Preview k zápasu
st 5.8.2020 | Adam Kodet

Vleklé čekání končí, Hradec doma vyzve Kometu Brno

Téměř pět dlouhých měsíců bez hokeje museli vytrpět fanoušci i hráči před návratem do zápasového rytmu v ČPP Aréně. Nyní už je ale letní Generali Česká Cup v plném proudu a Lvi si po vítězné premiéře v Olomouci budou chtít smlsnout i na brněnské Kometě. Tu z posledních osmi případů totiž přetlačili jen jedinkrát, právě naposledy v Hradci. Moravané nevstoupili do přípravy ideálně, když doma podlehli Pardubicím, i oni tak mají o motivaci postaráno. Utkání v omezeném režimu startuje v 18:00.

„Brno je můj oblíbený soupeř, snad to tak zůstane.“

#88 Jakub Sklenář (o zápase s Kometou)

Mountfield opanoval úvodní klání Generali Česká Cupu v Olomouci a potvrdil, že první zápasy přípravy mu vychází. Ovládl ho totiž pošesté z osmi případů. „Na to, že to byl první zápas, tak měl docela úroveň. Jezdilo se nahoru a dolů a my jsme rádi, že jsme vyhráli,“ pochvaluje si novic v hradeckém dresu Jakub Sklenář. „Jak my, tak soupeř se s tím ještě sžíváme, ale myslím, že to nebyl špatný zápas,“ odhaluje rodák ze Znojma úskalí přípravných duelů.

Jedním z nich byla ne zrovna ideální viditelnost a podmínky na zimním stadionu v Olomouci. „Čekal jsem, že zrovna tam může něco takového nastat. Mlhu museli pořád rozhánět fukary,“ usmívá se při vzpomínce na mlžný opar nad ledem. I přesto si ale zkušený útočník dokázal v horší viditelnosti a na nekvalitním ledu připsat premiérovou branku v dresu Lvů. „Člověk je rád za každý gól, jsem rád, že to tam padlo. Smoli si mě za to určitě ještě zkasíruje,“ vtipkuje.

Hned dva dny po úvodním představení čeká na Hradec domácí střetnutí s Kometou Brno, tedy nepříliš oblíbeným protivníkem. Dvaatřicetiletý forvard to ale vidí opačně. „Brno je můj oblíbený soupeř, snad to tak zůstane. Zápasy s nimi jsou vždy super, ať už doma nebo u nich,“ vyhlíží čtvrteční mač a očekává, že se ponese v podobném duchu jako na Hané. „Bude to podobné, uvidíme, v jaké přijedou sestavě. Zápasy jdou rychle po sobě a my tak vypadneme z tréninkového rytmu, což je příjemné,“ pochvaluje si start přípravného poháru Jakub Sklenář.

PeterSchneider
Rakouský křídelník je nejzvučnější brněnskou posilou. Hrál v univerzitní NCAA a má bakalářský titul z Univerzity Notre Dame v Indianě. V sezóně 2018/19 se stal nejproduktivnějším a nejužitečnějším hráčem rakouské EBEL v dresu Vídně.

Brno přivábilo cizince i navrátilce ze zámoří

Kometa má každoročně ty nejvyšší ambice a v play off v posledních letech útočí spíše ze zadních pozic. To mělo platit i loni, když Moravané obsadili šestou příčku tabulky a chystali se na Spartu. Vrchol sezóny ale nepřišel, a tak se sen o třetím českém titulu a třetím čtvrtfinálovém skalpu pražského rivala rozplynul. Stejně rychle skončilo i angažmá Rudolfa Červeného, který spolu s Šimonem Stránským zkusí štěstí ve Finsku. Velkým příběhem je také odchod hlavního strůjce brněnského doublu Marka Čiliaka do Motoru. Tým se rozloučil i s veterány Tomášem Malcem a Ivanem Barankou.

Do nové sezóny naopak vstupuje Brno vyzbrojené o rakouského reprezentanta Petera Schneidera z Bielu, lotyšského zadáka Ralfse Freibergse ze Zlína či mladíka Tomáše Šoustala, jenž se do Čech vrací po šesti letech v zámoří. Pod svým otcem bude znovu působit i loňský kapitán české dvacítky Libor Zábranský ml., šanci v brankovišti by mohl konečně dostat nejlepší brankář posledních dvou ročníků 1. ligy Lukáš Klimeš. O pozici dvojky s ním bude bojovat v Hradci dobře známý Ondřej Kacetl.

Hlavní brněnský boss Libor Zábranský se nebojí dát šanci vlastním mladíkům, což se jistě naplno projeví i v nadcházející nesestupové sezóně. Vždyť bek Stanislav Svozil se stal loni nováčkem roku a stejně jako Jakub Brabenec debutoval v extralize už v 16 letech. Věkový průměr týmu Komety je letos téměř o dva roky nižší než loni! Spoustu dravého mladí nasadili trenéři i do prvního utkání Generali Česká Cupu, jenže Moravané v něm stejně jako v posledním loňském utkání podlehli doma Pardubicím 0:2.

Organizační pokyny k domácím zápasům

Z důvodu vládních nařízení je kapacita ČPP Arény pro utkání Generali Česká Cupu značně omezena (více v článku zde). Ochozy jsou rozděleny do tří sektorů, z nichž každý má svůj vlastní vstup i zázemí a od ostatních je úplně oddělen. Návštěvníci se musí bezpodmínečně pohybovat jen ve svém vymezeném sektoru. Stavební dispozice stadionu a hygienická nařízení bohužel nedovolí vstup na utkání vozíčkářům.

Sektor na stání je uzavřen, na tribunách jsou diváci povinni obsadit pouze každou druhou řadu a každé druhé sedadlo bez ohledu na rodinné či jiné vazby. Každý z přítomných diváků musí mít navíc nasazenou roušku, šátek či jinou ochranu dýchacích cest. Návštěvníci by se neměli shlukovat a pokud možno mezi sebou dodržovat dvoumetrové rozestupy.

Kapacita každého ze tří sektorů je 250 osob, vstupenky si mohou přednostně vyzvedávat permanentkáři pomocí tohoto odkazu. Pokud kapacita vyčerpána nebude, zbylé vstupenky budou uvolněny do volného prodeje ve čtvrtek 6. srpna ve 13:00 za jednotnou cenu 150 Kč. Klub Mountfield HK se omlouvá fanouškům za vzniklé komplikace a zároveň je prosí, aby v zájmu bezpečnosti své i ostatních přítomných všechna uvedená pravidla dodržovali.

Sestavy z minulého utkání