Preview k zápasu
pá 22.2.2013 | Sanny Muharem

Den číslo dva! Můžeme jen získat, tvrdí odhodlaně Miroslav Třetina

Čtvrtfinálová série mezi Olomoucí a Hradcem už je v plném proudu. Východočeši se pokusí v pátek od 18.00 hodin navázat na první výhru v sérii, která jim zajistila vedení v poměru 1:0. Nečeká je ale rozhodně nic jednoduchého, Hanáci se budou enormně snažit, jelikož by pro ně mohla mít druhá porážka v řadě velmi špatné důsledky. Královéhradečtí borci jsou však v pohodě, v kabině panuje příjemná atmosféra, na druhou stranu si jsou ale vědomi, že je potřeba k utkání přistoupit stejně jako ve čtvrtek.

Hradec Králové má před sebou další výzvu – pokořit olomoucké hokejisty na venkovním ledě podruhé v řadě. V základní části se jim to nepovedlo ani jednou, vyřazovací boje však přinesly opačný scénář. Nejdůležitější však bude, aby svěřenci trenéra Jiřího Kučery neusnuli na vavřínech.

Olomoučtí jsou pod obrovským tlakem, každý čekal jejich první domácí vítězství. Opak se stal pravdou! Soupeř královéhradeckého výběru zlobil spíše v první části hry, pak pracovaly emoce. „Olomouc v prvním zápase dost oplácela, tudíž si myslím, že se bude chtít vyvarovat především zbytečných faulů,“ přemýšlí Miroslav Třetina, co by Hanáci mohli do druhého střetnutí změnit.

„Vždycky se tu hrálo špatně, protože Olomouc chce hrát hokej. Teď ale přišlo play-off, které je o něčem jiném. Soupeř má technicky vybavené hokejisty, kteří jsou hákliví na dohrávání soubojů. První vítězství je cenné, ale zatím nic neznamená,“ ví Miroslav Třetina, který nechce, aby došlo k polevení.

Královští lvi odjedou z Olomouce minimálně s jedním vítězstvím v kapse, nyní mohou jenom získat. „Jeli jsme sem tajně s tím, že chceme vyhrát jedno utkání. Veškerá nervozita z nás spadla po postupu do play-off, teď táhneme za jeden provaz. Pokusíme se to prodat právě nyní!“ odhodlaně konstatuje.

První měření sil nabídlo vyrovnanou podívanou, ve kterém Moravané sice hradecké mužstvo výrazně přestříleli, avšak zvítězit se jim nepodařilo. Východočeši hráli jako tým, od druhé třetiny zlepšili pohyb a nakonec mohli slavit.

„Je tady strašná zima, asi proto jsme začali ve druhé dvacetiminutovce jezdit,“ směje se Miroslav Třetina.

Hradečtí hokejisté disponují poprvé v sezóně pětizápasovou vítěznou šňůrou v řadě. Přišlo to v pravou chvíli, teď je potřeba opět zabrat. „Nechci to samozřejmě zakřiknout, ale… kdo umí načasovat formu na play-off, je pán,“ vtipkuje útočník s šestaosmdesátkou na zádech.

A s čím do odvety? Hradec by měl zlepšit především vstup do utkání. „Musíme se jednoznačně vyvarovat vlažného vstupu do první třetiny, kdy jsme dostali rychlé góly. Nadále se pak nechat méně vylučovat,“ nabádá závěrem.