Ohlasy k zápasu
pá 27.9.2019 | Daniel Krátký, Lukáš Foff

Jordann Perret: Rychlostí si můžeme vytvářet klíčové rozdíly

Svěřenci trenéra Tomáše Martince opět uspěli v těžkém duelu na domácím ledě. Po Plzni si v ČPP Aréně vyšlápli také na pražskou Spartu, kterou v utkání, jenž se odehrálo v úžasném tempu, porazili 4:2. Druhý gól v dresu Mountfieldu a zároveň vítěznou trefu vstřelil francouzský rychlík Jordann Perret, který po zápase hovořil nejenom o výhře nad ambiciózním pražským celkem.

Šlágr kola proti Spartě byl dlouhou dobu velmi vyrovnaný. Oba týmy podrželi brankáři, na hradecké straně Marek Mazanec a na té sparťanské Jakub Sedláček. Rozhodnutí přinesla až třetí třetina, ve které se prosadili z úniků Radovan Pavlík a také Jordann Perret. „Byl to opravdu těžký zápas, Sparta je vážně dobrý tým. Hráli jsme ale velmi dobře, za což jsme moc rádi,“ hlásí po utkání střelec rozdílové branky.

Po Plzni přijel do Hradce Králové další kvalitní mančaft, dost možná jeden z favoritů soutěže. Hradečtí si však po týdnu opět na domácím ledě poradili. „Je velmi dobré hrát proti kvalitním týmům, můžete totiž odehrát výborný zápas,“ myslí si hradecký forvard. „Máme velmi dobrý tým, musíme jen lépe bránit,“ ví Jordann Perret.

Hradečtí praktikují na svého soupeře velmi rychlý hokej, což se pochopitelně jednomu z nejrychlejších extraligových hráčů zamlouvá. „Máme nějaká pravidla, musíme se snažit hrát rychle dopředu a být také rychlí v útočném pásmu, což se nám zatím daří. Měli bychom takhle také pokračovat,“ chválí si francouzský reprezentant.

„Bude to opět velký zápas. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale jdeme si pro výhru.“

94 Jordann Perret (o nedělním zápase v Třinci)

Právě rychlost přinesla rozhodující kontry hradeckému Mountfieldu. Radovan Pavlík a i Jordann Perret se ve svých únicích nemýlili a postarali se o rozhodující náskok. „Můžeme vytvořit klíčový rozdíl právě v rychlosti. Takže když máme šanci, jdeme zaútočit na bránu. Je skvělé, že jsme vstřelili tak důležité góly,“ je rád Jordann Perret.

Expardubický útočník také vzpomínal na předchozí neděli, když hradečtí hokejisté ovládli východočeské derby. „Byl to pro mě důležitý zápas, vyhráli jsme ho, takže jsem byl moc rád.“ Další utkání hrají svěřenci Tomáše Martince v neděli v Třinci, co se dá očekávat od úřadujícího mistra Tipsport extraligy? „Bude to opět velký zápas. Musíme se na neděli dobře připravit. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale jdeme si pro výhru,“ hlásí odhodlaně před následujícím zápasem.

Letní posila si prostředí v Hradci Králové velmi pochvaluje. „Cítím se tu velmi dobře. Všichni jsou tu na mě strašně milí, což je skvělé. Každému hráči to pomáhá v jeho výkonech.“ Na závěr nezapomněl hradecký rychlonožka pochválit také hradecké fanoušky, protože ti na utkání proti Spartě a také v Pardubicích dorazili v hojném počtu. „Jsou úžasní! Děkujeme, že nás takhle stále a skvěle podporují,“ uzavírá.