15 +8 0

Hradečtí si mohou oddychnout. Po čtyřech zápasech, kdy čekali na bodový zisk, se konečně radovali z plného počtu…
Šlo především o vítězství. Most je poslední, přijeli jim tam sice někteří hráči z Varů, ale to je jedno, to není důležité. Byla to spíše křeč, vím, že se to lidem nelíbilo. Potřebovali jsme získat tři body, což se nám podařilo, od toho se můžeme odrazit. S předvedenou hrou ale spokojeni nejsme. Snad to bude v příštích zápasech na oko atraktivnější.

Do posledního dějství se však šlo za stavu 3:2 pro Hradec. Neobávali jste se ještě třeba toho, že Mostečtí šťastně vyrovnají?
My těch šťastných branek dostáváme v poslední době moc. Takže jsme si na to samozřejmě museli dávat pozor. Musím se však zastavit u toho, že strašně moc faulujeme. V tomto směru jsme nepoučitelní, děláme nesmyslné fauly v útočném pásmu, to je prostě na přetáhnutí hokejkou přes záda, šlendriánství.

Ve třetím dějství fauloval spíše Most. Tam hrál Hradec dlouhou dobu v početní výhodě…
Jim začaly pracovat nervy. V závěru byl soupeř nervózní, a to se také podepsalo. Nakonec byli ještě nespokojení, to nevím tedy proč, jelikož měli osm přesilovek. Ale každopádně musíme přestat faulovat my.

Dá se říci, že výhra nad Mostem nastartovala tým do příštích duelů?
Znamená to určité bodové uvolnění, můžeme se trochu posouvat výš. V sobotu jedeme do Šumperka, oni také hrají o každý bod. Těžko říci, uvidíme po dalším zápase. Musíme postupně skládat tu mozaiku, na druhou stranu, když jsme čtyřikrát prohráli, proč bychom také nemohli čtyřikrát zvítězit.

Co se dělo v kabině po těch prohrách, které přišly v poslední době. Byl na hráče vyvíjen nějaký tlak? Jak může kapitán tým ovlivnit?
Kapitán se hodil marod (směje se). Ne, vedení a trenéři se nás snažili pozitivně naladit. Prošli jsme si videa, řekli si, co je třeba zlepšit. Jestliže se začne panikařit, tak hráči začnou hrát ještě hůř, takže se to spíše uklidňovalo. Řekli jsme si, že musíme zabrat a začít pracovat, sice to byl takový podivuhodný a šeredný zápas, ale tři body jsou doma.

Martine, sám jsi byl nějakou dobu mimo hru. Jak se nyní cítíš?
Když člověk nehraje deset dní, tak kondice neuvěřitelně odejde. Především v mém věku už ty chřipky nejsou jen tak. Jak říkám, nejhorší je dostat se zpátky do kondice, odešla také síla z nohou. Mohu týmu pomoci psychicky, ale na herní stránce je potřeba ještě zapracovat.

Po dvacátém kole byl Hradec až na osmé příčce. Úvod sezóny se povedl, ale pak přišly komplikace a pokles výkonnosti…
Chtěli jsme být mezi prvními šesti, myslím, že jsme na to herně měli. Nám se rozpadla obrana – Vágner, Poživil a Čížek nebyli k dispozici. Když chybí tři nebo čtyři základní obránci, tak je těžké dát tým dohromady. Dnešní hokej se zakládá především na defenzivě, a když chybí hráči tohoto typu, hraje se obtížněji. Pomohli nám ale šikovní hráči z Třince, musím je pochválit, odvedli dobrou práci. Na začátku jsme byli zdraví, vše fungovalo jak mělo, a tak se vyhrávalo. Doufám, že se na tu vítěznou vlnu vrátíme.

Podívejme se ještě na individuální statistiky. Vaše formace letos podle očekávání získává body. V obrovské formě je například Patrik Moskal…
Ten je v laufu. Patrik je letos úplně jinde, táhne naší lajnu, skoro pořád boduje, což je super. Teď už se i Budík (Vít Budínský) začal trefovat. V úvodu sezóny se nám dařilo ještě víc, teď to trošičku skřípe po té fyzické stránce. Holt to chce potrénovat a vrátit se tam, kde jsme byli.