Akademie ČH
st 5.12.2018 | Klára Petrásková

Dorostenci začínají nadstavbu, juniorka znovu dvakrát zavítá ven

Rozlosování DHL extraligy přineslo juniorům na začátku nadstavby hned čtyři venkovní zápasy v řadě, druhá polovina tohoto maratonu je čeká právě nyní. Naopak dorostenci se jednou představí venku a jednou doma, právě těmito zápasy navíc zahájí svou nadstavbovou část. Pokud chcete tento týden vidět mládežníky v akci, máte tedy jedinou příležitost – v sobotu od 12 hodin.

Junioři vyjedou do Jihlavy a Žďáru

Juniorská spodní skupina nadstavby je po dvou kolech velmi vyrovnaná. Mezi jednotlivými místy není v její horní části více než dvoubodový rozdíl mezi jednotlivými místy! V nabité konkurenci patří Hradci zatím 5. příčka, tento týden se pokusí vystoupat ještě výš. V cestě budou stát dva celky, které se nacházejí až za Mountfieldem, to ovšem nemusí ve výsledku nic znamenat.

Jako první zavítají Lvi na led jihlavské Dukly. Té patří v tuto chvíli s 34 body 9. místo, ovšem ztráta na Východočechy je pouze pětibodová. V případě zisku čtyř bodů se tak můžou přiblížit svému soupeři doslova na dostřel. O něco lépe naladěni půjdou do souboje Hradečtí, kteří na rozdíl od Jihlavy alespoň jeden z dosavadních dvou nadstavbových klání vyhráli.

Sobotním soupeřem se juniorům stane ve venkovním dvojzápase Žďár nad Sázavou. Ten se v tabulce nachází jenom místo pod Jihlavou, zde je však bodový propad o něco větší – činí už šest bodů. Plameny se v minulém týdnu střetly s Karlovými Vary a Chomutovem, z obou duelů odešly jako poražený tým. Nejprve prohrály 1:2, poté 2:4. Nadstavba je ale nevyzpytatelná a vyhrát může kdokoliv. Jisté je však to, že každý získaný bod může být v konečném součtu rozhodující.

Dorostenci se postarají o jediný domácí zápas

Dorostenci zakončili základní část minulý týden a mohou být spokojeni. Ze čtvrtého místa si totiž zajistili přímý postup do play off a v nadstavbě tedy půjde o to, z jakého místa do vyřazovacích bojů půjdou. Výsledky ze základní části se nezapočítávají, a tak všech šest týmů začíná na nule. O dosavadním průběhu sezóny se dočtete v rozhovoru s Petrem Luštincem, hlavním dorosteneckým koučem.

První body se Mountfield bude snažit získat už ve čtvrtek, kdy se vypraví do Plzně. Pro Východočechy to rozhodně nebude jednoduchý souboj, Škoda totiž s jedenáctibodovým ovládla svou skupinu. Pro hradecké, kteří půjdou do mače s prohraným s derby v zádech, tak jistě půjde o velkou výzvu.

V sobotu se pak Lvi vrátí na domácí led, kde přivítají kladenské Rytíře. Ti, shodně jako Východočeši, postoupili ze 4. místa, získali ale o tři body navíc. Zajímavostí je, že Kladenští vypálili v základní části vůbec nejvíce střel ze své skupiny, a to 787. Přesně stejný počet střel vyprodukovali ale také Hradečtí, v utkání se tedy dá očekávat slušná ostropalba.


Dorost: 19. kolo, čt 6.12.2018
HC Škoda Plzeň Plzeň - Mountfield HK Mountfield HK
16:00
Junioři: 23. kolo, pá 7.12.2018
HC Dukla Jihlava Jihlava - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Junioři: 24. kolo, so 8.12.2018
SKLH Žďár nad Sázavou Žďár n. S. - Mountfield HK Mountfield HK
13:15
Dorost: 20. kolo, so 8.12.2018
Mountfield HK Mountfield HK - Rytíři Kladno Kladno
12:00