Akademie ČH
st 19.3.2014 | Martin Voltr

Jedna prohra nic neznamená. Jedeme dál, hledí dopředu Filip Jirásek

První životní porci zkušeností se zápasem play-off za sebou mají hradečtí mladší dorostenci. Proti loňskému mistrovi z Komety to byla opravdu velká výzva, která bohužel skončila neúspěchem. Jak ale podotýká i útočník Královských lvů Filip Jirásek, úvodní porážka ještě nic neznamená a Hradečtí pojedou ve čtvrtek do Brna s velkou touhou srovnat stav série!

Vzájemné bitvy Hradce s Kometou už třikrát v probíhající sezóně ukázaly, že první gól o ničem nerozhoduje – kromě posledního duelu základní části totiž autor otevírací trefy vždy nakonec odešel poražen. Tradice se bohužel opakovala i v úvodní bitvě semifinálové série.

„Dali jsme dva rychlé góly, což nás hodně nakoplo,“ potvrzuje útočník hradeckého týmu Filip Jirásek. Jenže stačilo pouhých šest minut, aby na tabuli svítil stav úplně opačný – 2:4. „Asi jsme si mysleli, že je smázneme 10:0. Ale bohužel má Kometa tak kvalitní tým, že skóre hned otočila,“ smutní.

Od úvodu druhé části už se hra o poznání zklidnila. Východočeši dokázali zaklapnout obranná stavidla, která do té doby zůstávala často otevřená. „Po první třetině jsme si říkali, že chceme hrát naši hru. Ukázat, že na to máme, že nás přece nepřejedou. Doufali jsme, že nám tam taky ještě něco spadne a zkusíme se dotáhnout zpátky,“ popisuje Jirásek myšlenky v kabině.

Okénko do historie
V loňské sezóně podlehli hradečtí mladší dorostenci Kometě ve všech čtyřech případech, byť třikrát pouze o gól. Letos už měli bilanci bodového zisku v základní části vyrovnanou, na skóre byli dokonce lepší. Naposledy vyhráli v Brně 4:0.

Další obrat se ale bohužel nekonal – Kometa si třemi góly ve druhé části prakticky pojistila vítězství. „Měli docela velké štěstí. Co oni vystřelili, to jim tam padlo.“ Ano, Hradečtí dokonce svého soupeře ve všech třetinách přestříleli! Gólových příležitostí si však od druhé třetiny vypracovali velmi málo a sluší se říci, že hosté dosáhli na vítězství zcela po zásluze.

„Mají v týmu asi čtyři nebo pět kluků z nároďáku, jsou jedni z nejlepších v republice. Takže jejich sílu určitě musíme uznat,“ říká hradecký forvard, jenž nedávno zazářil na olympiádě dětí a mládeže.

Není ale žádný čas na negativní myšlenky. Kometa má na svém kontě první bod, k postupu na mistrovství jsou potřeba tři! „Jedna prohra nic neznamená, jedeme dál. Pojedeme do Brna druhý zápas urvat, abychom doma mohli sérii otočit! Budeme bojovat až do konce,“ slibuje Filip Jirásek.

Odpoledne po prvním utkání přišla dobrá zpráva z hradecké nemocnice. U kapitána Radovana Pavlíka, který musel ve třetí třetině po tvrdém zákroku na hlavu odstoupit, neprokázalo vyšetření žádné závažnější zranění. Jestli ale svému týmu v semifinálové sérii ještě vypomůže, to je ve hvězdách. Jeho absence by pro Lvy bohužel znamenala obrovskou ztrátu.

Tak či tak, mladší dorostenci Královských lvů ve čtvrtek zamíří k odvetě do metropole jižní Moravy. Vypukne v 16 hodin na ledě Hokejové haly dětí a mládeže ve Sportcentru Lužánky.