Ohlasy k zápasu
ne 6.1.2019 | Jan Vavřina, Adam Kodet

Dva body bereme všema deseti, říká spokojeně Radek Smoleňák

Radek Smoleňák předvedl na brněnském ledě přesně tu hru, kterou umí nejlépe a která se od něj zároveň očekává. Byl důrazný na brankovišti, dotlačil do sítě dva puky – nejprve srovnal, poté poslal Hradec poprvé vedení, jež bylo důležité pro psychiku celého mužstva. V prodloužení a nájezdech si mohl zajistit hattrick, ale přestože se to nepovedlo, z jihu Moravy odjížděl spokojený.

Na ledě Brna jste odehráli super utkání, kterému nic nechybělo. Souhlasíte?
Myslím, že lidi si přišli na svý, byl to pěkný zápas, ve kterém se pořád něco dělo. Tyhle zápasy se hrají hodně na hraně, dostal jsem asi třistakrát do hlavy. Zaplaťpánbůh, že jsme to dotáhli.

Když se vrátíme k vaší druhé brance, viděl jste, jestli má Karel Vejmelka puk pod kontrolou?
Všiml jsem si, že puk leží pod ním, a tak jsem do toho píchnul. V tu chvíli do mě vletěl jeden z brněnských beků, takže nevím, jak se tam kotouč dostal. Kluci potom říkali, že si to tam srazil sám.

V prodloužení a nájezdech jste měl dvě možnosti rozhodnout, pokaždé jste volil jinou variantu. Ani jedna ale nevyšla…
Ten první jsem měl dát, už jsem ho měl. Už jsem se viděl, jak se raduju a podcenil jsem to. Potom jsem měl v hlavě, že udělám to stejný, ale nakonec jsem to změnil, což je vždycky chyba. Máme ale Kácu (Filipa Pavlíka), který dal gól, a Jarcka (Jaroslava Pavelku)… Za výhru jsme rádi.

„Rychle do autobusu, ať si nikdo nevšimne, že jsme to tady vykradli.“

70 Radek Smoleňák (o výhře na brněnském ledě)

Na trestné střílení v prodloužení jste se přihlásil sám?
Nějak jsme se na sebe s Máťou (Tomášem Martincem) podívali, tak jsem šel. Tak nějak to vyplynulo.

V utkání byla spousta potyček, čím to?
Byl to důležitý zápas dobrých týmů, tam to takhle občas bývá. Myslím, že takhle by se mělo hrát pokaždé. Když takhle budou týmy hrát, budou chodit lidi, víc dětí bude hrát hokej… Tohle se musí líbit. Já mám tyhle výborné zápasy rád. Pokud je člověk chce vyhrát, musí hrát na hraně.

Byl to pro vás nejbolestivější zápas v sezóně?
Dostal jsem hodně, ale už jsem na to tak nějak zvyklý. Některé souboje byly už moc. Ale rány jsme dostali i dali. Nechci tady brečet, každý rozdal, co mohl, a bylo to v rámci mezí. Jak jsem říkal, takové zápasy se musí líbit.

Se dvěma body jste spokojení? Nebyli jste daleko od tří…
My jsme venku zatím trapní, takže tyhle body bereme všema deseti. Rychle do autobusu, ať si nikdo nevšimne, že jsme to tady vykradli (usmívá se).