Rozhovory
čt 9.12.2010 | Petr Neckař

Jaroslav Roubík: Šlo o vyrovnaný zápas se špatným koncem

Po šestadvacátém kole první hokejové ligy jsou hráči HC VCES Hradec Králové v tabulce na pátém místě – a to se ziskem 45 bodů. Na čtvrtém místě je díky středeční výhře tým HC Berounští Medvědi, který teď má 46 bodů. Berounští Medvědi porazili Hradec Králové 2:3, přičemž rozhodující branka padla v 59. minutě. Několik minut po jejím vstřelení jsme v šatně domácích požádali o krátký rozhovor Jaroslava Roubíka, který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku.

Byl jsi vyhlášen nejlepším hráčem, ale to je asi „slabá náplast“ na prohru. Jak ze svého pohledu utkání s Berounem hodnotíš?
Je úplně jedno, kdo je vyhlášen nejlepším hráčem, důležitý je výsledek. Zápas s Berounem pro nás dopadl doslova strašně. Myslím si, že žádný ze soupeřů nebyl vyloženě lepší. Na konci jsme si nechali dát zbytečně gól, což rozhodlo. Závěr byl skutečně strašný. Kluci jeli dopředu – místo toho, abychom ve čtyřech bránili. Dlouho to vypadalo, že oba týmy v poslední třetině hrají na remízu, ale vlastní chybou jsme si zápas prohráli.

Zápas začal nepříznivě už na začátku, kdy jste nejprve prohrávali 0:2. První gól padl v páté minutě a v 11. minutě, kdy jste dokonce hráli přesilovku, jste už prohrávali o dvě branky…
Ten první gól byla spíš náhoda – vystřelili a my jsme si dali vlastní gól rukou. Ten druhý gól tam Beroun dal taky se štěstím. Brankář to dobře neviděl, nebylo to o tom, že by nás přehráli výkonem. Pak jsme se naštěstí rychle zvedli a dali jsme rychle dva góly. Myslím si, že do konce první třetiny jsme byli lepší.

Za stavu 0:2 přišel oddechový čas a pak jste během chvilky stav srovnali. Na druhý gól jsi nahrával. Díky čemu přišel ten zvrat?
Trenér nám vynadal, že hrajeme špatně, že to musíme zlepšit. Dal nám impulz - a to v pravou chvíli. Měli jsme přesilovku a po střele padl gól a pak ještě jeden. V té době Beroun nehrál dobře, proto byla škoda, že jsme ještě nepřidali třetí a čtvrtý gól, mohlo to vypadat úplně jinak.

Druhá třetina vypadala docela slibně. Hráli jste i přesilovky, ale žádnou jste nevyužili. Tys tam měl krásnou příležitost, za zmínku stojí například i akce Vorlába a Čermáka. Do konce zápasu jste už ale branku nedali - proč myslíš, že se to nedařilo?
Šance jsme tam měli, ale Beroun dobře bránil. Bohužel moc gólů v poslední době nedáváme, i když ty šance jsou. Musíme se na to soustředit. Ale je to hokej – nikdo nedává góly furt. Když už je ale nedáváme, musíme líp bránit!!! Věděli jsme, že má Beroun dobrou obranu, že se jim těžko dávají góly, což se potvrdilo. Po obdržených brankách se Beroun herně srovnal. Hrálo se hodně ve středním pásmu. Šlo o vyrovnaný zápas se špatným koncem. Kdybychom třetí gól dali my, tak bychom vyhráli – dnes jsme nevyhráli kvůli naší nemohoucnosti, proto jsme si asi nezasloužili vyhrát.