Preview k zápasu
čt 21.11.2013 | Jan Vavřina

Do třetice moravský celek. Hradec jede bojovat o body do Zlína

Náročný program čtyř zápasů v sedmi dnech zakončil Mountfield vítězným prodloužením nad Vítkovicemi. Nyní čeká Hradecké potřetí v řadě moravský mančaft – nepříjemný celek Zlína. Ševci doma válí a z posledních sedmi domácích zápasů šestkrát vyhráli. Hradec ale zajíždí na stadion Luďka Čajky jako nejlepší venkovní tým, a tuto roli bude chtít rozhodně potvrdit!

PSG Zlín – Mountfield HK, pátek od 17:30: ON-LINE, VIDEO

Hradecký tým nemá po reprezentační pauze jednoduchou úlohu, musí se vypořádat s marodkou v útočných řadách. Rýsuje se však alespoň jedna dobrá zpráva a návrat po více než sedmi týdnech. „Ve Zlíně by už mohl nastoupit Rasťo Dej. Jinak o moc dál nejsme,“ říká hlavní trenér Peter Draisaitl. Ve čtvrtek se na tréninku po ledě proháněli i Michal Tvrdík s Lukášem Květoněm, stále ale chyběl Jaroslav Kudrna. „Byl na větším vyšetření a už bychom měli být moudřejší,“ komentuje kouč asi nejvýraznější absenci.

S výrazným oslabením se musely vypořádat hradecké formace na přesilové hry. „Když vypadnou hráči ze speciálních formací, většinou to bývá největší problém. Je potom těžké dávat je dohromady, každý má jiné předpoklady a jiné silné stránky. Musíme se s tím ale vypořádat,“ nehledá Draisaitl výmluvy. Přitom v zápase s Vítkovicemi využili jeho svěřenci jednu z pouhých dvou přesilovek a radovali se také v ponechané výhodě v prodloužení, takže se zdá, že řešení našli.

Proti rozjetému Zlínu bude Mountfield potřebovat nejen kvalitní početní výhody, ale také oslabení. Berani jsou v přesilovkách třetím nejlepším týmem, naposledy v sedmigólové kanonádě Chomutovu využili hned tři. „Co bylo v úterý, je pro nás zbytečná informace. Nezajímá nás, že Zlín dal sedm gólů. Je to ale vždycky nepříjemný soupeř, který své hře věří a praktikuje ji bez kompromisů šedesát minut. Navíc má velmi šikovné hráče, kteří umí zakončit jeden na jednoho, umí vás přehrát v přečíslení. Ne náhodou se drží pořád nahoře,“ varuje Peter Draisaitl před sílou pátečního soupeře.

Hradec porazil nepříjemný Zlín o jednu branku

Na začátku října přijel Zlín pod Bílou věž a s Hradcem si to rozdal o body v rámci 10. kola. Do dvoubrankového vedení se dostali domácí po brankách Jaroslava Kudrny ze 13. a Jakuba Langhammera z 16. minuty. Ještě do konce první sirény stihli Ševci snížit, když se v ponechané výhodě trefil přesně Ondřej Veselý.

V dalších čtyřiceti minutách viděli diváci bojovné utkání, ve kterém dominovaly obrany nad útoky. Hradec poctivou defenzivou odolal všem náletům Moravanů a připsal si do tabulky velmi důležité tři body za těsnou výhru 2:1.

10. kolo: Mountfield HK – PSG Zlín 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Kudrna (Šimánek), 16. Langhammer (Červený, Mikuš) – 19. Veselý (Leška). Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Nejlepší hráči zápasu: Jaroslav Kudrna – Libor Kašík. Diváci: 3536.

Zlín – Chomutov 7:1

Žlutomodří se nacházejí v tabulce na páté příčce se ziskem 38 bodů. Ztrácejí tak na hradecký Mountfield čtyři body a tři pozice. Zlín válí především doma, kde letos prohrál po šedesáti minutách pouze jednou. V posledních sedmi domácích zápasech navíc prohrál také jen jednou. Hradec coby nejlepší venkovní tým tedy zajíždí na led třetího nejlepšího domácího.

Zlín, který poslední tři zápasy vyhrál, si naposledy s přehledem poradil s posledními Piráty z Chomutova, kteří si ze stadionu Luďka Čajky odvezli vysokou porážku 1:7.

Produktivitě vévodí zkušení mazáci

Co se týče kanadského bodování, je na tom nejlépe Petr Leška, který vstřelil 3 branky, dalších 15 jich připravil svým spoluhráčům. Díky tomuto počinu je čtvrtým nejlepším nahrávačem v lize. Pověst střelce potvrzuje s 11 přesnými zásahy ve 22 utkáních Jaroslav Balaštík, jež je mezi extraligovými kanonýry na páté pozici.

Ofenzivě zezadu velmi pomáhá Jiří Marušák, který je s bilancí 3+10 nejproduktivnějším obráncem soutěže.

V brankovišti Zlína se vystřídali zatím tři muži. Libor Kašík odchytal čtyři zápasy, Tomáš Štůrala o dva více. Největší porci odchytaných minut má zatím na svém kontě Luboš Horčička, který nastoupil ke třinácti zápasům. V sedmi dovedl svůj tým k vítězství, v šesti případech se mu to nepodařilo.