Ohlasy k zápasu
pá 2.11.2018 | Anna Marie Kokrhounová, Lukáš Foff

Hráli jsme pospolu a soudržně, chválí týmový výkon Jaroslav Pavelka

Podruhé za sebou se do hradeckého brankoviště postavil Jaroslav Pavelka a podruhé v řadě slavili Hradečtí vítězství. Velkou zásluhu na dlouho očekávaném tříbodovém zisku měl také pětadvacetiletý gólman, který svými zákroky zlikvidoval jednadvacet střel zlínských Beranů a více než dva góly jim nepovolil. Jak duel proti houževnatému týmu viděl?

Proti Zlínu to pro vás musel být velký gólmanský zápas. Berete to tak?
Jsem rád, že po Chomutově jsem znovu dostal šanci. V první třetině tam toho bylo dost, tím jsem se do zápasu dostal. Pro gólmana je důležité, když se na začátku podaří něco chytit a to se povedlo. Pak už to bylo dobrý, celý tým hrál dobře a myslím, že jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Soupeř si připsal třiadvacet střel, z nich byla ale alespoň polovina gólová, nemyslíte?
Je pravda, že byli nebezpeční v předbrankovém prostoru a šance, co měli, byly docela těžké. Ale od toho tam jsem, abych něco chytil. Jsem rád, že se to povedlo a že jsme navázali na vítězství v Chomutově a prodloužili sérii. Čeká nás ještě jeden zápas před pauzou, kam pojedeme s tím zase vyhrát.

Často jste to byl pouze vy proti jednomu útočníkovi. Musí si v takovýchto situací gólman věřit?
Když na vás jede sám, je to buď já, nebo on. Ale jsem rád, že jsem si tyto situace pohlídal. A dorážky už měli kluci, za to jim patří velký dík.

Samozřejmě chci být v bráně a pomoct týmu

Jaký byl zápas z vašeho pohledu?
Diváci si ho museli užít. Padlo šest gólů, což není úplně nejmíň a takový hokej se musí líbit. Hráli jsme pospolu a soudržně, podali jsme výborný týmový výkon. Dali jsme góly i z přesilovky a to je důležité. Nebyli jsme tolik vylučovaní, což bylo taky podstatné, protože Zlín má docela slušné přesilovky a v nich velkou procentuální úspěšnost. Pro nás je důležité, že jsme je ubránili.

Byl v zápase nějaký výjimečný zákrok, který si pamatujete?
Asi v první třetině dorážka od Michala Poletína, ta byla těžká. To jsem ani pořádně nevěděl, že jsem ji chytil. Bylo to takové reflexivní. Potom ve druhé třetině se puk dostal před bránu, Michal Popelka vypálil a tak trochu florbalově to tam zametl. Já puk vyrazil jen dresem nebo něčím a šlo to do rohu. Tyhle chvíle pro mě určitě byly důležité.

„Je pro mě důležité, že jsem dostal důvěru.“

31 Jaroslav Pavelka (o návratu do brány)

Po delší době jste v extralize chytal dvakrát za sebou. Čekal jste to?
Od začátku sezóny to takhle ještě nebylo, takže je pro mě důležité, že jsem dostal důvěru. Většinou jsme se střídali ob zápas nebo potom Brandon chytal, protože se mu to povedlo a já musel čekat. Ani v Chomutově to nebylo špatné, i když jsem dostal tři góly. Je listopad a já se dostal dvakrát za sebou do brány, což je pro gólmana důležité. Když chytáte více zápasů za sebou, tak se vám potom chytá líp, než když se střídáte. Ob zápas to ještě jde, ale když pak dva tři čekáte, musíte na sobě pořád pracovat a být připraven.

Jak jste se cítil? Byl jste netrpělivý?
Já se snažím být pozitivní. Situace je zatím taková, že Brandon chytá taky dobře a střídali jsme se. Důležité bylo, že jsme ze zápasů na začátku urvali body. Samozřejmě chci být v bráně a pomoct týmu.

Matej Paulovič? Modlil jsem se, aby mu nic nebylo

V závěru museli jet pro Mateje Pauloviče lékaři i s nosítky, která naštěstí nakonec nebyla potřeba. Mrazí při takové situaci?
Bylo to daleko, ale modlil jsem se, aby mu nic nebylo. Takovéhle zákroky jsou nebezpečné a byl asi chvilku mimo. Ale říkal, že si sice nepamatoval, co se stalo, ale už je v pohodě. A jsme za to rádi, protože je výborný hráč i kluk. Takového hráče do zápasů potřebujeme. Já myslím, že bude v pořádku.

Máte jinak dopředu před zápasem nakoukaný tým a střelce?
O Zlínu jsem se bavil s trenérem gólmanů, že si puky nahazují na icingy a dojíždějí je. Musel jsem proto dávat pozor a vyhodnotit situaci, jestli tam jet nebo jestli to bude zakázané uvolnění. Občas puky nastřelují ze střední vzdálenosti a dojíždějí je, což jsou pro gólmana nepříjemné střely, když se puk může ztratit v hledišti. Bavili jsme se ještě o nájezdech, protože když hráli s Třincem, dali čtyři góly z nájezdů. I když na nájezdy nedošlo, v zápase nějaké situace byly. Věděl jsem třeba, že Pavel Kubiš střílí mezi nohy, takže jsem tam byl a chytil to.

Příště vás čeká Olomouc. Máte i u ní napozorované, jakým stylem se bude prezentovat?
To ještě ne. Dohráli jsme jeden zápas a je potřeba si ho vyhodnotit, udělat video a potom se podívat, jak hraje Olomouc. Mají zkušené hráče, už jsem s nimi chytal doma, takže vím, že třeba Zbyněk Irgl je výborný hráč a umí dobře vystřelit. Ale to je ještě daleko. Nevím, jestli ten zápas budu chytat. Uvidíme.