Preview k zápasu
út 11.12.2012 | Lenka Jonešová

Hradečtí míří na horký led favorita! Vyzvou Ústecké Lvy

Královští lvi před sebou mají další výzvu. Ve středu totiž zajíždějí na led Ústí, kde budou bojovat o cenné ligové body do tabulky. Hradeckým dodalo sebevědomí sobotní vítězství na domácím ledě nad Mostem, které navíc okořenil Jakub Čech vychytanou nulou. Nyní se Východočeši pokusí přehrát tým, se kterým už v této sezóně jednou zvítězili. Jak utkání s Ústím dopadne? Střetnutí startuje ve středu v 17.30 hodin ve Zlatopramen Areně.

Porovnání soupeřů
vs.
3. postavení v tabulce 8.
17-5-1-7 celková bilance 12-2-4-12
62 získané body 44
103:74 skóre 96:88
7:2 (Písek - D) nejvyšší výhra 6:0 (Most - D)
1:5 (Olomouc - V) nejvyšší prohra 1:7 (Jihlava - V)
Jaroslav Roubík (18+23) nejproduktivnější hráč Petr Haluza (13+15)
Jaroslav Roubík: 18 nejlepší střelec Petr Haluza: 13
Jaroslav Roubík: 23 nejvíce asistencí Petr Haluza a Michal Mikeska: 15
Václav Meidl: 48 min. nejtrestanější hráč Martin Vágner a Michal Mikeska: 56 min.
Vladislav Koutský:
16 zápasů, 89.95% Zdeněk Orct: 14 zápasů, 91.67%
úspěšnost brankáře Jakub Čech:
26 zápasů, 91.86%

Královští lvi se vydávají na horkou půdu Slovanu. Tam se pokusí navázat na sobotní zápas s Mostem a ukořistit další body do tabulky. Jak si Hradečtí povedou? „Ústí nad Labem není neznámý soupeř. Tradičně patří mezi nejlepší týmy druhé nejvyšší soutěže. Nečeká nás jednoduchý zápas, ale já doufám, že navážeme na bojovný výkon z Třebíče a přidáme produktivitu ze zápasu s Mostem,“ hovoří hradecký lodivod Martin Hosták před středečním utkáním.

Martin Hosták

Aby se dostavil kýžený úspěch, musí si Hradečtí pohlídat vstup do zápasu, který jim opakovaně dělá problémy. V ústecké ofenzívě navíc řádí Jaroslav Roubík s Robinem Kovářem, dva muži, jež patří do Top 5 v bodování 1. hokejové ligy. „Pro nás to bude další velký test defenzívy, do Ústí se nejezdí útočit. Pokud vše zvládneme podle představ, věřím, že nějaký ten bodík do Hradce přivezeme,“ odhodlaně dodává Martin Hosták.

Ústí se drží na špici tabulky

Poslední zápasy soupeře
Ústí – Benátky 0:1
Kadaň – Ústí 2:3p
Ústí – Jihlava 2:1
Třebíč – Ústí 4:5pp

Ústí bezpochyby patří mezi největší favority druhé nejvyšší soutěže. V současné chvíli okupuje třetí příčku tabulky. Z posledních pěti utkání však Ústečtí Lvi dokázali vytěžit jen sedm bodů, když si nečekaně vybrali dvě slabší chvilky na domácím ledě a prohráli 2:4 se Šumperkem. Posléze padli fotbalovým výsledkem 0:1 s Benátkami. V posledních třech zápasech již Ústečtí znovu dokázali bodovat a potvrdili tak vzrůstající formu. V minulém kole na ledě Třebíče ukořistili zásluhou obránce Lukáše Poživila výhru 5:4 v prodloužení.

Vzájemná střetnutí

Na první měření sil Královští lvi jistě vzpomínají s oblibou. Na horkém ledě Ústí totiž svého soka dokázali porazit po nájezdech a odvézt si tak dva body. Hradeckým se sice nepovedl vstup do utkání, Ústečtí Lvi se do vedení dostali už ve čtvrté minutě a o dvě minuty později už to bylo o dvě branky, hokejisté zpod Bílé věže pak ale zapnuli a dvěma brankami ve druhé třetině srovnali stav utkání. Po šedesáti minutách tak svítil na kostce výsledek 2:2. Když se ani v prodloužení o vítězi nerozhodlo, přišly na řadu nájezdy. V těch byli úspěšnější Hradečtí – 4:3sn.

V odvetě na domácím kluzišti chtěl Hradec navázat na výsledek z pátého kola, to se mu ale nepodařilo. V utkání, které přineslo sedm branek, Východočeši zaspali začátek, kdy po deseti minutách prohrávali už o dva góly. Na rozdíl jedné branky sice ještě v první třetině snížil Karlíček, když pak ale Ústečtí přidali ještě další tři kousky, na které Královští lvi dokázali odpovědět jen jedním gólem, odvezli si hosté tři body za výhru 5:2.

Individuální statistiky

Statistikám ústeckého celku vévodí Jaroslav Roubík, který si na své konto prozatím připsal čtyřicet jedna bodů (18+23). Na druhé místo se řadí Robin Kovář s devětadvaceti body (17+12). O tři body za ním pak figuruje Lukáš Poživil (8+18). V brance Ústeckých Lvů se střídají dva gólmani. Šestnáct zápasů odchytal Vladislav Koutský, jeho úspěšnost činí 89.95%. Jen o dva méně, tedy čtrnáct zápasů, má na kontě Zdeněk Orct s úspěšností 91.67%.

Zajímavosti k utkání

» V dresu Ústeckých Lvů nastupuje hradeckým příznivcům dobře známý Jaroslav Roubík. Jako asistent trenéra zde působí Jiří Mička a svatyni hájí Vladislav Koutský.

» V minulé sezóně nedokázali Hradečtí svého soka ani jednou překonat. Letos se jim to už jednou podařilo, když v pátém kole zvítězili na ledě Ústí 4:3 po nájezdech.

» Do zápasu s Hradcem zasáhne Adam Lapšanský, který do Ústí přichází z Litoměřic na hostování do konce ledna.

Zápas startuje ve středeční podvečer na stadionu v Ústí nad Labem. Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17.30 hodin. Pokud se nechystáte vyrazit na sever Čech, můžete sledovat střetnutí prostřednictvím textového on-line přenosu.