Ohlasy k zápasu
so 17.8.2019 | Daniel Krátký, Adam Kodet

Hokej už je vymyšlená hra, směje se dvougólový Mislav Rosandič

Hokejisté Mountfieldu HK obsadili na druhém ročníku Memoriálu Zbyňka Kusého pátou příčku, když na svém ledě zdolali účastníka nadnárodní soutěže EBEL Znojemské Orly 5:3. Nejen o utkání proti Jihomoravanům hovořil po zápase slovenský bek Mislav Rosandič, který v pátečním střetnutí vstřelil dvě branky.

Na konci to vypadalo na solidní přestřelku, ale nakonec jste zápas o páté místo zvládli. Jak se rodil výsledek utkání proti Znojmu?
Od začátku nám moc nešly nohy. Nebyl to z naší strany nejlepší výkon, ale dali jsme nějaké góly, odskočili jsme na 3:0 a potom jsme to měli více méně ve svých rukách. Ale ve třetí třetině jsme si asi mysleli, že to máme v kapse. V tu chvíli oni ze dvou brejků dali dva góly a už to bylo vyrovnanější. Následně jsme dali ještě nějaké góly a jsme rádi, že se nám povedlo zvítězit.

Co se stalo ve třetí třetině, když jste obdrželi dvě rychlé branky?
Měli jsme tam pár takových střídání, ve kterých jsme propadli. Góly se holt dostávají. (usmívá se). Ale ještě, že jsme to zvládli.

Byl zápas v něčem jiný z ohledem na soupeře z jiné soutěže než z extraligy? Byl vidět nějaký rozdíl v herním stylu?
Tyto přípravné zápasy je těžké nějak hodnotit podle úrovně, protože je stále začátek sezóny. Ještě se stále hledají nějaké ty herní styly a taktické věci. Byl to zkrátka normální zápas, hokej už je totiž dávno vymyšlený (usmívá se).

Není úplně zvykem, aby obránce dvakrát v zápase skóroval. Jak obě situace vyplynuly?
U prvního gólu mi to Cingy (Lukáš Cingel) přihrál na jedničku, zavřel jsem oči, vystřelil a prošlo to tam. A při té druhé situaci jsme šli tři na dva, chtěl jsem nejdříve přihrávat, ale nakonec jsem se rozhodl, že naznačím, vystřelím a padlo to tam přes toho hráče.

První gól jste vstřelil od modré čáry, neokoukal jste to od parťáka Filipa Pavlíka, který odsud nejčastěji střílí branky a se kterým nastupujete ve dvojici?
Na trénincích si jako obránci nějaké ty střely od modré nacvičujeme. Snažíme se posouvat si puk na modré na střelu z první, tentokrát to tam padlo. Doufám, že i v sezóně budou všem obráncům takhle padat góly.

„Hokej už je vymyšlená hra. Všichni víme, jak si plnit své věci, a je jedno, s kým zrovna hraju.“

44 Mislav Rosandič (o rotacích v sestavě)

Nabádají vás trenéři, abyste vy obránci podporovali tým směrem do útoku?
Určitě, vychází to z našeho herního stylu. Ale moderní hokej je takový, že všech pět hráčů jde dopředu a pak i dozadu, a tak se snažíme takhle hrát celé mužstvo.

V přípravě se hodně točí sestava. Předešlé zápasy jste odehrál s Filipem Pavlíkem, tak jako loni. Ale v těch uplynulých jste dostal nové parťáky. Bylo to velká změna?
Ano, s Filipem jsme na sebe zvyklí, už máme nějaké společné návyky, protože jsme odehráli celou sezónu spolu. Když mi tam hodí někoho jiného, tak je to na pár střídání takový nezvyk. Ale jak jsem říkal, hokej je už vymyšlená hra a všichni víme, jak plnit svoje věci a nakonec je jedno, s kým zrovna hraju.

Jak se dají zhodnotit dosavadní výkony týmu v přípravě?
Až na ten zápas s Pardubicemi, kdy jsme vysloveně vybouchli, si myslím, že je to zatím celkem v pohodě. Stále jsou tam ale mezery, které musíme do začátku soutěže nějak odstranit.

V úterý hrajete proti Vídni, jaký je plán na následující dny?
Teď máme o víkendu volno, tak si trošku odfoukneme. V pondělí máme trénink, ve kterém se připravíme se na ty dva zápasy, které máme příští týden. Snad to zvládneme co nejlépe a před domácím publikem vyhrajeme.