Tiskové zprávy
pá 13.7.2018 | Jan Vavřina | Foto: Michal Eger / HC Kometa Brno

Dvojnásobný český mistr do Hradce! Mountfield HK posílí Tomáš Vincour

Přestavba A-týmu Mountfieldu HK pokračuje. „Náš kádr ještě není kompletní, sháníme jednoho nebo dva kvalitní útočníky,“ avizoval před časem generální manažer klubu Aleš Kmoníček. Tato slova nyní potvrzuje příchod zkušeného forvarda na východ Čech, kterým je Tomáš Vincour – hráč se zkušenostmi z NHL, KHL i reprezentace, k tomu dvojnásobný republikový šampion s Kometou Brno.


Hradecký hokej by v sezóně 2018/19 mělo zdobit atraktivní pojetí hry. Rychlost, dravost, přímočarost. Přesně těmito parametry disponuje takřka dvoumetrový a stokilový Tomáš Vincour. „Hledali jsme zkušeného útočníka, který by zapadl do systému, který chceme letos hrát. Tomáš tyto parametry splňuje, navíc nás při osobním setkání přesvědčil, že jeho zájem hrát v Hradci je velký. Jsme také rádi, že jsme zase o kousek zvedli náš výškový i váhový průměr,“ říká na konto sedmadvacetiletého praváka generální manažer Aleš Kmoníček.

Nový člen družiny Tomáše Martince naskakoval v české nejvyšší soutěži pouze za brněnskou Kometu. Nyní si vyzkouší angažmá na soutoku Labe s Orlicí, kde by měl působit minimálně do roku 2020. „Tomáš nechce měnit angažmá po roce a my na základě letošní velké obměny kádru také preferujeme delší kontrakty, proto jsme se velmi rychle dohodli na dvouleté smlouvě,“ pokračuje Aleš Kmoníček.

Univerzální útočník se připojí k týmu během příštího týdne, kdy absolvuje zátěžové testy. Následně již bude trenérům k dispozici na začátek druhé fáze letní přípravy, s mužstvem by měl vyjet poprvé na led v pondělí 23. července. Tento hráč zároveň není posledním kouskem do hradecké mozaiky pro ročník 2018/19. „Společně se sportovním manažerem Jardou Bednářem intenzivně jednáme o příchodu ještě jednoho útočníka. Rádi bychom měli jasno během příštího týdne,“ prozrazuje závěrem generální manažer Mountfieldu HK.

Profil Tomáše Vincoura

Odchovanec brněnského hokeje vynikal svou produktivitou už v mládežnických kategoriích, i díky tomu byl pravidelně zván do reprezentace a prošel všemi mládežnickými výběry. K tomu startoval na dvou juniorských světových šampionátech, a to v letech 2008 a 2009.

Tou dobou hrál již za mořem, kam odešel v sedmnácti letech. Draftován byl v roce 2009 týmem NHL Dallas Stars jako celkově 129. v pořadí. Během tří sezón odehrál v barvách texaského celku 86 zápasů, další přidal v dresu Colorado Avalanche.

Po návratu do Evropy pokračoval komplexní útočník, jenž dokáže naskočit na pozici křídla i centra, v KHL, kde se upsal vždy na jednu sezónu Kazani a Novosibirsku. Mezi tím zažil ještě jeden návrat do Ameriky, v ročníku 2014/15 se bil v sedmi zápasech znovu za Colorado, většinu času tohoto roku ale strávil na farmě v mužstvu Lake Erie Monsters.

V sezóně 2016/17 se rozhodl pro návrat domů a pětadvaceti body pomohl Kometě Brno k zisku mistrovskému titulu, pohár pro nejlepší extraligový celek zvedl český reprezentant nad hlavu také o rok později. Poté se s Moravany poprvé v rámci Tipsport extraligy rozloučil, aby zamířil na východ Čech, kde bude chtít navázat na svá předchozí úspěšná angažmá.

Statistiky Tomáše Vincoura