Preview k zápasu
čt 11.11.2010 | Sanny Muharem

K sobotnímu duelu v Hradci přijedou Benátky nad Jizerou

První hokejová liga je v plném proudu. Nyní se Východočeši připravují na sobotní střetnutí, kdy od 18:00 hodin na hradeckém ČEZ Stadionu přivítají hráče z Benátek nad Jizerou. Ti se aktuálně zmítají spíše v dolních patrech celkové tabulky. Náleží jim totiž až čtrnáctá příčka s počtem šestnácti bodů. Pokud se podíváme na postavení týmu trenéra Jiřího Mičky, zjistíme, že jeho výběr se nachází v kolonce páté, když doposud získal rovných třicet bodů.

0 utkání bez vstřelené branky 4
5:2 (Vrchlabí) nejvyšší výhra 8:2 (Hradec)
2:8 (Benátky) nejvyšší prohra 0:5 (Ústí)
Jaroslav Roubík (12+6) nejproduktivnější hráč Tomáš Urban (10+4)
Jaroslav Roubík: 12 nejlepší střelec Tomáš Urban: 10
Jiří Kadlec: 12 nejvíce asistencí Petr Kica: 6
Martin Táborský: 34 min. nejtrestanější hráč Václav Drábek: 37 min.
Filip Luňák: 91,55% úspešnost brankáře Jiří Stejskal 92,39%

Forma

Přestože se Benátečtí nacházejí takřka na dně ligové tabulky, do Hradce Králové mohou vyrazit s pocitem, že minulé kolo deklasovali Berounské Medvědy vysoko 6:1. Předtím však Benátky mířily do Havlíčkova Brodu, kde se jim utkání nevydařilo a prohrály poměrem 2:5. O kolo zpět se postavily proti Třebíči, se kterou hrály dlouho vyrovnaně a nakonec vyhrály až po prodloužení 4:3.

Hradec se minule představil na horkém ledě vedoucí Jihlavy, kde bohužel neuspěl. Hradeckým nepomohlo ani to, že je jako první do vedení dostal Jaroslav Roubík. Poté již stříleli branky pouze domácí, když přidali tři góly a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Zápas na Vysočině skončil 3:1. Minulý pátek Hradec doma zdolal těsným rozdílem Znojmo 3:2. V letošní sezóně doma prohrál pouze jednou, a to s Chomutovem.

První vzájemný zápas skončil debaklem Hradce

První střetnutí mezi těmito dvěma kluby se konalo třetí kolo letošního ročníku. Hradečtí tehdy zajížděli do Benátek jako favorité, když si v prvních dvou kolech připočetli dvě výhry. Avšak opak byl pravdou. Domácí u Jizery totiž naložili Východočechům „osmičku“ a ti jeli do Hradce bez bodů.

Hráčský kádr

Klubovým tabulkám Benáteckých vévodí Tomáš Urban, který zatím zaznamenal čtrnáct kanadských bodů, respektive deset branek a čtyři asistence. Nicméně v celkové statistice je až na patnácté příčce. Pět bodů na něj ztrácí jeho týmový kolega Petr Kica, jenž má bodů devět (3+6). V brankovišti odchytal 637 minut Jiří Stejskal, ten má úspěšnost 92.39%. Na střídavém startu se objevil i Tomáš Vošvrda, kterého si určitě hradecký fanoušek pamatuje z loňského play-off. V dresu Benátek odchytal zatím 237 minut s úspěšností 93.00%.

Utkání startuje v sobotní podvečer na hradeckém ČEZ Stadionu tradičně od 18:00 hodin. Zápas bude řídit trojice sudích. Jako hlavní se představí pan Trombík. Jeho pomocníci na čarách budou pánové Jureček a Rychlý. Neseďte doma a přijďte podpořit hradecké borce přímo na stadion! Kdo by však nemohl přijít, může sledovat on-line textový přenos.