Ohlasy k zápasu
po 16.9.2019 | Adam Kodet

Kouč obránců nás pochválí, směje se po gólu Oskars Cibulskis

Hradečtí hokejisté si napravili reputaci a po nezvládnutém úvodu do sezóny zabrali na ledě nováčka z Kladna, kterého přejeli 5:2. Prsty v tom měla i lotyšská stálice v obraně Mountfieldu Oskars Cibulskis, jenž se stal už čtvrtým bekem, kterému se podařilo letos skórovat. Nejen o tom, ale i o spolupráci s Michaelem Gasparem nebo úzkém kladenském ledě se rozpovídal bek s číslem 27.

Oskarsi, skóre 5:2 z nedělního zápasu vypadá jednoznačně, ale rozhodně to nebyl snadný zápas, že?
Určitě to nebyl jednoduchý zápas. V porovnání s Libercem akorát soupeř tolik nepotrestal chyby, které jsme udělali. Do příštích zápasů se takových chyb musíme vyvarovat a zbytečně soupeři nenabízet šance. Je ale samozřejmě skvělé, že se nám povedlo vyhrát.

Po první třetině jste vedli 3:0, to se pak musí hrát o poznání klidněji.
Jasně, pro nás to byl skvělý start, ale po takovém úvodu si nesmíme myslet, že už máme vyhráno. Soupeř chtěl samozřejmě vyhrát taky a tvrdě o výsledek bojoval. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a i proto jsme zápas vyhráli.

Dnes jste vystřelili téměř padesátkrát na branku soupeře. Byla to vaše taktika nebo to zkrátka vyplynulo ze hry?
Chtěli jsme střílet opravdu ze všech pozic. Věděli jsme, že je tady menší hřiště a že by mohly ze strany soupeře přijít nějaké chyby. I proto jsme stříleli i z dálky a povedlo se nám tak dát i nějaké góly, takže to bylo účinné.

Právě z okamžité střely po buly z dálky se vám podařilo skórovat. Stačilo jen zavřít oči a vypálit?
Daniel Rákos na centru skvěle a čistě vyhrál buly a mě nezbývalo než se do toho opřít a vystřelit. Myslím, že jeden ze soupeřových obránců tam zaclonil výhled svému brankáři, takže možná i proto skončil puk až v brance.

Na kladenském stadionu jste hrál úplně poprvé, jaké to pro vás bylo?
Jak jsem říkal, je tady o něco užší hřiště a tím pádem jsme očekávali více chyb a také více střel. Snažili jsme se toho co nejvíce využít a doufám, že se nám to povedlo.

„Gaspi je skvělý hráč, takže mu ani tolik radit nemusím a není tak těžké s ním hrát. Vlastně je to docela jednoduché.“

27 Oskars Cibulskis (o spolupráci s Michaelem Gasparem)

Na začátku sezóny se vám daří využívat přesilovky, což loni nebylo úplně pravidlem. Čtyři góly z osmi padly v početních výhodách, to je také dobrý start do sezóny, ne?
V tréninku se přesilovým hrám věnujeme opravdu hodně. Velmi se snažíme, abychom v nich byli úspěšní i v zápasech a je dobře, že nám zatím celkem fungují.

Navíc polovinu všech branek zatím vstřelili obránci, to je dobrá vizitka pro celou defenzívu, souhlasíte?
Je to pro nás obránce velmi dobrý výsledek. Petr Svoboda jako kouč obránců nás určitě pochválí (směje se). Trenéři nás nabádají, abychom hodně stříleli a pomáhali útočníkům, tak jako oni nám zase pomáhají bránit. Vše je vždy o práci celého týmu.

V přípravě i na začátku sezóny nastupujete ve dvojici s Michaelem Gasparem. Jak si spolu na ledě rozumíte?
Zatím nám to jde perfektně. Samozřejmě občas přijdou nějaké chyby od obou z nás, ale Gaspi je skvělý hráč, hodně na sobě pracuje a vždy se snaží odevzdat svůj nejlepší výkon. To je na tom to nejdůležitější, vždy ze sebe vydat maximum.

Máte mnohem více zkušeností než on, snažíte se mu na ledě v něčem radit nebo pomáhat?
Gaspi je opravdu dobrý hráč, takže mu ani tolik radit nemusím a není tak těžké s ním hrát. Vlastně je to docela jednoduché (usmívá se).

Máte za sebou dvě náročná utkání po sobě, co vás čeká v následujících dnech?
V pondělí je na programu dobrovolný trénink. Za pět dní hrajeme další těžký zápas, takže budeme každý den tvrdě trénovat a připravovat se na pátek.