Preview k zápasu
po 10.8.2020 | Daniel Krátký

Derby týden! Hradec nejprve v úterý vyráží do města perníku

Lvi vstoupili do letního Generali Česká Cupu výborně, když si nejprve poradili s Olomoucí a následně také s Brnem. Nyní je čeká dvojzápas s Pardubicemi, které jsou však také ve velmi dobrém rozmaru, protože stejně jako Mountfield zvítězily v obou předchozích utkáních letního poháru. Kdo ovládne první derby v sezóně? Úvodní buly zápasu na ledě Dynama bude vhozeno v 17:00.

„Budeme chtít hrát jako v extraligové sezóně.“

#98 Radovan Pavlík (o zápase s Pardubicemi)

První dva duely Generali Česká Cupu skončily pro hradecký celek dvěma výhrami. Ale co předvedená hra? „Spokojenost asi je, dvakrát jsme vyhráli. Navíc jsme zvítězili v Olomouci, kde víme, že to tam u nich ani během ligy moc nepadá a hraje se na jeden nebo dva góly,“ míní Radovan Pavlík, který odehrál obě dvě utkání ve čtvrté formaci – tedy jak v Olomouci, tak také s Kometou. „Ale byly tam nějaké chybičky – je začátek sezóny. Hlavně ale chceme dělat dobré věci. I trenéři nám ukazují nejenom chyby, ale i ty dobré věci, abychom si je zapamatovali,“ zdůrazňuje člen širšího kádru národního mužstva.

Na fanoušky dost možná působila předvedená hra trochu jinak, ale v taktice žádné velké změny neproběhly. Alespoň podle Radovana Pavlíka, jednoho z mnoha hradeckých expresů v sestavě. „Systémové věci jsme si už říkali, ale prakticky to samé jsme hráli pod panem Růžičkou i minulý rok, když přišel. Takže pro nás, kteří jsme tady byli i minulý rok nic nového,“ prozrazuje hradecká osmadevadesátka.

V úterý čeká mančaft pod vedením Vladimíra Růžičky první derby v sezóně, a to na ledě Pardubic. Celý tým se pochopitelně nemůže dočkat. „Na každé derby se těšíme, navíc ještě, když jsme takhle dlouho nehráli. Těšíme se momentálně na každý zápas. Jak fanoušci, tak my hráči. Snad to dobře dopadne. Myslím, že když už to bude třetí utkání, tak už to bude lepší. Budeme chtít hrát jako v extraligové sezóně,“ říká před duelem 3. hracího kola Generali Česká Cupu hradecký odchovanec Radovan Pavlík.

JakubNakládal
Obrovskou posilu získalo Dynamo v Jakubu Nakládalovi. Hradecký rodák, který si v barvách Calgary dokonce zahrál třicet zápasů v NHL, se po letech vrátil do Pardubic, kde by měl platit za lídra jak na ledě, tak v kabině.

Pardubice s novým majitelem složily zajímavý tým

Pro Pardubice byla poslední sezóna velmi rozpačitá. Týmu, vedenému nejprve Ladislavem Lubinou, posléze Radkem Bělohlavem a následně Milanem Razýmem se příliš nedařilo, a tak Dynamo strávilo takřka kompletní ročník na dně tabulky, aby se na konci základní části na poslední chvíli úspěšně zachraňovalo v nejvyšší soutěži. Po sezóně přišla pro fanoušky velká výhra – klub oficiálně převzal, jako většinový akcionář, Petr Dědek, který vyhlásil útok na vyšší pozice. O čemž svědčí také posily.

Mezi tři tyče hlásí z úspěšného hostování v Českých Budějovicích návrat bývalý mládežnický reprezentant Milan Klouček, který vytvoří tandem s exhradeckým Pavlem Kantorem. Klub naopak opustil Ondřej Kacetl, který se již v ČPP Aréně ukázal v dresu Brna. Defenzívu svým návratem posílili Jakub Nakládal či Ondřej Vála, jenž rozvázal kontrakt s Dallasem po působení v nižších zámořských soutěžích. Také do útočných řad přivábilo nové vedení zajímavé hráče. Ze Zlína se na východ Čech přesunul, i díky doporučení svých krajanů, francouzský reprezentant Valentin Claireaux. Z Finska se zase vrátil junior Tomáš Zeman, ale hlavně zůstaly základní stavební kameny – Robert Kousal, Michal Vondrka a Radoslav Tybor.

Do Generali Česká Cupu vstoupil rival z Pardubic výborně, když nejprve před kamerami O2 TV Sport zvítězil 2:0 na ledě Komety Brno. Následně na domácím ledě zdolal tradičně houževnatou Olomouc 5:2. Zajímavostí určitě je, že Hradec Králové má prozatím v průběhu letního poháru na kontě naprosto totožné výsledky se stejnými soupeři. V úterý se dozvíme, kdo po prvních třech kolech povede skupinu C. Bude to Hradec, nebo jeho dvacet kilometrů vzdálený sok?

Sestavy z minulého utkání