ne 15.9.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Adam Kodet

Dvouzápasový střelec Aleš Jergl: Nesmím usnout na vavřínech

Po neúspěšném vstupu do nového ročníku si Východočeši spravili chuť prvním vítězstvím. Na ledě kladenských Rytířů se jim dařilo a i díky třígólovému náskoku z první třetiny se po šedesáti minutách radovali z výhry 5:2. První gól utkání si připsal už ve 3. minutě Aleš Jergl, který tak skóroval ve druhém zápase v řadě a je prvním dvougólovým střelcem Mountfieldu v letošní extraligové sezóně.

Začátek utkání proti Kladnu se vám povedl a soupeře jste přestříleli. Chtěli jste napravit domácí porážku?
Museli jsme ji odčinit. První zápas nám bohužel nevyšel a v neděli jsme si říkali, že jedeme do Kladna na led týmu, který postoupil z první ligy. Podařilo se nám vyhrát, takže to je super.

Bylo znát, že Kladno je v extralize nováčkem, zatímco Liberec patří už několik let ke špičce ligy?
Neřekl bych. Všechny týmy v extralize jsou silné, proto hrají ji a ne první ligu. Kladno má určitě dobrý tým a myslím si, že pokud budou hrát tak jako v neděli, budou v sezóně úspěšní a budou hrát klidně i u středu tabulky.

Po první třetině jste do šaten mířili s tříbrankovým náskokem, uklidnilo vás to?
Konečně nám to tam spadlo. Když jsme v první třetině vstřelili tři góly a vedli 3:0, trošku jsme se uklidnili a dotáhli zápas do vítězného konce.

Ve dvou zápasech jste čtyřikrát skórovali v početní výhodě. Z tohoto pohledu tak v kabině musí panovat spokojenost, že?
Přesilovky trénujeme skoro na každém tréninku, takže to by se mělo někde ukázat a kde jinde než v zápasech. Bohužel nám proti Kladnu nevyšla přesilovka pět na tři, kdy jsme se moc nepochopili. Ale nedá se nic dělat, hlavně že jsme vyhráli.

„Byl to hráč na přesilovky, který to tam uměl rozdat, takže si jeho rady bereme k srdci “

26 Aleš Jergl (o Jaroslavu Bednářovi)

Trénuje s vámi přesilovky stále Jaroslav Bednář?
Jarda chodí na trénink s námi a radí nám, jak to máme hrát. Byl to hráč na přesilovky, který to tam uměl rozdat, takže si jeho rady bereme k srdci a jak je vidět, funguje to (směje se).

Proti Liberci jste začínal ve čtvrté formaci, v neděli jste hrál ve druhém útoku po boku Lukáše Cingela. Je na ledě znát, že hrajete s jinými spoluhráči?
Je to rozdíl. To, že hraji ve čtvrté formaci je trenérovo rozhodnutí a já to musím respektovat. S Lukášem Cingelem jsem hrál už v prvním zápase, když se Vincy (Tomáš Vincour) zranil a mě tam dali místo něho. S klukama se mi hraje super – nebojí se to podržet, vybojují puk a dokážou přesně nahrát.

První dva zápasy, první dva góly. To je asi dobrý start v novém týmu, že?
Určitě. Nesmím usnout na vavřínech, pracovat tak jak pracuji a věřit v to, že se to bude dál rozvíjet a bude to tam padat.

Jiří Šimánek se v hradeckém dresu prosadil v sedmi utkáních v řadě. Věříte si na něco podobného?
Takhle bych to neřekl (směje se). Uvidíme, jak to půjde. Pokud to tam bude padat, budu rád. Na nějakou sérii nehledím, hlavní je, abychom vyhrávali zápasy.

Náročný dvouzápasový víkend je za vámi, jaký máte program na následující dny?
V pondělí máme dobrovolný trénink, následně pak jeden trénink denně, kdy se budeme připravovat na páteční zápas. Proti Plzni budeme chtít zase vyhrát a získat tři body do tabulky.