st 30.9.2009 | Michal Luňák

Jiří Slabý: ,,Soupeř byl všude o krok dříve”

V rámci šestého kola první ligy zajížděli hokejisté HC VCES Hradec Králové do Ústí nad Labem. V repríze loňského semifinále podlehli Lvům 0:2. Zejména v útoku to bylo opět jedno velké trápení a Východočeši již 143 minut čekají na radost ze vstřelené branky. ,,My trenéři jsme již jak kolovrátek. Pořád opakujeme střílejte, střílejte a střílejte. My pořád ale něco zkoušíme vykombinovat do prázdné branky. O tom ovšem dnešní hokej vůbec není,“ zaznělo po utkání z úst asistenta trenéra Jiřího Slabého. Nyní na Hradec čeká domácí utkání se Šumperkem. ,,Bude to pro nás psychicky složité utkání, ale musíme ho zvládnout,“ uvědomuje si Jiří Slabý. Sobotní utkání začíná v ČEZ stadionu tradičně v 18:00.

Z Ústí nad Labem se Východočeši vracejí s prázdnou. Utkání hodnotil asistent trenéra Jiří Slabý. ,,Začali jsme to utkání špatně, vůbec jsme nebruslili. Soupeř byl všude o krok dříve a podle toho vypadala celá první třetina. Od druhé třetiny se to malinko zlepšilo, ale nám prostě schází veškerý důraz v koncovce a v před brankovém prostoru. Neumíme tvrdě vystřelit a prostě nám chybí všechny faktory, které rozhodují o tom, jestli branku vstřelíte nebo ne.“

Ve středečním utkání domácí favorit z Ústí rozhodně nejevil známky nepřemožitelného soupeře. ,,Na nich bylo vidět, že hrají pod dojmeme těch nepovedených domácích zápasů. Hodně se báli, protože nechtěli dopustit nějakou bodovou ztrátu. Odehráli hodně zodpovědné utkání, hlavně směrem dozadu. I když nehráli nijak extra, tak to na nás stačilo a bylo Ústí všude o ten krok rychleji.“

Hradec nedal již 143 minut branku. To je až děsivá bilance v ledním hokeji. ,,Bavíme se o tom neustále, kluci jsou z toho již nešťastní. Jedna věc je ta, že můžeme být třeba nešťastní, ale my tomu nejdeme naproti. My trenéři jsme již jak kolovrátek. Pořád opakujeme střílejte, střílejte a střílejte. My pořád ale něco zkoušíme vykombinovat do prázdné branky. O tom ovšem dnešní hokej vůbec není,“ na rovinu vypráví hradecký asistent.

V Třebíči měl Hradec několik šancí a snad u smůlu v koncovce. O tom však v zápase v Ústí nemohla být řeč. Tam by člověk napočítal šancí na prstech jedné ruky. ,,Dneska se právě totálně ukázalo co nám schází nejvíce. To je jednoduchost ve hře do útoku. Když už se do útočného pásma dostaneme, tak se tam máme vůbec problém udržet. Prohráváme osobní souboje jeden na jednoho. Dokud hráče nedonutíme to zjednodušit, budeme mít problém.“

Obě branky na ledě Lvů dostala čtvrtá formace. ,,Ta formace nám strašně hořela v zadu. Je jasné, že to musíme hodnotit komplexně tu řadu, ale útočníci to odehráli ještě v rámci nějakých mantinelů. Ta lajna tam chodí hlavně s tím, aby neinkasovala. Když pak dostane v zápase dvě branky, tak máme jako tým problém.“

S chabou produkcí útoku by se dala očekávat nějaká změna formací. Uvažují trenéři i tímto směrem? ,,Dnešní utkání nám zase dalo do hlav několik podnětů k přemýšlení. Máme na to několik hodin do dalšího utkání. Musí to však být uvážlivé.“

Další utkání hraje Hradec doma se Šumperkem. Na tým bude jistě velký tlak aby uspěl a vyhrál za tři body. ,,Již cestou do Ústí jsme si říkali, že potřebujeme tady uhrát takový výsledek, který by nás dostal do nějaké pohody. To se nestalo a doma nás čeká psychicky strašně složité utkání. Máme však natolik zkušené mužstvo, že tuto situaci musí zvládnout,“ uzavřel asistent trenéra Jiří Slabý.