Ohlasy k zápasu
pá 27.2.2015 | Lukáš Štěrovský

Je dobré vědět, že umíme dát tolik gólů, říká Bohumil Jank

V zápase se blýskl dvěma krásnými góly po střelách takřka od modré čáry, kterými vždy navyšoval skóre – nejprve na 3:2, posléze na 5:4. I díky Bohumilu Jankovi se tak metropole východních Čech může radovat z vítězství nad Olomoucí, které pro ochozy ve FORTUNA aréně ukončilo základní část. A že to byla, stejně jako loni, základní část více než vydařená…

Za jeden zápas jste stihl dát více branek než za předchozích 36 zápasů. Jak se to stalo?
Při prvním gólu mi odvedli útočníci skvělou práci. Tomáš Mertl šel do brány, takže Vošvrda nic neviděl. To samé platilo u druhé branky, kdy stál před brankářem Collin, takže to byla výborná práce útočníků.

Čekali jste, že se na vítězství s Olomoucí tak nadřete?
Samozřejmě, Olomouc je houževnatá a těžko se proti ní hraje. Navíc teď potřebuje body, takže jsme rádi, že jsme to zvládli.

Myslíte si, že zápas ovlivnila, byť třeba podvědomě, skutečnost, že už můžete šetřit síly na play-off, což si Olomouc nemůže dovolit?
To ne. Snažíme se vyhrát každý zápas a nedostat se pod pomyslnou deku, takže jsme do utkání šli naplno.

Co jste si říkali po první třetině, která byla z obou stran ne úplně povedená?
Že musíme pokračovat pořád dál, jen se více hýbat a bruslit.

V zápase padlo deset gólů. Může to mít nějaký vliv na play-off, nebo tam už se zase uklidníte a vrátíte se ke svým klasičtějším výsledkům?
(Směje se). My bychom byli rádi, kdybychom vyhráli 6:0 a nedostali čtyři góly. Šest branek dáváme málokdy, takže pro nás je dobré, že víme, že jich takový počet dát umíme. Musíme se postarat o to, abychom ty čtyři nedostali.

Proti Olomouci se ukázalo, že nejjednodušší recept na branku je prostě střílet...
To si říkáme celou sezónu, že se budeme tlačit do brány a snažit se o tlak, vytvořit si příležitosti před brankovištěm. Proti Olomouci to tam holt napadalo.