čt 7.2.2013 | Sanny Muharem

Filip Luňák: Je to škoda, utkání jsme měli výborně rozehrané

Královéhradečtí vedli nad lídrem soutěže v osmé minutě již 3:0, čímž se dostali do psychické pohody. Dlouhou dobu to vypadalo, že se papírový favorit nedostane zpátky do zápasu, nakonec se ale Středočechům podařilo na začátku druhé dvacetiminutovky vrátit do hry a následně i srovnat. Střetnutí tak dospělo až do samostatných nájezdů, kde zvítězili svěřenci trenéra Františka Výborného. Porážce nedokázal zabránit ani hradecký muž v masce Filip Luňák.

Brankář Filip Luňák v zápase
Minuty Zákroky Ink. góly Úspěšnost
65 33 4 89,19%

Hradec Králové vstoupil do utkání doslova snovým způsobem. Po osmi minutách totiž vedl nad svým soupeřem již o tři branky, což očekával snad jen pořádný optimista. „Utkání jsme měli perfektně rozehrané. Bohužel jsme nakonec prohráli, lidé nám ale tleskali i na konci, což nebývalo zvykem,“ těší nynější brankářskou jedničku Filipa Luňáka.

Lépe rozehrané utkání v letošní sezóně tu snad ještě nebylo, proč to nakonec nevyšlo?
Konečně jsme měli na začátku štěstí, z mála šancí jsme dali tři branky. Rozehráli jsme si utkání tak, jak jsme chtěli. Perfektně se nám dařilo bránit střední pásmo, bohužel přišel klasický náš „blackout“ zkraje druhé části, kdy jsme si dali téměř dva vlastní góly. Tím pádem jsme ztratili dobrý náskok.

V první třetině šlo vše jako po másle, byli jste sami překvapeni jak jde vše zlehka?
Rozhodčí nám dal dvě přesilovky, my jsme se prosadili po pěkných akcích a trestném střílení. Takový vstup do zápasu se nám povedl po hodně dlouhé době. Měli jsme to parádně rozehrané, bohužel.

Kluci z Pardubic nám pomohli

Byli jste posíleni o Tomáše Noska a Lukáše Radila, vnesli do mužstva právě tu potřebnou lehkost?
Mladí kluci z Pardubic nám v utkání pomohli, hráli perfektně. Oproti nám byli daleko pohyblivější, v čemž byl znát rozdíl. I přes jejich mládí vnesli do mužstva pohodu a především se dostávali do gólovek.

Osm vteřin před koncem mohl rozhodnout právě Lukáš Radil, ovšem svoji příležitost nedokázal proměnit. Byl tohle rozhodující moment zápasu?
Byla to velká šance. Škoda, že mu to tam nespadlo. Bylo by parádní, kdybychom zvítězili za tři body. Lámal se chleba ale na začátku druhé třetiny, kdy jsme prohospodařili slibný náskok.

Potkal nás klasický „blikanec“

Celou sezónu vás trápily vstupy do zápasů. Na to si v poslední době dáváte pozor, avšak přišel další výpadek v prostřední části hry. Jak je to možné?
Je to snad dvacátý zápas v letošní sezóně, co jsme měli takový blikanec. Nevíme si s tím rady… Na padesát vteřin jsme zase naprosto vypnuli a dostali dva laciné góly, což vedlo k částečnému ztracení zápasu.

Střetnutí nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, kde jste prohráli. Jaké byly vstřelené góly z pohledu brankáře?
Všechno se dá chytit, jak by řekl pan Hašek (směje se). Oba dva to krásně trefili mezi nohy, no. Myslel jsem, že nás Luďa Brož pošle ještě dál, ale při našem štěstí se jeho střela odrazila od spojnice ven z brány.

I přes prohru se ale na zápase dá najít spoustu pozitiv, máš z něho dobrý pocit?
Lidé nám tleskali po skončení, což nebývá tak obvyklé. V zápase jsme makali a cítili se výborně. Kdyby nám před zápasem někdo nabídl bod, asi bychom ho hned brali. Duel se vyvíjel daleko lépe pro nás, takže se dá říci, že jsme dva body ztratili.

V Benátkách budeme hrát o šest bodů

V sobotu vás čeká v Benátkách zápas o všechno, jak se tam těšíš?
Další zápas o šest bodů, jak tu říkáme s chutí (směje se). Letos už hrajeme asi pětadvacátý zápas o tolik bodů, takže znovu klasický duel, ve kterém potřebujeme za každou cenu vyhrát. Dá se říci, že takové malé play-off už hrajeme posledních čtrnáct dní.

V případě neúspěchu by už vypadala situace dost kriticky, jste si toho vědomi?
Je nepříjemné tam jet s tímto pocitem, bohužel jsme si to ale sami zavařili.

Máš rád zápasy, kdy už není kam couvnout a jde do tuhého?
Ano, mám je rád. S přibývajícím věkem mi vyloženě tyto zápasy sedí. Neznamená to samozřejmě, že tam vychytám nulu, ale cítím se dobře. Za každou cenu tam potřebujeme vyhrát.