Mountfield HK
Tiskové zprávy
út 29.11.2016, Jan Vavřina

Do Mountfieldu HK míří na měsíční zkoušku kanadský forvard Alexandre Picard

Pohyby a hráčské změny kolem A-týmu Mountfieldu HK nekončí, hradecký hokejový klub nově vyzkouší kanadského útočníka Alexandre Picarda. Jednatřicetiletý hráč se zkušenostmi z NHL a AHL působil poslední čtyři roky ve Švýcarsku, nyní přichází pod Bílou věž na měsíční try out.

Alexandre Picard je 188 cm vysoký a 94 kg vážící levé křídlo ročníku 1985, které bylo v roce 2004 draftováno v prvním kole týmem Columbus Blue Jackets. Po téměř 400 startech v AHL a 67 v NHL se rozhodl pro přesun do Evropy, kde byl od sezóny 2012/13 součástí mužstva Ženevy. S týmem Servette ovládl dvakrát Spengler Cup, v minulém ročníku působil v jeho hostitelském městě – v Davosu, kde zapsal v 17 zápasech 14 bodů (9+5).

S Mountfieldem HK se do místa svého předchozího působiště pravděpodobně vrátí, vyrazí s ním totiž na pro něj velmi dobře známý Spenglerův pohár. „Po odchodu Ryana Potulnyho a Tomáše Bulíka jsme mapovali hráčský trh. Původně jsme chtěli získat kvalitního útočníka z Čech, popřípadě z Evropy, ale nikdo takový na trhu nebyl. Poohlédli jsme se v zámoří a trenéry zaujal Alex. Domníváme se, že by pozitivní roli mohla hrát skutečnost, že v Evropě již úspěšně působil tři sezóny a nebýt jeho zranění v loňské sezóně, tak by asi ve Švýcarsku zůstal, jelikož tam s ním panovala spokojenost,“ říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Vytáhlý a důrazný útočník přichází na try out do konce kalendářního roku. „V první fázi jsme domluveni na jeho měsíční zkoušce do 31. prosince 2016, tedy včetně jeho účasti na Spengler Cupu. Pokud budeme spokojeni, můžeme Alexův pobyt prodloužit až do konce letošní sezóny. Alex je již v Hradci a v úterý by se měl zapojit do prvního tréninku s mužstvem,“ dodává generální manažer.

Alexandre Picard je typ hráče, který podle Václava Sýkory v mužstvu Hradce Králové chybí. „V době, kdy jsme měli hodně zraněných hráčů, se ukázalo, že náš kádr je poměrně úzký. Výběr hráčů na trhu je dost úzký, ale Alex nás zaujal svou charakteristikou. Hraje typický kanadský styl hokeje. Je to přímočarý a silový hráč, který produkuje fyzickou hru, to nám v týmu trošku chybí. Po dohodě s jeho agentem jsme se rozhodli Alexe vyzkoušet. Poté, co ho uvidíme v zápasech, se budeme rozhodovat, jestli ho do týmu zařadíme, nebo ne,“ prozrazuje hlavní kouč Mountfieldu HK.

Statistiky Alexandre Picarda