Ohlasy k zápasu
pá 13.3.2015 | Adam Janeček

Jeden krok od baráže! Moc děkujeme fanouškům, hlásí Marek Malinský

Hradecká juniorka odehrála první utkání semifinálové série play off s Karlovými Vary "B" na výbornou. Soupeře prakticky rozebrala po všech stránkách a zvítězila 9:2, k postupu do baráže o extraligu jí tak schází jediný krok. Jak si zápas užil útočník juniorského Mountfieldu Marek Malinský, kterému v průběhu klání nebyl uznán gól?

Marku, jak probíhala vaše příprava na sérii s Karlovými Vary "B"?
Náš hlavní trenér se na ně jel podívat, když hrály proti Ústí nad Labem. Řekl nám, že se příliš do útoku nehrnou, ale hrají spíše obranný hokej. Proto jsme si natrénovali jiná založení a musím říct, že se jeho slova potvrdila. Dali jsme z toho devět gólů, což je paráda.

Takže jste trochu věděli, co od soupeře můžete čekat?
Věděli jsme, že skončil v nadstavbě A čtvrtý. Poté porazil ve čtvrtfinále Ústí nad Labem, ale výsledkově to bylo velmi těsné. Věděli jsme, že nebude jednoduché proniknout jeho obranou. Úvod zápasu se mu sice povedl, ale my máme silné mužstvo a utkání jsme poté již měli pod kontrolou.

Dostali jste velmi smolný gól hned na začátku klání, co se tam přihodilo?
Oni vyhráli buly a dostali se do našeho pásma. Tam byla z naší strany chybná rozehrávka, které oni využili a dali gól na 0:1. Myslím si, že nás to spíše probudilo, protože jsme si uvědomili, že nemáme nic jistého, a oni také chtěli vyhrát. Hodně jsme se vyburcovali a výsledek tomu nakonec odpovídal.

V duelu se naskytla i situace, kdy vám nebyla uznána branka, jak jste na to nahlížel?
Karel Plášil získal kotouč ve středním pásmu a zavezl ho do třetiny. Snažil jsem se natlačit před obránce Karlových Varů a v momentě, kdy se to povedlo, přišlo moje zakončení, při kterém jsem byl tísněn a nebyl jsem schopen se optimálně trefit. Nakonec se puk za brankovou čáru dostal, ale asi byla dřív posunuta brána. Netuším, proč rozhodčí rozpažil, byla to škoda.

Soupeře jste měli teoreticky rozebraného už před zápasem, překvapil vás přece jen něčím na ledě?
Zaskočil nás hlavně tím rychlým gólem, ale my máme silný kádr a celou dobu jsme věřili, že to otočíme. Ve zbytku zápasu jsme si to pohlídali a k ničemu jsme je nepustili. V neděli ale hrajeme znovu od nuly a věřím, že se o to budou chtít doma pořádně porvat. Nesmíme nic podcenit a hrát to svoje, abychom se probojovali do baráže, kvůli které tak dřeme už od loňského května.

Jak jste si užil utkání a atmosféru, která na stadionu panovala?
Atmosféra byla úžasná. Před zápasem jsme vytvořili pozvánku, ale že přijde tolik lidí a bude i kotel, to jsme opravdu nečekali. K závěrečné děkovačce není co dodat a moc fanouškům děkujeme za podporu.