Ohlasy k zápasu
ne 14.9.2014 | Lukáš Štěrovský

Dvougólový střelec Rudolf Červený: Byli jsme lepší, výsledek jsme si pohlídali

Sehrál klíčovou roli v prvním zápasu hokejové extraligy pod Bílou věží sezóny 2014/15. Pětadvacetiletý útočník Rudolf Červený dvěma brankami rozhodl utkání s pražskou Spartou a po zásluze byl zvolen nejlepším hráčem utkání. Nejprve otevřel skóre zápasu, po sedmi minutách navýšil na konečných 3:1.

V utkání proti Spartě jste vstřelil dva góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu – co chtít víc?
Popravdě si myslím, že to byl jeden gól, druhý dával Bery (Petr Beránek). Uvidí se pak na videu, jestli on, nebo já. Ale asi to byl on.

Opticky utkání vypadalo celkem jasně, Spartu jste dokázali chvílemi dostat pod tlak. Jak to vypadalo z vašeho pohledu?
Pomohly nám góly, po kterých jsme se trošku uklidnili. Snažili jsme se hrát do soupeře, abychom si zápas nekomplikovali. Byli jsme lepší, výsledek jsme si pohlídali.

Dokázali jste ubránit několik oslabení, aniž byste inkasovali. Zaměřovali jste se v tréninku speciálně na tuto disciplínu?
Spíše se díváme na video a říkáme si, jak soupeř hraje přesilovou hru. Podle toho si pak všichni povíme, jak to budeme hrát.

V čem byla podle vás největší slabina Sparty?
Vypadalo to, že jim to tolik nejezdilo, možná nejsou zvyklí na zdejší led. Taky jim mohla vadit mlha, mohli z toho být vykulení. Řekl bych, že nehráli tak aktivně a nebruslili tolik jako my.

Došlo oproti loňské sezóně ke zlepšení kvality ledu, na nějž si mnozí stěžovali?
Začátek sezóny je ještě komplikovaný, zatím chybí vzduchotechnika a led není úplně ideální. Pro oba týmy to je stejné, takže se nelze na nic vymlouvat.

Na stadiónu je nově instalován také systém osvětlení, umožňující zhasnutí po vstřelení gólu. Co vyhovuje vám osobně více, tma, nebo světlo?
Mně nevadí, když se zhasne a pak rozsvítí, do toho nějaké ty efekty (usmívá se). Myslím, že to je jenom ku prospěchu, ale názor na to může mít každý jiný.