Preview k zápasu
po 30.11.2009 | Michal Luňák

Východočeši jedou lovit Medvědy

Po čtyřech dnech zápasového volna bude na hradecké hokejisty opět čekat prvoligové utkání. K němu ve středu cestují do Berouna, kde se utkají s domácím týmem Medvědů. Obě mužstva se nacházejí v rozdílných náladách. Zatímco Hradec zvládl těžký program na výbornou, Beroun prohrál důležité utkání v Třebíči vysoko 2:6 a stále tak bojuje o holé přežití v prvoligové soutěži. V první lize je však každý zápas těžký a ten na kluzišti soupeře obzvláště. V silách svěřenců Jiřího Mičky však rozhodně body z Berouna jsou a jistě se o ně na ledě porvou. Středeční utkání začíná u řeky Berounky úderem osmnácté hodiny.

Ve středu pokračuje první hokejová liga svým šestadvacátým kolem a hokejisté HC VCES Hradec Králové míří za svým soupeřem do Berouna, kde se utkají s místními Medvědy. Tento tým vstoupil do sezóny poprvé jako oficiální farma pražské Sparty, ale rozhodně se Středočechům nedaří dle jejich představ. V tabulce patří Medvědům třinácté místo a navíc se tým nedokázal zbavit špatné střelecké produkce. Dvaapadesát branek tým opět pasuje do pozice nejhůře zakončujícího týmu prvoligového pelotonu. Stejně jako v každém týmu spodku tabulky došlo i v Berouně ke změně na trenérském postu a v současnosti vede tým Richard Žemlička.

Nejproduktivnějším hráčem Berouna je David Švagrovský s šestnácti body (7+9). Devět vstřelených branek navíc dělá z Davida také nejlepšího střelce týmu. Druhým mužem tabulek je David Kupec, který má na svém kontě bodů patnáct (2+13). Nejlepší trojici uzavírá Jan Rudovský (6+4). Značně za očekáváním zaostává Petr Šinágl, který si ve dvaceti zápasech připsal pouhých osm bodů, ale paradoxně si tím vyhrál možnost extraligových startů v Plzni. Komu se naopak v dresu Berouna daří, je dvojice kladenských mladíků Jakub Valský - Richard Diviš. Prvně jmenovaný získal v jedenácti zápasech osm bodů a hradeckému fanouškovi dobře známý Richard Diviš v šesti zápasech bodoval čtyřikrát. Obranu týmu řídí zkušený Jaroslav Nedvěd a i v této sezóně potvrzuje, že rozhodně nepatří do starého železa. Zkušený borec ještě nevynechal ani jeden zápas a jasně ční nad zbytkem obrany a to nejen díky své obrovité postavě, ale i díky bilanci 2+7. V brankovišti Medvědů není nouze o zajímavá extraligová jména. Nejvíce minut odchytal Petr Přikryl, ale ten nyní při zranění Jana Chábery plní roli jedničky na Spartě a tak se v berounské brance převážně střídá dvojice Lukáš Cikánek – Radek Fiala.

Hradec má za sebou hektické období, kdy v sedmi dnech odehrál čtyři těžká utkání, včetně pátečního derby s Vrchlabím. Vysvědčení z tohoto těžkého programu dopadlo na výbornou, tým si připsal hned jedenáct z dvanácti možných bodů a upevnil si tak čtvrté místo tabulky a bodově se dotáhl na třetí Olomouc. Lví podíl na této bilanci má zejména první formace kapitána Jaroslava Roubíka, která bodově hodně ožila a její členi začali brankově vyjadřovat svůj do té doby dobrý herní projev, který však byl často bez kýženého efektu. Fakt který musí těšit trenérskou dvojici Mička – Slabý je vyprazdňující se marodka týmu. Obrana hraje již v kompletním složení a do útoku již naskočil i Daniel Volráb. Na marodce tak je pouze dvojice Kubišta – Rapáč. Poraněného stehno Martina Koudelky by mělo být do středečního utkání připraveno a druhá formace tak opět dostane svůj tradiční mozek.

Středeční utkání by v Berouně mělo začít přesně v 18:00, ale vzhledem k tomu, že jej píská trojice vedená panem Dvořákem, je možné drobné zpoždění jako v Havířově. Hradečtí fanoušci se tradičně chystají za svým týmem do Berouna a pro ty, kteří cestovat nemohou bude připraven tradiční ON-LINE přenos domácí redakce.