Ohlasy k zápasu
pá 21.12.2018 | Anna Marie Kokrhounová, Lukáš Foff

Jaroslav Pavelka: V bráně jsem si s fanoušky zazpíval písničku

Dvacet střel vyslali chomutovští Piráti na klec Jaroslava Pavelky, ten však za svá záda nepustil ani jednu. Ve speciálním vánočním duelu byl tak jedním z hlavních strůjců hradecké výhry 5:0, která pro Lvi byla již pátou v řadě. Sám si také zapsal druhé čisté konto sezóny.

Výsledek vypadal jednoznačně, bylo tomu ale tak?
Výsledek 5:0 tak může vypadat. Na druhou stranu ale měl soupeř taky nějaké šance, dvakrát zazvonila tyčka, což mi hodně pomohlo. Mohlo to ale taky být úplně jinak. Kluci hráli výborně a podali jsme jeden z nejlepších týmových výkonů. Blokovali mi střely a nula není jen moje, ale celého týmu.

Bál jste se v některých momentech, že o ni přijdete?
Když to cinklo, říkal jsem si, že to snad jde ven. Třicet sekund před koncem ještě stříleli a ani nevím kudy to prošlo, ale trefilo mě to do hlavy. Štěstí ale přeje připraveným a to jsme my byli. Tři body zaslouženě zůstávají doma a teď si můžeme v klidu užít Vánoce.

Co brankáři proběhne hlavou, když za ním zazvoní tyčka?
Snažím se co nejrychleji otočit. Pak vidím, jestli šel puk ven, zpátky nebo do brány. Je to o reakci a potom chvíli zvoní v uších. Důležité ale je, že to šlo od tyček ven.

„Kdybych dostal gól, chtěl jsem do brány aspoň na minutu pustit Dana Dvořáka a udělat mu na Vánoce radost.“

31 Jaroslav Pavelka (o náhradním brankáři)

Myslel jste v závěru utkání na čisté konto?
Když se blíží konec, je těžké na to nemyslet. Důležitější jsou ale tři body. Kdybych dostal gól, chtěl jsem do brány alespoň na minutu pustit Dana Dvořáka a udělat mu na Vánoce radost. Když tam ale byla nula, moc to nešlo.

Máte mezi sebou dobré vztahy?
Je to mladý kluk, reprezentant. Když bude pracovat a čím více zápasů bude chytat za chlapy, tím více si bude věřit a bude moct přejít do extraligového hokeje. Máme spolu dobrý vztah. Snažím se mu pomoct, aby makal. Někdy se mu nechce, ale v takhle mladém věku musí bojovat. V bráně to není jednoduché, chytá jenom jeden. Já jsem dlouho nechytal, takže to bylo těžké. Ale musíte se kousnout a zavřít to, což se povedlo.

Vánoce 2018 v Hradci Králové

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé: NIC NEŽ HRADEC! 😍 Děkujeme za fantastický večer 👏

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Pátek 21. prosince 2018


Jaký bod zápasu byl podle vás zlomový?
Už po druhé třetině, když jsem vedli 3:0, jsem věřil, že to dobře dopadne. Ale hokej je takový, že můžou třikrát vystřelit a může to být 3:3. Takže jsem se snažil na to nemyslet a být pořád připraven na každou střelu. Když jsme potom přidali čtvrtý gól, už s tím časem víte, že se to blíží ke konci a s lidmi si užíváte. Když se takhle vede, tak jsem si s nimi v bráně zazpíval písničku. Jsem tam sám, tak je to nějaké zpestření.

Po delší době jste opět dostal důvěru od trenérů. Jste rád, že jste nezklamal?
Nic nevzdávám. Sezóna je dlouhá a Max (Brandon Maxwell) odchytal zápasy parádně. Musel jsem čekat, ale vyvinulo se to tak, že jsem šel do brány já. Chtěl jsem ukázat, že tam být můžu. To je pro mě určitě plus a trenéři budou zase mít těžkou hlavu.

„Možná někomu řeknu, ať mi ho vydraží.“

31 Jaroslav Pavelka (o vánočním dresu)

Vánoční dresy vám přinesly štěstí, že?
Je to zpestření pro všechny. Klub to dobře zorganizoval a dresy byly povedené. Na tom, mít jednou za sezónu vánoční dresy, nevidím nic špatného. Teď půjdou do aukce na dobrou věc a to je jen plus. Loni jsem chytal ve Vsetíně, jejichž dresy jsou taky zelené, takže jsem si to trochu zopakoval.

A jak se vám líbily?
Já mám vánoční věci rád. Většinou mám na Vánoce vánoční svetr nebo něco srandovního, třeba čepici. Tenhle dres se mi líbí. Možná někomu řeknu, ať tam přihodí a vydraží mi ho.

V rámci klubu nyní proběhlo několik charitativních akcí. Co si o nich myslíte?
Jsou to skvělé věci. Jsem rád, že se klub jako Mountfield na nich podílí. Pro lidi, kteří to potřebují a kteří si to zaslouží, je to jedině dobře. Sám osobně jsem byl v nemocnici. Přinesli jsme dárky dětem, na které jsme vybrali peníze a alespoň na chvilku jsme jim chtěli zpříjemnit pobyt v nemocnici. Není to hezký pohled, když tam jsou děti přes svátky a maminky tam s nimi spí. Bohužel všichni musí bojovat, aby se dostali zpátky domů. Jsem rád, že jsem tam mohl být, udělat jim radost a vykouzlit alespoň na chvíli úsměv na jejich tvářích. Když tam vidíte malou holčičku, bez vyvinutých kyčlí, chce se vám brečet. Jsou to silné momenty, ale je dobře že klub, fanoušci a my hráči pomáháme. Tak by to mělo být.

Jaké jsou vaše plány na vánoční svátky?
V sobotu máme dopoledne ještě trénink na vybruslení, potom 23. a 24. volno. Takže si odpočineme a pár dní strávíme s těmi nejbližšími. Rodina by se měla sejít a alespoň na Štědrý večer být pospolu. Zároveň bych chtěl všem hradeckým fanouškům popřát šťastné a veselé Vánoce a bohatého Ježíška. Ať si užijí s rodinou klid a pohodu a nadále nám fandí. Jejich podpora je pro nás velice důležitá. Po Vánocích se tady zase sejdeme a budeme je potřebovat.