Ohlasy k zápasu
pá 16.11.2018 | Anna Marie Kokrhounová, Filip Mikulášek

Je to ztráta, nejeli jsme jen pro bod, říká Radek Smoleňák

Po měsíční zahraniční štaci se Radek Smoleňák vrátil zpět do hradeckého dresu. A to ve velkém stylu. Ačkoliv se Východočechům nepodařilo v lázeňském městě uspět, právě on se v Karlových Varech prosadil jako jediný střelec Lvů v základní hrací době a ke dvěma gólům přidával ještě třetí, v samostatných nájezdech. Ačkoliv jeho gólový účet k výhře nestačil, alespoň mohl zkompletovat pomyslný hattrick.

Radku, začneme-li od konce, co vám v nájezdech chybělo? Měl vás gólman při dalších pokusech již přečteného?
Měl jsem být šikovnější, my všichni. Párkrát jsme to udělali dobře, ale bohužel to tam nespadlo. Já jsem dal břevno, mohl jsem rozhodnout a my mohli odjet se dvěma body. Bohužel jsme to nedali. Skuhrák (Václav Skuhravý) to hraje třicet let, tak to tam zkušeně poslal a my jsme nedokázali dát gól zpátky.

Bylo deset sérií nájezdů spíše výsledkem útočníků, nebo gólmanů?
Obojí. Jak hráči z Varů, tak i my jsme udělali pěkný věci, někdy chybělo málo. Gólmani jsou samozřejmě šikovní. Jak Max (Brandon Maxwell), tak i Fíla Novotný udělali dobré zákroky. Je to už taková loterie... Byli šťastnější, my jsme byli nešikovnější, takže se to takhle rozdělilo.

Vám osobně se ale krátce po návratu dařilo, čím si to vysvětlujete?
V Hradci to znám, už jsem tu hrál vloni a na začátku sezóny. Mezi klukama se cítím výborně. Start nebyl špatný, ale do Varů jsme přijeli vyhrát, nepřijeli jsme jen pro bod. Je to pro nás ztráta.

Naskočila vám spolupráce s Petrem Koukalem a dalšími automaticky?
Petr je výborný centr, který hraje už nějaký ten pátek a Bambus (Daniel Rákos) hraje taky výborně. Měli jsme dobrá střídání, některá byla horší, ale určitě je od čeho se odrazit. Musíme ale hrát líp celých šedesát minut. Tenhle zápas jsme na šedesát minut neodehráli, proto odjíždíme jenom s bodem.

„Člověku se do práce chodí líp, když se každý den může usmát a hodit nějaký fórek.“

70 Radek Smoleňák (o atmosféře v kabině)

Vaše dva góly byly ale nad očekáváním, nebo ne?
Já jsem sem přišel pomoct, jak nejlíp umím. Někdy se k tomu přimotám, někdy musím udělat jinou práci, abych byl platný týmu. Samozřejmě jsem rád, že jsem dal dva góly, že jsem pomohl. Moc dobře ale znám, že v hokeji to tam někdy nepadá a musím dělat malý věci, který budou prospěšný. Mám ale radost z toho, že jsem nějakým způsobem přispěl k bodu.

Hrála po angažmá ve Švýcarsku nějakou roli natěšenost?
Jak už jsem říkal, mám Hradec rád, rád hraju s klukama a baví mě to. Myslím, že je vidět, že máme dobrou partu, dobrou atmosféru. Člověku se do práce chodí líp, když se každý den může usmát a hodit nějaký fórek.

Jak nepříjemným soupeřem byly Karlovy Vary svým obranným hokejem?
Jsou urputný. Myslím, že se ví, že nemají nejlepší hráče v lize, ale naopak jedny z nejpilnějších a jedny z nejpracovitějších, což je kolikrát víc než nějaký hvězdičky, který si hrajou samy na sebe. Vůbec nejsem překvapený tím, jak Vary hrajou. Mají tam Václava Skuhravého, potom trenéry, kteří to dokážou zbláznit, dají to do kupy. Jsou důkazem toho, že hvězdy nedělají tým. Je prostě potřeba dvacet dělníků, kteří se tomu podřídí. Touto cestou se snažíme jít i my. Když to plníme, tak jsme jedni z nejlepších.