Ohlasy k zápasu
čt 6.8.2020 | Daniel Krátký

Hradec? Brácha říkal jen samé pozitivní věci, hlásí Kelly Klíma

V prvním venkovním utkání Generali Česká Cupu na ledě Olomouce se Kelly Klíma ještě zastřeloval. V prvním domácím zápase proti Brnu však dvojče Kevina předvedlo vynikající výkon, když vstřelilo vítězný gól a navrch přidalo přihrávku na branku Vladimíra Růžičky. „Stále se však ještě poznáváme,“ říká s pokorou rychlonohý pravák po úspěšném vstupu do nového angažmá.

Kelly, jak byste zhodnotil výhru nad Kometou?
Myslím, že jsme hráli dobře jako tým. Každý hráč i každá formace – všichni skvěle pracovali. Hodně jsme hráli s pukem. A když jsme ho ztratili, tak jsme kvalitně forčekovali.

Vstřelil jste svůj první gól za Mountfield, jak byste ho popsal?
Nejprve bych chtěl říct, že to byl fantastický pocit vstřelit první gól v Česku. Růžička mi pěkně přihrál na střed a já jsem to procpal skrz až do brány.

Od začátku přípravy nastupujete ve druhé formaci s Vladimírem Růžičkou a Jakubem Sklenářem. Jak se vám s nimi spolupracuje?
Myslím, že jsme si celkem sedli. Stále se však ještě poznáváme, všechno je pro nás nové. Ale myslím, že všechno bude opravdu dobré.

Vladimír Růžička mladší říkal, že mu připadáte jako rozený střelec. Cítíte, že tohle bude vaše role?
Přesně tak, rád střílím. A to i za jízdy. Ale myslím si, že umím také dobře přihrát. Nechtěl bych se brát úplně jako střelec.

Když byste se porovnal s bráchou Kevinem, v čem se nejvíce lišíte?
Myslím, že jsme si oba celkem podobní. Prakticky stejně střílíme a i bruslíme. Na ledě se lišíme hlavně tím, že já jsem pravák a Kevin drží hokejku nalevo. A kdybyste nás nemohli rozpoznat ve městě, tak já mám tetování na pravé ruce a Kevin na levé.

Jak jste si užil atmosféru? Fanoušků sice nemohlo dorazit mnoho, ale i tak se snažili tým podpořit.
Bylo to hodně slušné. Brácha mi říkal, že jsou fanoušci během zápasu hodně vášniví a jsou hlavně do hokeje zažraní. Fakt jsem si to hodně užil.

„Doufám, že můj sen o NHL ještě neskončil. Navíc právě odsud Matěj Chalupa podepsal s Chicagem….“

#67 Kelly Klíma (o NHL)

Pojďme k vašemu přestupu do Hradce. Jak se zrodil?
S bráchou jsme se bavili o tomhle místě a on říkal jen a pouze samé pozitivní věci. Tak jsem se rozhodl, že sem půjdu. Moc se těším, že tady budu hrát.

V minulé sezóně jste se nechal slyšet, že přestup do Čech není v plánu, protože jste chtěl bojovat o NHL. Co se změnilo?
Nezměnilo se vůbec nic. Lhal bych, kdybych řekl, že NHL pro mě není sen. Doufám, že můj sen o NHL ještě neskončil. Navíc právě odsud Matěj Chalupa podepsal s Chicagem…

Jak se vám líbí Hradec Králové jako město?
Moc! Restaurace jsou tu skvělé, lidé také. Moc si to tu užívám. Zatím sice ještě bydlím u bráchy, ale brzy bych měl mít svůj vlastní byt. Jen si musím zvyknout na češtinu.