st 2.12.2009 | Michal Luňák

Jiří Slabý: ,,Do dalšího utkání musíme jít s pokorou”

Hradec jel do Berouna lovit Medvědy, ale stal se jejich kořistí. Středeční utkání na ledě Berouna se Východočechům vůbec nevydařilo. ,,Zejména začátek utkání se nám vůbec nevydařil, přijeli jsme se jako turisti,“ nechal se po utkání slyšet asistent trenéra Jiří Slabý. Východočeši skutečně vstoupili do utkání zle, ale po kontaktní brance Jaromíra Floriana na 2:1 převzali otěže utkání do svých rukou. ,,Ve druhé třetině se hrálo na jednu branku, ale bohužel se nám po vyrovnání nepodařilo vstřelit třetí branku a to rozhodlo celé utkání,“ hodnotil Jiří Slabý. Na Hradec nyní čeká šlágr sobotního kola. Na východ Čech přijede o třetí místo bojovat Olomouc. Utkání začíná tradičně v 18:00.

Východočechům se vůbec nevydařil vstup do středečního utkání. ,,To bylo z naší strany skutečně moc špatné, přijeli jsme sem jako turisti. Nevím jestli jsme si řekli, že je Beroun dole a že tady vyhrajeme s přehledem,“ začal své hodnocení asistent trenéra Jiří Slabý.

Nicméně Beroun své šance nevyužil, ale potrestal až zbytečný útočný faul vašich svěřenců. ,,To co jsme tam předvedli je věc, která ani nepatří do normálního hokeje. Prostě takový útočný faul to v hokeji neexistuje. Ono to však zapadlo do toho našeho výkonu, který byl takový opařený.“

Do utkání jste se nějakým stylem dostali až po kontaktní brance na 2:1. ,,Ve druhé třetině jsme byli jednoznačně lepším týmem. Měl jsem pocit, že to byl tou dobou hokej na jednu branku. Vyrovnali jsme na 2:2 a byla to jen otázka času a šikovnosti, zda se prosadíme potřetí. Bohužel jsme toho dnes spoustu spálili.“

Zřejmě poslední šancí byla situace ze začátku třetí třetiny, kdy se nepodařilo dostat kotouč do opuštěné berounské branky. ,,Tam se ten zápas asi definitivně zlomil. Nedokázali jsme tam dostat kotouč do prázdné branky a Beroun nás pak potrestal. Navíc jsme udělali hrozné chyby při inkasovaných brankách. Nejprve nepokryjeme hráče a pak nedokážeme sehrát situaci jeden na jednoho.“

Na dva rychlé góly domácích jste již nenašli dopověď. ,,Snažili jsem se to na střídačce nahecovat, ale již to nešlo. Celkově to na nás padlo a to utkání se již jen dohrálo.“

Utkání jste začali na čtyři formace, ale dlouho vám tento záměr nevyšel. ,,Museli jsme to dát na tři formace, protože se nám vůbec nedařilo dostat hráče do tempa. Ovšem ani po tom stáhnutí hry se to moc nepodařilo a bylo to takové ospalé.“

Zdálo se, že týmu dlouhé volno neprospělo. ,,Je to tak, vypadli jsme se zápasového rytmu a asi se nám rozležela únava. Bylo to dlouhé volno a neukázalo se to jako šťastné řešení.“

V sobotu na vás čeká přímý souboj s Olomoucí o třetí místo prvoligové tabulky. ,,V sobotu bude důležité, abychom se vrátili k té naší hře. My jsme dnes nehráli jednoduše a vymýšleli jsme neuvěřitelné věci na ledě. Navíc jsme si mysleli, že to půjde samo a ono to nešlo. Musíme k zápasu přistoupit s pokorou a hrát co chceme,“ uzavřel hradecký asistent Jiří Slabý.