Preview k zápasu
út 6.10.2009 | Michal Luňák

Hradec jede do Benátek a chce bodovat

V rámci osmého kola první hokejové ligy zajíždějí hokejisté HC VCES Hradec Králové na led týmu HC Benátky nad Jizerou. Středočeši jsou zatím na pátém místě tabulky a zažívají povedený start do sezóny. Na Hradec tak nečeká rozhodně lehké utkání, ale jede do Benátek povzbuzen třetí třetinou se Šumperkem a také novou posilou obranných řad Alešem Křetínským. Víme jak Benátky doma hrají a musíme se na to patřičně připravit. Chceme získat nějaký ten bodík,“ přeje se před utkáním trenér Východočechů Jiří Mička. Středeční utkání začíná v 17:30 a sledovat jej můžete v tradičním ON-LINE přenosu.

Středeční hostitel hradeckých hokejistů zažívá podařený vstup do soutěže. Po sedmi odehraných kolech jsou Benátky na lichotivém pátém místě, se ziskem třinácti bodů. Hned v prvním kole zaskočily Benátky Chrudim, když si domů vezly tři body za výhru 6:2. Toto utkání tým nastartovalo a zejména v domácím prostředí jsou těžkým protivníkem. Pouze Znojmo si z Benátek odvezlo bod za prohru v samostatných nájezdech, jinak Jihlava i Kadaň se domů vraceli prázdnou. Z posledního utkání v Třebíči si Benátky přivezly dva body, které jim v samostatných nájezdech zajistil obránce Kolmann.

Brankářskou jedničkou týmu je Jiří Stejskal. Tento brankář však v Brně kryl záda finské jedničce Liberce Leinonenovi. Generální manažer Tygrů Jech se nechal slyšet, že tygří dvojka Michal Fikrt nemá formu a tak by se jistě nikdo nedivil, kdyby byl odeslán na farmu právě do Benátek a nastoupil proti hradeckým hokejistům. Právě na Michala Fikrta nemají Hradečtí dobré vzpomínky. V minulé sezóně je totiž v utkání v Benátkách vynuloval a domácí tým vyhrál fotbalově 1:0.

V obranných řadách je nejzkušenějším hráčem Václav Drábek, který se do zápasů vrátil po těžkém zranění kyčle v loňské sezóně. Jinak je obrana Benátek tvořena ze šikovných mladíků, kteří již nakukují do extraligového Liberce. Zejména dvojice Petr Kolmann – David Kajínek je důkazem dobře spolupracujího dua Benátky – Liberec. Poprvé se do Liberce podíval také hradeckým fanouškům dobře známý Michal Pavlů, který je se třemi brankami druhým nejlepším střelcem týmu.

Nejlepším střelce a současně i nejproduktivnějším hráčem týmu je Lukáš Vantuch. Tento hráč nasbíral ve čtyřech úvodních duelech 7 kanadských bodů (4 + 3) a pak díky velké marodce Tygrů putoval do Liberce. Jeho start v zítřejším utkání je tedy více než nepravděpodobný. Dobře se v Benátkách vede letní posile z Berouna. Ondřej Kica nasbíral již pět bodů (3 +2) a jeho angažování se tedy benáteckému vedení vyplácí. Na vydařené play – off loňské sezóny úspěšně navazuje také Josef Skořepa, který stejně jako Kica má na svém kontě pět bodů (2+3). Naopak za očekáváním zůstává posila z Mostu Julius Šinkovič, který nenavazuje na bodové hody z loňské sezóny v dresu dnes již druholigového Mostu.

Hradec jede do Benátek povzbuzen obratem se Šumperkem a také novou posilou Alešem Křetínským. ,,Aleš nastoupí s Milanem Karlíčkem za formací kapitána Roubíka. Věřím, že nám pomůže v naší rozehrávce a zejména v přesilových hrách,“ zaznělo z úst hlavního trenéra Jiřího Mičky. Východočeši ve třetí třetině domácího utkání se Šumperkem nastoupili v pozměněné sestavě. Jaká bude sestava v Benátkách? ,,Z devadesáti procent půjdeme do utkání ve stejné sestavě jako na tu třetí třetinu. Postavíme sestavu dle formy hráčů,“ má jasno Jiří Mička. Hradecký trenér také ví, co očekávat od utkání. ,,My jsme v Benátkách hráli v přípravě. Soupeře známe, víme jak doma hraje a musíme se na to připravit. Chceme bodovat.“ Otazník visí nad startem Martina Táborského, kterého trápí viróza.

V loňské sezóně se obě mužstva střetla čtyřikrát a úspěšnějším týmem byl ve středu domácí celek. Benátky dokázaly zvítězit v Hradci Králové 4:3, Východočeši obě utkání v Benátkách prohráli. Jediného vítězství se Hradec dočkal v začátku ligy, kdy porazil Benátky 6:2. Kdo odstartuje lépe letošní vzájemná měření sil se rozhodne ve středu. Utkání začíná v 17:30 a řídit ho bude trojice Smitka – Kajínek, Podrazil. Pro fanoušky, kteří nepojedou hradecké hokejisty podpořit přímo do Benátek, domácí redakce připraví tradiční ON-LINE přenos.