Ohlasy k zápasu
po 7.1.2019 | Adam Kodet

Dobrý pohyb byl pro výhru rozhodující, hlásí Radovan Pavlík

Kdo v neděli večer navštívil brněnskou DRFG Arénu s vidinou kvalitního extraligového hokeje, neprohloupil. Utkání Hradce Králové proti Kometě Brno mělo snad všechno, co si fanoušek může přát – spoustu gólů, ještě více šancí, množství šarvátek, nečekané zvraty a nakonec třešničku v podobě samostatných nájezdů. Hradecký rychlík Radovan Pavlík ve třetí třetině ujel všem svým pronásledovatelům a svižnou kličkou překonal Vejmelku v brněnské kleci. Nakonec to sice vítězný gól neznamenalo, i dva body jsou ale podle nadějného reprezentanta úspěchem.

Radovane, jak byste ze svého pohledu zhodnotil zápas na Kometě?
Byl to vyrovnaný zápas na obě strany, hrál se rychlý důrazný hokej. Přesně takový zápas jsme čekali, lidem se určitě líbil.

Jsou pro vás dva body ziskem nebo vás přece jen trochu mrzí, že nebyly tři?
Když se podívám zpátky na průběh, třikrát jsme vedli a mohly z toho být tři body. Bereme ale i dva, jsme strašně rádi, že jsme ten druhý v nájezdech urvali. Kdyby nám to řekl někdo před zápasem, asi bychom mu nevěřili.

Zápas byl hodně vyhrocený, padla spousta trestů, na ledě se to mlelo. Nebyly některé souboje až příliš za hranou?
Takový je hokej, je to tvrdá hra a někdy bolí. Teď po Novém roce jde každý tým do zápasů, jako by se hrálo play off, aby získal co nejvíc bodů a zajistil si co nejlepší výchozí místo.

„Takový je hokej, je to tvrdá hra a někdy bolí.“

98 Radovan Pavlík (o soubojích v zápase proti Kometě)

Kometa má skvělé starty do zápasů, už ve 22 případech šla jako první do vedení, což se jí povedlo i v tomto zápase. Zaměřovali jste se na to nějak zvlášť?
To bych neřekl. My se spíše soustředíme na svou hru a vždy chceme být my tím týmem, který na soupeře vlétne. První třetinu se nám to podle mě povedlo, naším pohybem jsme je překvapili. Přišlo mi, že se jim ze začátku moc bruslit nechtělo. My naopak měli velmi dobrý pohyb a to bylo pro výsledek rozhodující.

I ve venkovním zápase jste dokázali soupeře přestřílet, pramení to právě z vašeho herního stylu? Ze všech týmů máte suverénně nejvíc střeleckých pokusů.
Určitě, snažíme se střílet co nejvíc a ze všech pozic. Teď z toho padly dva góly, které jsme právě po střelách doplácali z brankoviště. I takové ubojované góly jsou nesmírně důležité. I tu naši přesilovku 5 na 3 jsme odehráli dobře a měli tam hodně střel.

Váš první gól se dlouho zkoumal na videu, to pro hráče asi není dvakrát příjemné.
Museli jsme si jet na led zabruslit, abychom nevypadli z tempa. Jsme ale rádi, že rozhodčí situaci zkoumali tak pečlivě a nakonec z toho pro nás byl gól. Příjemné to ale nebylo ani pro nás a určitě ani pro fanoušky, kteří na hokej přišli.

Kometu jste porazili pošesté v řadě, navíc potřetí za sebou na jejím stadionu. Hraje se vám proti Brnu dobře?
Pro nás Kometa vůbec není oblíbený soupeř, v minulých sezónách se odsud vozily body strašně těžko. Jsme rádi, že jsme to v poslední době otočili a získáváme zrovna tady velmi důležité body, kterých si moc vážíme.

„Řekl jsem si, že mám rychlost a zkusím brankáře roztáhnout. Naštěstí to vyšlo.“

98 Radovan Pavlík (o svém osmém gólu v sezóně)

Jak se seběhla vaše gólová situace? Brněnští obránci vás vůbec nestíhali, jakou rychlost jste zničehonic vyvinul.
Chvíli nás tam točili v pásmu, takže já už jsem byl docela zavařený. Nějak jsem tam pak vyšťouchl puk a ujel jim. Se štěstím to pak brankáři propadlo mezi nohy.

Měl jste o zakončení jasno od začátku?
Nejdřív jsem chtěl vystřelit, ale potom jsem si řekl, že mám rychlost a že zkusím brankáře nějak roztáhnout. Ten už to pak měl těžké a nechal mi tam díru, zaplaťpánbůh to nakonec vyšlo dobře.

Karel Vejmelka chytá s lapačkou na pravé ruce, je to pro střelce nějaký zásadní rozdíl?
Už před zápasem jsme věděli, že chytá v opačném gardu. Je to docela nezvyklé, v Hradci to tak má jen junior Denis Vacek. Karel Vejmelka chytal výborně a jsme rádi, že jsme ho nakonec tolikrát propálili. Samozřejmě i Jarda (Pavelka) na naší straně chytal skvěle.