Preview k zápasu
pá 12.1.2007 | Martin Koutský

Hradec jede do Havlíčkova Brodu bojovat o body i ztracené sebevědomí

Trápení hradeckých hokejistů nekončí, ve středu v Kadani prohráli páté z posledních šesti utkání. Sérii špatných výsledků odstartovali 13. prosince domácím zápasem s Třebíčí. Na den přesně o měsíc později se mohou pokusit odstartovat sérii novou, vítěznou. Jejich nejbližším soupeřem bude Havlíčkův Brod, nováček soutěže, kterému v tabulce patří předposlední příčka. Tým z Vysočiny sobotním duelem proti Hradci zakončí třízápasovou šňůru domácích zápasů, v nichž si nejprve připsal tři body za výhru nad Kadaní, ve středu však nestačil na silnou Mladou Boleslav. Utkání v havlíčkobrodské Kotlině začíná v sobotu v 17 hodin, jeho průběh budete moci sledovat on-line na našich stránkách.

Poslední utkání soupeře

Nový rok zahájili hokejisté Havlíčkova Brodu nad očekávání dobře, z Chomutova, který se chlubí nejlepší domácí bilancí z celé ligy, přivezli jeden bod za prohru 2:3 na samostatné nájezdy. Další úspěch si Rebelové připsali v sobotu, kdy v souboji týmů ze spodních pater tabulky přehráli Kadaň. „Do utkání jsme šli s tím, že nesmíme dostat gól a naopak potrestat chyby soupeře. V útočném pásmu jsme byli agresivnější a to rozhodlo,“ uvedl trenér domácích Petr Novák pro klubový server. Ve středu přivítali v Kotlině soupeře z úplně opačné kategorie, Mladou Boleslav. Ambiciózní tým posílený o Richarda Krále sice od sedmé minuty prohrával, nakonec však splnil očekávání a z Vysočiny odjel s tříbodovým ziskem. „Mladá Boleslav byla v tomto utkání prostě lepší,“ uznal kouč Rebelů Novák. „Potvrdil se rozdíl ve zkušenosti obou mužstev. Hosté se několikrát dostali do přečíslení a díky dobrému výkonu Lukáše Hronka bylo skóre pouze 1:4. Mladá Boleslav byla nejkvalitnějším soupeřem, se kterým jsem se za dobu mého působení v Havlíčkově Brodě setkal.“

Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Borovanský – 11. a 34. Lipina, 32. a 45. Sýkora. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 21:34. Diváci: 1600. Sestava H. Brodu: Hronek – Kolář, Drtina, Procházka, Šulc, Vašíček, Jelínek A., Pavlík – Fábry, Čermák, Kubeš – Havel, Jelínek P., Borovanský – Varga, Kreuzer, Ondráček – Třetina, Matušík, Němec. Hráno 10.1.2007.

Pohled do statistik

Dvacet bodů za třináct branek a sedm přihrávek stačí Vladislavu Kubešovi na post nejproduktivnějšího hráče Havlíčkova Brodu. Dlouholetý hráč Písku byl za své výkony odměněn dvanácti starty za extraligovou Slavii, na první bodový zápis v nejvyšší soutěži však stále čeká. Mnohem více extraligových zkušeností má útočník Lukáš Havel, jenž v devatenácti zápasech za Rebely zaznamenal šestnáct bodů. Celek Havlíčkova Brodu patří k nejčastěji vylučovaným týmům ligy, útočník Petr Jelínek dokonce vévodí pořadí nejtrestanějších hráčů soutěže.

kanadské bodování: 20 (13+7) Kubeš Vladislav (ú), 18 (7+11) Jelínek Petr (ú), 17 (9+8) Kreuzer Aleš (ú), 17 (5+12) Žák Jaroslav (ú), 16 (6+10) Havel Lukáš (ú), 11 (4+7) Vašíček Jiří (o), 10 (3+7) Roháčik Michal (o)
střelci: 13 Kubeš Vladislav (ú), 9 Kreuzer Aleš (ú), 7 Jelínek Petr (ú)
nahrávači: 12 Žák Jaroslav (ú), 11 Jelínek Petr (ú), 10 Havel Lukáš (ú)
+/- hodnocení: +5 Kubeš Vladislav (ú) ... -16 Fábry Branislav (ú)
trestné minuty: 147 Jelínek Petr (ú), 96 Vašíček Jiří (o), 94 Žák Jaroslav (ú)
brankáři – průměr obdržených branek: 2,84 Hronek Lukáš, 3,55 Neruda Stanislav
brankáři – procento úspěšnosti zásahů: 91,70 Hronek Lukáš, 89,53 Neruda Stanislav
brankáři – počet výher: 8 Neruda Stanislav
brankáři – čistá konta: 2 Neruda Stanislav

Vzájemné zápasy

Pět bodů z šesti možných získali Hradečtí v prvních dvou vzájemných zápasech letošní sezony proti týmu Havlíčkova Brodu. Úvodní utkání dospělo až k penaltovému rozuzlení, a to i přesto, že Východočeši ještě deset minut před koncem normální hrací doby vedli o tři branky. Vyrovnaná byla také odveta v Hradci Králové, v níž domácí ještě v polovině druhé třetiny o gól prohrávali. Tři trefy v řadě znamenaly otočení skóre na 4:2, Rebelové však ve dvojnásobném oslabení dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Definitivní klid do hradeckých řad vnesla až předposlední minuta a v ní druhý gól Richarda Diviše.

Havlíčkův Brod – Hradec Králové 4:5 sn (1:1, 0:3, 3:0, 0:0)
Branky: 13. Kreuzer, 51. Endál, 55. Roháčik, 60. Jelínek P. – 17. Koudelka, 33. Mocek, 35. Fořt, 39. Daňo, náj. Roubík. Vyloučení: 10:12. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:42. Diváci: 1800. Sestava H. Brodu: Neruda – Roháčik, Kolář, Charousek, Vašíček, Šulc, Procházka, Pavlík, Jelínek A. – Kubeš, Žák, Čermák – Fábry, Varga, Endál – Kukla, Jelínek P., Kreuzer – Polák, Hadrava, Kubát. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Hendrich, Daňo, Burián, Šeda M., Lesák, Koma – Fořt, Roubík, Fišer – Domin, Koudelka, Vondráček – Haluza, Šeda J., Suchý – Potůček, Volráb, Šebek. Hráno 9.10.2006.

Hradec Králové – Havlíčkův Brod 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 36. a 59. Diviš, 9. Suchý, 38. Pazdera, 44. Šebek – 17. Varga, 23. Kreuzer, 49. Kubeš. Vyloučení: 11:12, navíc Šulc 10 min., Vašíček (oba HBR) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 42:24. Diváci: 2343. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Pazdera, Hendrich, Burián, Lesák, Daňo – Šeda J., Roubík, Fišer – Volráb, Koudelka, Vondráček – Haluza, Domin, Suchý – Diviš, Šebek. Sestava H. Brodu: Růžička – Kolář, Pavlík, Šulc, Vašíček, Jelínek A., Procházka, Charousek – Kubeš, Žák, Čermák – Fábry, Varga, Endál – Jelínek P., Kukla, Kreuzer – Ondráček, Matušík, Němec. Hráno 18.11.2006.

Další program 36. kola

Sobota 13. ledna: Beroun – Kadaň (17:00), Brno - Ostrava (17:00), Havířov – Ústí nad Labem (17:30), Chomutov – Jihlava (17:30), Prostějov – Olomouc (17:30). Pondělí 22. ledna: Mladá Boleslav – Třebíč (18:00).