Akademie ČH
st 29.1.2020 | Jan Mervart

Junioři načnou DHL Superpohár, dorost chce ukončit sérii proher

V minulém týdnu dohrávali junioři turnaj O Pohár DHL, ve kterém si nakonec díky vysokému bodovému náskoku došli pro zlaté medaile. Nyní se však už musí soustředit na další část sezóny, čeká je totiž DHL Superpohár. Dorostenci oproti svým starším spoluhráčům zažívají o něco horší časy, když z posledních tří domácích zápasů ani jednou nebodovali. V následujícím dvojzápase se tak pokusí znovu vrátit na vítěznou vlnu.

Junioři zahajují novou štaci – DHL Superpohár

Na oslavy ze zisku titulu v turnaji O Pohár DHL nebylo příliš času, jelikož junioři už se připravují na svoje úvodní utkání v nově vytvořeném DHL Superpoháru. Aktuálně budou o postup do vyřazovací fáze bojovat s týmy z Liberce, Jihlavy, Olomouce a Třince, podrobnosti o soutěži se dočtete v tomto článku. Vzhledem k lichému počtu týmů vyšlo na Hradec hned první kolo jako volné a Mountfield tak o víkendu čeká jediná bitva, kdy nastoupí na domácím ledě proti týmu z Hané.

S tímto soupeřem se východočeští junioři střetli už dvakrát a pokaždé padli v samostatných nájezdech. Aktuálně vcelku dobře naladěnou Olomouc, která má z posledních sedmi zápasů pět výher, se tak budou snažit na vlastním ledě potrápit a připsat si v nové soutěži své první body. Pomoci by Lvům mohl fakt, že Hanáci si z posledního dvojzápasu z Prahy nepřivezli ani bod, naopak Hradec po dvou prohrách pořádně vzpružil otočený zápas s Kladnem a ve vítězném tažení bude chtít jistě pokračovat.

Dorost se bude snažit najet opět na vítěznou vlnu

Bez větších problémů a bez výrazných bodových ztrát prošli hradečtí dorostenci základní část a ani tabulku o umístění v play off nezahájili špatně. Poslední zápasy je ale nezastihly v dobré formě, když v minulých třech domácích duelech nezískali ani bod. Tuto sérii budou chtít mladí Lvi ukončit už tento týden.

V prvním utkání přivítají hráči Mountfieldu na svém ledě plzeňské indiány. S týmem ze západu Čech už se jednou střetli, a to na ledě soupeře, kdy si s dvougólovým náskokem odvezli všechny tři body do Hradce Králové. V rámci statistik se Plzni v porovnání s Mountfieldem podařilo vstřelit více gólů a současně jich také méně inkasovat. V případě zisku všech bodů by se indiáni rovněž posunuli na druhé místo a Hradec by nechali za sebou. To ale Východočeši nebudou chtít připustit.

Ve druhém zápase čeká dorostence výjezd na led kladenských Rytířů. Středočeský celek se aktuálně drží až na dvanácté pozici a bodově je poměrně daleko od čela tabulky. Při posledním měření sil si hradečtí hráči dobře zastříleli a počet gólů se nakonec zastavil až na číslici osm. Dorost tak bude chtít jistě opět vzpomenout na vydařené utkání a z Kladna, které má z posledních čtyř zápasů jenom jednu výhru, odvézt tři velice důležité body.


Dorost: II/13, čt 30.1.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Škoda Plzeň Plzeň
17:30
Junioři: 2. kolo, so 1.2.2020
Mountfield HK Mountfield HK - HC Olomouc Olomouc
12:00
Dorost: II/14, so 1.2.2020
Rytíři Kladno Kladno - Mountfield HK Mountfield HK
13:00